1929 – У Бердичеві в родині службовця народився Стер Якович Єлісаветський (1929-2006) – історик, дослідник геноциду єврейського народу в Бердичеві.
Стеру Єлісаветському належить велика заслуга у дослідженні геноциду єврейського народу та увічненні місць масової страти жертв нацизму. У 1991 році він видав публіцистичну книгу “Бердичевская трагедия”, у якій дослідив геноцид євреїв у Бердичеві та окрузі. Також саме завдяки ініціативі Стера Єлісаветського та за сприяння громадськості і Бердичівської державної районної адміністрації, у 1995 році на братській могилі поблизу села Радянське (нині – Романівка) встановлено пам’ятну стелу жертвам фашизму.
Помер Стер Якович Єлісаветський у Києві 24 грудня 2006 року.
1971 – На першому поверсі новозбудованого п’ятиповерхового будинку по вулиці Карла Лібкнехта, 128 (біля залізничного вокзалу, нині вулиця Європейська), почала функціонувати медична аптека №179. Директором аптеки призначено Льва Ісаковича Бикова.
Аптека успішно діяла впродовж наступних десятиліть, у 90-х стала комунальним підприємством.
На жаль, комунальна аптека не витримала конкуренції з приватними аптечними закладами, значна кількість яких з’явилась на початку нового тисячоліття, та у вересні 2013 року аптека №179 у зв’язку зі збитковістю призупинила свою роботу.
2001 – З нагоди 60-ї річниці масових розстрілів євреїв у Бердичеві поряд із пам’ятним знаком, що розташований навпроти машинобудівного коледжу по вулиці Молодогвардійській (нині вулиця Замкова), встановлено пам’ятну стелу Праведникам Світу. Напис на стелі: “Той, хто врятував одне життя – врятує весь світ. Єврейський народ ніколи не забуде ваш благородний вчинок і буде передавати ваші імена із покоління у покоління як приклад високої людяності та злагоди між нашими народами. Праведникам Світу від єврейської громади м. Бердичева”.
Цей пам’ятний знак став першим пам’ятником такого плану на теренах України та країн колишнього Радянського Союзу.
2006 – У Бердичеві відбулись VII Дні польської культури.
У рамках проведення Днів відбулась презентація польської суботньої школи, створеної на базі міської загальноосвітньої школи №3, виступи колективів польської громади міста, виступи художніх колективів з Польщі.
2018 – У селі Слободище цього дня відбулося закладання наріжного каменю та освячення місця під будівництво нового храму – Свято-Миколаївської церкви УПЦ (Московський Патріархат).
Ініціатором цієї події став депутат районної ради, керівник ПП “Слободище” Олег Шевчук. Його підтримали односельчани, небайдужі люди. Допомагає йому в цій справі Станіслав Шафранський, який у свій час будував каплицю у Райківській виправній колонії №73.
Митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Української Православної церкви Никодим разом із духовенством Бердичівського округу звершив освячення місця під будівництво нового храму.
У Богослужінні взяли участь народні депутати України Олександр Ревега та Юрій Павленко, депутати обласної, районної та міської рад, голова районної ради Софія Томашевська та жителі села.
Стер Яковлевич был одноклассником моего старшего брата Иосифа, несколько раз был у нас дома. Был очень интересным собеседником. Идеей памятного знака в честь Праведников мира я поделился с руководителем местного общества еврейской культуры Саввой Вексельштейном, он озвучил её в горсовете. Идея сразу получила поддержку и была достаточно быстро осуществлена.