Home Новини 14 червня 2017 року. Презентація книги Мілади Мартинюк “Бердичевские хохмочки”

14 червня 2017 року. Презентація книги Мілади Мартинюк “Бердичевские хохмочки”

2765
0
SHARE

14 червня у стінах молодіжного центру “М-Формація” відбулась презентація книги бердичівського краєзнавця та письменниці Мілади Мартинюк “Бердичевские хохмочки (еврейские анекдоты, байки, притчи)”.

– Вы из Бердичева? Знаете ли вы Якова Рабиновича? Можете что-нибудь о нём сказать?
– Таки да! Мы здесь одни, и я могу говорить открыто. Во-первых, была какая-то гадкая история с ним и официанткой, это стоило его папаше целого состояния. И это не единственная девица, не единственная неприятность. Во-вторых, отец попробовал было взять его в дело, но оказалось, что он ещё и на руку нечист. А несколько недель назад за карточной игрой у него в рукаве нашли пять тузов…
– Минуточку! Откуда вам известны такие подробности?
– Так я же с детства его ближайший друг.

Ці та інші анекдоти нині – на сторінках нової книги. Книги, якій, мабуть, самою долею вказано стати бестселером як серед бердичівлян, так і серед численних гостей міста та його шанувальників. У цій збірці зібрані численні анекдоти, хохми та єврейські притчі, що стосуються Бердичева. Більш того, тут зібрані анекдоти про євреїв, які безпосередньо проживали у нашому місті, а також хохми, пов’язані з відомими “знаменитостями” минулого.

Покупатель заглядывает в будку к Изе и спрашивает:
– Вода есть?
Изя с гордостью осматривает свою тесную будку и говорит:
– Воды нет. Прошу выйти с магазина!

Мілада Вікторівна зробила велику роботу – зібрати усі анекдоти та хохми про Бердичів – то справді велика справа. Кожне місто, а тим паче наш Бердичів, повинен мати таку книгу, де народний фольклор тісно переплітається з історією, де фігуранта ти знав якщо не особисто, то принаймні твої батьки були знайомі з ним.

Власне, про це і говорили на презентації численні гості – і начальник відділу культури Валентина Кузьменко, і художниця Ольга Дзюрбей, і поетеса Ольга Протасевич.

Надпись на памятнике О. Шперлингу: “Здесь покоится известный в Бердичеве доктор Озиас Григорьевич Шперлинг. А его сын Юрий принимает в его кабинете на улице Белопольськой, 23 с 9 часов утра до 17 часов вечера”.

Фото Володимира Сінчука.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here