Home Історія Цей день в історії 16 січня

16 січня

477
0
SHARE

1937 – Цього дня Бердичів відвідали єврейські літератори, які творили на мові їдиш: поет Іцик Фефер (Ісаак Соломонович Фефер, 1900-1952) та письменник Мойсей Аронський (Мойсей Аронович Зак, 1898-1944).

Іцик Фефер був найбільш політизований серед єврейських поетів – його збірки віршів і поем головним чином присвячені будівництву соціалізму. Мойсей Аронський впродовж 1926-1938 рр. створив низку повістей та романів, які прославили його як одного з провідних єврейських прозаїків України.

Єврейські літератори зустрілись із громадськістю міста, під час зустрічі розповіли про власні твори, завдання радянських письменників в освітленні соціалістичної дійсності, про плани на майбутнє.


2008 – Уперше в Бердичеві відбувся турнір із футзалу на перехідний Кубок міського голови.

Турнір зібрав 14 команд, до складу яких увійшли спортсмени різних поколінь, де поруч з ветеранами пліч-о-пліч грали молоді футболісти. Працівники пивоварного заводу, заводу “Прогрес”, збірна у складі співробітників фірм “Альянс” та “Меркурій”, вихованці ДЮСШ, футболісти ФК “Бердичів”, представники районів м’ясокомбінату та Червоної гори — ось неповний перелік тих, хто протягом двох днів демонстрував техніку володіння м’ячем.

У фінальному матчі зустрілись дві команди – “Альянс-Меркурій” та “Прогрес-Спорт”. Останній і виборов перемогу з рахунком 0:3. Перехідний Кубок переможця із рук міського голови Василя Мазура отримав капітан “Прогрес-Спорту” Ігор Зеленцов.


2015 – Під час 29-й сесії Житомирської обласної ради за рішенням конкурсної комісії краєзнавцю з Бердичева, члену Національної спілки краєзнавців України Анатолію Петровичу Горобчуку вручено обласну краєзнавчу премію (перша премія) 2014 року за написані ним та видані в попередні роки книги краєзнавчого змісту: “Бердичів. Історія міста від заснування до сьогодення (історико-краєзнавчий нарис)” (2012 р.) та “Еврейские святыни Бердичева” (2013 р.).

Диплом лауреата краєзнавцю вручив голова обласної ради Віталій Француз.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here