Home Історія Цей день в історії 14 червня

14 червня

379
0
SHARE
Облога кляштору Босих Кармелітів. Гравюра Теодора Раковецького.

1768 – Керівник загону барських конфедератів генерал Казимир Пуласький (Kazimierz Michal Waclaw Wiktor Pulaski, 1746-1779), що схоронився зі своїм загоном у 700 чоловік у бердичівській кармелітський фортеці та витримав 25-денну облогу від восьмитисячного корпусу російського війська, цього дня капітулював перед генералом Петром Кречетніковим.

Погоджуючись на капітуляцію, Пуласький виговорив усьому загонові право вільного виходу з кармелітської фортеці.

Командуючий російськими військами так описував здачу фортеці: “Наперёд несено было региментарское красное знамя, кое уклоня передо мною, отдали, а их команда, сняв всё вооружение и положив перед нашим фронтом, отведена в учереждённый для сего батальйон-каре; и потом каждая их команда шла и, складывая оружие, отходила в батальйон-каре.

Усіх полонених було: знатного шляхетства – 38 осіб, служивої шляхти – 374, простих людей різного звання – 649 і 165 осіб прислуги.


1928 – Комісія, створена Бердичівським міським відділом комунального господарства, у складі представників Бердичівської міської Ради Шейдемана і Мардера, заступника завідувача міськкомунгоспу Грінберга Ш.Й., інженера благоустрою міськкомунгоспу Ротенберга Г.Л., адміністратора міського театру Рудмана, у присутності виконавця робіт інженера Соболя П.П. прийняла виконані роботи по переобладнанню і розширенню Бердичівського літнього міського театру імені 1-го Травня і визнала літній театр готовим до експлуатації як для власне театру, так і для проведення тут кіносеансів.


Фото Анни Павловської, “РІО-Бердичів”.

2012 – До Дня медичного працівника у Бердичеві в приміщенні Музею історії міста Бердичева відбулось урочисте відкриття музейної кімнати, присвяченої історії міської медицини.

Експозиція музею займає одну кімнату в цокольному приміщені будинку Музею історії міста Бердичева. У кімнаті зібрано експонати та інформацію про медицину Бердичева від початку її діяльності та до сьогодення. Експонати та інформацію про медицину Бердичева збирав колектив міської лікарні протягом кількох років.

Перерізали стрічку перед входом до музейної кімнати міський голова Василь Мазур, Народний депутат України Олена Бондаренко та головний лікар ЦМЛ Лариса Бабікова, після чого всі присутні на заході мали змогу оглянути експозицію музею.

Фото Анни Павловської, “РІО-Бердичів”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here