Home Новини 14 січня 2018 року. Відкриття музично-драматичного театру в Бердичеві

14 січня 2018 року. Відкриття музично-драматичного театру в Бердичеві

2857
0
SHARE

У неділю на 13 годину біля театру зібралось чимало бердичівлян, серед яких керівники організацій та установ, підприємці, ветерани культури і спорту, депутати міської ради та інші. Перед початком урочистого заходу присутніх популярними мелодіями розважав військовий оркестр, а люди в очікуванні спілкувались зі знайомими та щиро раділи, що у місті відбувається така подія – відкриття відновленого музично-драматичного театру.

На подію до Бердичева завітали віце-прем’єр міністр України з регіонального розвитку Геннадій Зубко, голова облдержадміністрації Ігор Гундич зі своїм заступником Ярославом Лагутою, міський голова Житомира Сергій Сухомлин, голова обласної ради Володимир Ширма, депутати обласної ради, Надзвичайний і Повноважний Посол Ізраїлю в Україні Еліав Бєлоцерковські, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща Ян Пєкло, народний депутат України Олександр Ревега.

Після короткого виступу ведучої почесні гості разом із міським головою Василем Мазуром урочисто перерізали символічну стрічку та увійшли до будівлі. Хоча бажаючих потрапити до нового театру було чимало, увійти могли лише ті, хто отримав запрошення. Перед іншими вибачилась, оскільки зала не могла вмістити всіх.

Присутні на урочистостях отримали пам’ятну брошуру “Бердичівський музично-драматичний театр на Європейській”. У ній організатори коротко виклали історію появи театру в Бердичеві, його становлення та здобутки. Пригадали будівничого – лікаря за фахом Давида Шеренціса, розмістили численні світлини будівлі 60-70-х років минулого століття, а також сучасний стан та внутрішнє убранство.

На відкриття театру приїхали артисти з Одеського академічного театру музичної комедії імені Михайла Водяного. Лілія Духновська-Бех уже 7 років є його солісткою та виконує головні ролі у багатьох виставах. Їй, як корінній бердичівлянці, приємно однією з перших виступати на сцені нового муздрамтеатру.

Такий важливий крок у культурному житті Бердичева став можливий завдяки фінансуванню з Державного фонду регіонального розвитку (більше 19 млн. грн.), коштам обласного бюджету у розмірі 2 млн. грн. та міського – 10 млн. грн. Таким чином, загальна вартість реставрації театру (а фактично повної його відбудови) склала більш як 31 млн. грн. До справи відродження театру долучились і численні спонсори: місцеві підприємці, керівники заводів, народний депутат України, працівники галузі культури та місцевого самоврядування й інші. Враховуючи цей факт, зі сцени оновленого театру їм висловили щиру вдячність, а міський голова Василь Мазур особисто вручив подяки та пам’ятні подарунки.

Вітання та слова вдячності чергувались артистичними номерами. На сцені виступили артисти міського Палацу культури під керівництвом Валентини Ратушинської, які продемонстрували театралізовану сценку з життя єврейської громади. З пісенними номерами виступили Лілія Духновська-Бех та її колега Сергій Федоренко. Феєричним став виступ Анатолія Залевського – зірки світового циркового мистецтва. Наприкінці заходу зал під оплески зустрічав українські пісні у виконанні Народного аматорського ансамблю пісні і танцю “Зорецвіт” (керівник Заслужений працівник культури України Василь Пупін).

Так виглядає глядацька зала.
На стінах першого та другого поверху розмістили світлини Бердичева початку XX ст.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here