Home Історія Цей день в історії 14 листопада

14 листопада

1888
0
SHARE
Свято-Миколаївський храм, червень 2007 р.

1905 – На засіданні Будівельного комітету по спорудженню нової Миколаївської церкви (нині Свято-Миколаївський собор), яке відбулось цього дня, його члени обрали проєкт, підготовлений єпархіальним архітектором Євгеном Єрмаковим. Архітектору запропоновано «приспособить проект к месту постройки» і доручено «производить наблюдение за строительством».

Спорудження нової кам’яного храму розпочалось у травні 1906 року, завершилось у листопаді 1908 року. Новий храм став справжньою архітектурною окрасою Бердичева, нині є пам’яткою архітектури місцевого значення.


1926 – У будівлях кармелітського монастиря в Бердичеві відбулись урочистості з нагоди відкриття тут соціально-історичного музею.

muzey_02
Вхід до антирелігійного музею по історії кляштору Босих Кармелітів та католицизму, що знаходився в будівлі на території кляштору Босих Кармелітів.

Цього дня в прикрашеному гаслами і транспарантами музейному приміщенні на врочистих зборах музейної ради за участю представників партійних, профспілкових та державних установ і організацій виголошувались доповіді, зачитувались привітальні листи та телеграми від Української Академії Наук, музеїв Києва, Чернігова, Коростеня, Білої Церкви та ін.

Від імені окружного виконкому новостворений музей оголошено музеєм імені Фелікса Дзержинського – більшовицького революціонера та партійного діяча. Першим директором та науковим керівником музею став Тодос Мовчанівський. Саме Тодос Мовчанівський запропонував використати будівлі колишнього монастиря Босих Кармелітів, якому на той час загрожувало знищення, для розміщення в них музею.


1957 – Виконавчий комітет Бердичівської міської ради 14 листопада 1957 року прийняв рішення №492 «Про відкриття в місті Бердичеві технічного будівельного училища». Цим рішенням перед обласним управлінням трудових резервів піднято питання щодо відкриття в місті дворічного технічного будівельного училища на 250 осіб. Передбачалось, що училище буде діяти на базі будівельно-монтажного управління №2 Житомирського обласного будівельного тресту.

Клуб професійно-технічного училища, який облаштували в стінах прибрамного комплексу

Наступного 1958 року новостворене училище розмістили в стінах кляштору Босих Кармелітів (до цього приміщення колишнього міського музею займали контора змішторгу та міська автотранспортна контора). Навчальний заклад діяв в стінах кляштору до 1983 року.

Так розпочалась історія навчального закладу, відомого як Бердичівський професійний будівельний ліцей, розташованого нині на вулиці Одеській.

Джерело: Постанова ВК БМР №492 від 14.11.1957 р.


2009_11_14_012009 – У Бердичеві у парафіян Української Православної церкви (Московський патріархат) відбулось знаменне свято – освячення каплиці церкви ікони Матері Божої “Цілителька”, яка розмістилась в цокольному приміщенні однієї з будівель Центральної міської лікарні.

Зранку у Свято-Миколаївському соборі було відправлено святкову Літургію, після якої відбувся Хресний хід вулицями міста до Хреста, встановленого на території Центральної міської лікарні на місці майбутнього будівництва нової церкви.

По завершенні Хресної ходи священики та віруючі зайшли до приміщення каплиці. Тут відбувся акт її освячення, яку здійснив протоієрей Роман Бойков.

В урочистостях приймали участь і міська влада в особі секретаря міської ради Василя Толочко, заступника міського голови Івана Демуся та головного лікаря ЦМЛ Анатолія Терефеєва.

2009_11_14_02
Протоієрей Роман Бойков здійснює акт освячення каплиці ікони Матері Божої “Цілителька”,
14 листопада 2009 р.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here