Home Історія Цей день в історії 16 червня

16 червня

336
0
SHARE

1918 – До Бердичева повернулись кармеліти: о. Казимир від Непорочного Зачаття – настоятель, о. Непомуцен від св. Іллі та о. Бертольд від Найсвятішого Серця Ісуса.

Кармеліти повернули право власності на свій монастир, керували парафією та були охоронцями санктуарію у тяжких післяреволюційних умовах до 1926 року – року, коли на базі монастирських споруд було утворено соціально-історичний музей та державний заповідник.

Згодом – у 1931 році Маріїнський костел було закрито і передано до заповідника як екскурсійний об’єкт.


Газета “Вісті” за 18 січня 1921 року.

1920 – У Бердичеві після звільнення міста від білополяків вийшов перший номер міської газети, яка отримала назву “Вісті”.

До цього у місті з квітня 1919 року видавалась газета “Известия”, що була започаткована виконавчим комітетом ради робітничих депутатів (рос. – Исполнительный комитет Совета рабочих депутатов).

Відновив випуск газети Бердичівський повітовий ревком, але вже під новою назвою та на умовах самофінансування. Редагувала газету редакційна колегія, а видавав Революційний комітет.

У такому вигляді газета існувала до 1 лютого 1922 року, її правонаступницею згодом стала міськрайонна газета “Радянський шлях”, відома нині бердичівлянам як міська газета “Земля Бердичівська”.


1921 – Бердичівською радіостанцією, що нещодавно була введена у дію, прийнято першу інформацію з міста Харків, який на той час був столицею України.

На радіостанції слухачем (оператором) працювала Поліна Романівна Корченюк – єдина жінка-радіотелеграфіст.


Символічні сторінки розгорнутої книги, встановлені в обласному літературно-меморіальному музеї М.О. Островського.

1979 – У місті Шепетівка Хмельницької області урочисто відкрито обласний літературно-меморіальний музей М.О. Островського — обласний літературно-меморіальний музей, присвячений радянському письменнику Миколі Олексійовичу Островському. Музей як унікальну архітектурну споруду у 1989 році занесено до міжнародного каталогу “Музеї світу”.

У його спорудженні брали участь і працівники бердичівського машинобудівного заводу “Прогрес”. Вони виготовили п’ятнадцять масивних сталевих листів, зігнутих у вигляді аркушів паперу. На них способом плазмового різання викарбувані вислови видатних людей нашої Батьківщини. Крім того, було виготовлено чотири символічні сторінки розгорнутої книги. На їхніх сталевих поверхнях також вирізані назви творів Миколи Островського.

Цю унікальну роботу виконали газоелектрорізальник заготовчого цеху І. Негретов, робітники бригади котельників-складальників котельно-зварювального цеху Л. Бариловського. Багато зусиль у виконанні цього замовлення доклали головний зварювач М. Осипов, його заступник С. Калицький, старший диспетчер котельно-зварювального цеху Я. Векслер, начальник виробничо-диспетчерсього відділу В. Волощук, начальник заготовчого цеху М. Войтко.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here