Home Історія Цей день в історії 15 березня

15 березня

1720
0
SHARE

1904 – Бердичівській поліції вдалося виявити підпільну друкарню соціал-демократичної групи, яка діяла у місті. Поліцією конфісковано понад два пуди шрифту, близько 2000 примірників різних видань, у т.ч. “Главнейшие резолюции, принятые II съездом РСДРП”.


1974 – Цього дня на Радянській площі біля Вічного вогню працівники міського відділу внутрішніх справ Бердичева склали урочисту присягу на вірність країні. Першими слова присяги прозвучали з вуст начальник міського відділу підполковника міліції М.В. Олексієнка, його заступників майорів міліції В.А. Командишка та М.Ю. Кобеця та інших офіцерів.

Прийняття присяги було зумовлене затвердженням Президією Верховної Ради СРСР нового тексту Присяги рядового та начальствуючого складу органів внутрішніх справ (Указ від 23 жовтня 1973 року).

“Я клянусь сумлінно і беззаперечно виконувати всі покладені на мене обов’язки, вимоги статутів і наказів, не шкодувати своїх сил, а у випадку необхідності і самого життя при охороні радянського суспільного і державного ладу, соціалістичної власності, особи і прав громадян та соціалістичного правопорядку”, – ці слова клятви промовили усі працівники міліції.

На церемонії прийняття присяги були присутні члени бюро міськкому і райкому Компартії України на чолі з І.Ю. Бражником та С.Д. Вишневським, члени виконкомів міської і районної Рад депутатів трудящих, представники громадськості міста.

По закінченні церемонії колона офіцерів, старшин та сержантів міліції під звуки маршу духового оркестру пройшла вулицями міста до міського відділу внутрішніх справ.


Преображенський храм УПЦ КП, 2008 р.

1997 – У Бердичеві утворено конфесію Української Православної Церкви, що підпорядкована Київському Патріархату.

Цього дня в одній із кімнат Будинку культури цукрорафінадного заводу єпископ Житомирський і Овруцький Ізяслав із священиками Житомирського Свято-Михайлівського собору здійснили освячення Преображенського храму УПЦ КП. Настоятелем храму став молодий священик о. Юрій (Юрій Анатолійович Іванчик).

Під час першого богослужіння, на яке зібралося чимало мешканців міста переважно похилого віку, бажаючі мали змогу сповідатися та причаститися.

Через деякий час релігійна спільнота за сприяння керівництва цукрорафінадного заводу отримала у своє розпорядження будівлю колишнього овочевого магазину по вулиці Червоній, 28-а. Силами членів громади та за дієвої допомоги керівництва цукрорафінадного заводу, який виділяв необхідні будівельні матеріали, проведено ремонт приміщення та переобладнання його у відповідності до церковних канонів. Свято-Преображенський храм переїхав до нового приміщення. Цей храм став першим храмом УПЦ Київського патріархату в Бердичеві.


Журнал “Бердич”.

1999 – У Бердичеві вийшов перший номер благодійного громадсько-політичного, літературно-мистецького та краєзнавчого журналу “Бердич”.

Журнал, що видається за сприяння Бердичівської первинної організації Спілки журналістів України, містить як науково-пізнавальні, так і статті публіцистичного спрямування, прозові твори.

Засновником, видавцем та головним редактором журналу став Олександр Петрович Папиш, заявлена періодичність виходу журналу – один номер на квартал.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here