Home Історія Цей день в історії 16 квітня

16 квітня

1389
0
SHARE

1897 – У Томську (Росія) помер Готфрид Йосипович Оссовський (Ossowski) (1835-1897) – польсько-російський геолог і археолог, організатор краєзнавчого руху на Волині.

Готфрид Йосипович Оссовський
(1835-1897).

З 1860 року Готфрід Оссовський розпочав дослідження Волині (території нинішньої Житомирщини), що проводились на протязі 10 років.

Ним встановлено місцезнаходження фарфорової глини, вивчено різні видозмінення граніту, відкрита нова гірська порода, що отримала назву “волиніт”. У “Працях” краківської академії Оссовський помістив ряд статей з антропології та археології краю.

Після цього продовжує свою наукову діяльність в 1872 р. у м. Житомирі як один із засновників “Товариства дослідників Волині”.


2005 – У День Довкілля та з нагоди 60-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні учнями та вчителями міської загальноосвітньої школи №10 за участі ветеранів мікрорайону біля міського плавального басейну закладено нову алею – Алею Слави.

На площі перед басейном на честь закладення Алеї Слави встановлено пам’ятний знак, на якому прикріплено дошку з нержавіючої сталі з присвятним написом: “Алея слави закладена учнями школи №10 та ветеранами мікрорайону з нагоди 60-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Квітень 2005”.

Урочисте відкриття пам’ятного знаку.

2013 – Вперше за свою багатовікову історію Санктуарій Матері Божого Святого Скапуляпію у Бердичеві відкрив свої двері для проведення Конференції Римсько-Католицьких Єпископів України.

Розпочалась конференція о 17.30 вечірньою молитвою біля ікони Матері Божої Бердичівської. О 18.00 єпископи відправили першу Святу Месу, яку очолив архієпископ Мечислав Мокшицький. Проповідь виголосив архієпископ Петро Мальчук. Вечірній час був присвячений для засідань, які розпочали роботу конференції.

Наступного дня, 17 квітня, до роботи конференції долучився архієпископ Анджей Дзєнга, митрополит Щеціньско-Камєньскі з Польщі. Зранку він представив реферат на тему віри, а на Святій Месі о 12.00 головував під час Літургії та виголосив проповідь. Також від імені прихожан Польщі він передав особливі вітання всім вірним, які зараз живуть тут, на Україні.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here