Home Історія Цей день в історії 16 лютого

16 лютого

1500
0
SHARE

1964 – У селі Волковське Бориславського району Херсонської області народився Білецький Юрій Анатолійович (1964-1984) – військовослужбовець, воїн-інтернаціоналіст.

Могила Юрія Анатолійовича Білецького (1964-1984).

Юрій Білецький рядовим проходив військову службу в Бердичеві, звідси у 1982 році й був направлений до Республіки Афганістан у складі обмеженого військового контингенту.

Юрій Білецький здійснив понад 80 рейсів, забезпечуючи військові операції паливом. 16 липня 1984 року автомобільна колона, в якій Юрій Білецький вів свою машину, зазнала раптового нападу ворога. Під час бою він загинув. Посмертно нагороджений орденом Червоної Зірки.

Похований у Бердичеві у військовому секторі міського кладовища по вулиці Войкова (нині вулиця Бистрицька).


1976 – Указом Президії Верховної Ради СРСР Бердичівський машинобудівний завод “Прогрес” за освоєння нових видів обладнання та дострокове виконання завдань 9-го п’ятирічного плану нагороджений орденом Трудового Червоного Прапору.

Ця новина надійшла до працівників заводу 20 лютого. Того ж дня на заводській площі відбувся багатолюдний мітинг, присвячений цій події. Відкрив мітинг секретар парткомітету Андрій Романович Борозняк, на мітингу виступили кадрові робітники заводу – бригадир котельників І.Грецький, бригадир розмітників цеху автоматичних фільтрпресів Л.Бишко, начальник відділу головного конструктора І.Веледницький, бригадир слюсарів-складальників В.Коцюруба.


Отець Віталій Бойков, 2009 р.

1996 – Настоятелем Свято-Миколаївської церкви і благочинним Бердичівського округу відповідно до указу єпископа Житомирського та Новоград-Волинського Гурія (Кузьменко) направлено протоієрея Віталія Бойкова.

Отець Віталій Бойков змінив на цій посаді нещодавно померлого архімандрита Григорія (Боднарчука), могила якого нині знаходиться на території Свято-Миколаївського храму.


1986 – У щойно відкритому Палаці культури і техніки машинобудівного заводу “Прогрес” (нині це міський Палац культури імені О.А. Шабельника) з великою концертною програмою виступили майстри мистецтв України. Серед них також був оперний співак, народний артист Радянського Союзу Анатолій Солов’яненко.


Володимир Литвин виступає у сесійній залі міськвиконкому, 16 лютого 2006 р.

2006 – Бердичів із робочим візитом відвідав голова Верховної Ради України Володимир Литвин.

Голова Верховної Ради взяв участь у роботі сесії міської ради. У своєму виступі він охарактеризував поточну політико-економічну ситуацію у державі та виклав своє бачення шляхів вирішення деяких проблем. Також Володимир Литвин відвідав загальноосвітню школу №10 та ознайомився з роботою ВАТ “Бердичівський машинобудівний завод “Прогрес”.

На прес-конференції, яку організували для засобів масової інформації, серед іншого відповідаючи на запитання журналістів Володимир Литвин зазначив, що підтримує ідею розосередження інститутів влади по всій території України. Відповідаючи на репліку місцевого журналіста про те, що місто Бердичів розташоване у самому центрі України, голова парламенту сказав, що потрібно вивчити це питання і для початку можна було б перенести в Бердичів обласний центр.


2009 – У римо-католицькому костелі Святої Варвари відбулась урочиста меса, відправлена на честь настоятеля храму отця Віктора Маковського.

Термін перебування священика в Бердичеві закінчився і він відбуває до своєї нової пастви у місто Луцьк. Меса відправлена єпископом-ординарієм Київсько-Житомирської дієцезії о. Яном Пурвінським. Отець Віктор Маковський пробув у Бердичеві п’ять років.

Новим настоятелем костелу Святої Варвари став отець Валерій Вакуленко, який приїхав до нашого міста з містечка Олевськ Житомирської області.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here