Home Новини 16 квітня 2018 року. Презентація нової книги Мілади Мартинюк “Воспоминания ушедших столетий”

16 квітня 2018 року. Презентація нової книги Мілади Мартинюк “Воспоминания ушедших столетий”

1674
0
SHARE

Сьогодні в Центральній міській бібліотеці відбулась презентація нової книги бердичівської дослідниці та письменниці Мілади Мартинюк “Воспоминание ушедших столетий”.

Дана книга – третя у циклі оповідань про історію рідного міста Бердичева під загальною назвою “Истории родного города”. Попередні дві – “Когда-то были времена…” та “Листая время…” з’явились на світ у 2015 та 2016 роках відповідно.

Нова книга продовжила традиції своїх попередниць – численні герої оповідань є реальними постатями, а їх долі тісно переплелись із історією Бердичева, створюючи неповторний та унікальний образ міста в минулих роках та віках. Окрім цього в багатьох оповіданнях письменниці проглядається ностальгія за старим Бердичевом, за старовинною архітектурою будівель, багато з яких уже знесені. Окрему увагу Мілада Мартинюк приділила і знаменитому бердичівському “Духу ґешефту”, але з попередженням – він допомагає далеко не всім, а спочатку придивляється до людини, немов оцінюючи, чи гідний він допомоги.

Можна багато розповідати історій рідного міста, якими їх побачила і переказала письменниця, але це аж ніяк не замінить того задоволення, яке отримає від прочитання книги кожен, хто любить Бердичів у сьогоденні, бажає йому процвітання в майбутньому і захоплюється його минулим. Тому “Воспоминание ушедших столетий” чекають свого читача, щоб розповісти йому про те, чим жив Бердичів у минулому. Хоча сама Мілада Мартинюк зізнається, що не виключає можливість того, що в історіях рідного міста з’являться розповіді і про сучасників. Але коли саме – поки творчий секрет.

До діалогу з письменницею приєдналися учасники зустрічі: краєзнавець Володимир Сінчук, бібліотекар відділу обслуговування Ірина Касімова, бердичівлянка Регіна Шаміс. А колектив бібліотеки подарував письменниці символічну картину з підписами її шанувальників.

Презентація запам’яталась різними цікавими моментами та несподіваними сюрпризами: невимушеним спілкуванням із авторкою, жартами і ліричними відступами, роздумами гостей, відеофільмом про Бердичів та пропозицією від працівника відділу комплектування Тетяни Мельничук створити листівку з фотоколажем із видами міста, які зустрічаються у презентованій книзі. За чаюванням із солодощами кожен із присутніх отримав також цукерку із цікавим побажанням.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here