Додому Історія Цей день в історії 16 листопада

16 листопада

318
0
ПОДІЛИТИСЬ
ilja_jefimowitsch_repin_007
Ілля Рєпін. Портрет композитора А.Г.Рубінштейна, 1881.

1829 – У селі Вихватинці Подільської губернії (нині Рибницький район Молдови) народився Антон Григорович Рубінштейн (1829-1894) – видатний російський піаніст, композитор, музичний педагог, засновник першої російської консерваторії в Петербурзі, автор чотирнадцяти опер та багатьох музичних творів.

Життя Антона Григоровича Рубінштейна тісно пов’язане з Бердичевом – тут малолітній Абрам, син Григорія і Калерії, членів великої єврейської родини купців Рубінштейнів, деякий час проживав з батьками. Саме у Бердичеві він, як і вся його родина, у 1831 році прийняв православне хрещення у Свято-Миколаївській церкві (нині на її місці знаходиться кам’яний Свято-Миколаївський собор), під час якого отримав православне ім’я Антоній (Антон).

Після хрещення на родину Рубінштейнів вже не розповсюджувалися закони смуги осілості, які забороняли євреям селитись поза встановлених державою меж, і через рік після хрещення (за іншими даними – у 1834 році) родина Рубінштейнів оселилась у Москві, де батько майбутнього музиканта відкрив невелику фабрику.


1921 – У Бердичеві розпочало свою роботу відділення Державного банку РРФСР. 17 листопада 1921 р. у міській газеті “Голос Труда” (нині ця газета має назву “Земля Бердичівська”) з’явилась стаття, в якій повідомлялось про відкриття Бердичівського відділення державного банку. Читачі дізналися, що “…отделение будет помещаться по улице Шевченка (бывшей Никольской) в доме №4 (бывшем Шеренциса), где прежде находился Банк Купеческого Общества Взаимного Кредита“.

Нині приміщення, у якому діяло відділення банку, займає Бердичівський медичний коледж.


1978 – Цього дня жителі міста могли спостерігати над Бердичевом неопізнаний літаючий об’єкт (НЛО): над Загребеллям майже півтори години висіла велика вогняна куля, яка потім зникла у південному напрямі.

Цікаво, що цю кулю спостерігали на екранах своїх радарів і військові, аеродром яких знаходився біля села Радянське (нині село Романівка Бердичівського району). Військові навіть готували до вильоту екіпаж із метою візуальної ідентифікації об’єкту. Але будь-які відомості про НЛО відразу були засекречені.


1991 – У день пам’яті Матері Божої Остробрамської, на другий день після передачі храму віруючим, римо-католицькими священниками у верхньому храмі комплексу Босих Кармелітів відправлено Євхаристію, або Святе Причастя – одне з головних християнських Таїнств.


pam_myroslavka_goriachiy_01
Відкриття бюсту Сергія Євгеновича Горячого, 16 листопада 2012 р.

2012 – У Бердичівському районі відбулися урочистості з нагоди Дня працівників сільського господарства. У рамках цього свята в селі Мирославка відкрито бюст Сергія Євгеновича Горячого (1936-2004) – орденоносця, колишнього керівника місцевого колгоспу ім. Леніна. Відкрили бюст голова облдержадміністрації Сергій Рижук, голова Бердичівської райдержадміністрації Володимир Збаражський та Народний депутат України Анжеліка Лабунська. Бюст виготовлено з граніту, його встановили на постаменті, який залишився від пам’ятника В.І. Леніну, що знаходився тут з кінця 1980 року до середини 1990-х років.

Сергій Горячий очолював колгосп більш як три десятиліття. За часи його головування, які припали на 1970-1990-і роки, колгосп перетворився на потужне сільськогосподарське підприємство, що мало мільйонні обороти. Крім господарства розвивав колгосп і соціальну сферу: у Мирославці, центральній садибі колгоспу, побудовано магазин, адміністративний корпус, Будинок культури (1985), танцювальний майданчик, більше 20-и будинків молодим спеціалістам, оздоровчий комплекс “Березовий гай”, триповерхову лікарню (1987), поліклініку, які діють і нині.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here