Home Історія Цей день в історії 14 листопада

14 листопада

1733
0
SHARE

1905 – На засіданні Будівельного комітету по спорудженню нової Миколаївської церкви (нині Свято-Миколаївський собор) обрано проект, підготовлений єпархіальним архітектором Євгеном Єрмаковим. Архітектору запропоновано приспособить проект к месту постройки” і доручено производить наблюдение за строительством”.


muzey_02
Вхід до антирелігійного музею по історії кляштору Босих Кармелітів та католицизму, що знаходився в будівлі на території кляштору Босих Кармелітів.

1926 – У будівлях кармелітського монастиря в Бердичеві відбулись урочистості з нагоди відкриття тут соціально-історичного музею.

Цього дня в прикрашеному гаслами і транспарантами музейному приміщенні на врочистих зборах музейної ради за участю представників партійних, профспілкових та державних установ і організацій виголошувались доповіді, зачитувались привітальні листи та телеграми від Української Академії Наук, музеїв Києва, Чернігова, Коростеня, Білої Церкви та ін.

Від імені окружного виконкому новостворений музей оголошено музеєм імені Фелікса Дзержинського – більшовицького революціонера та партійного діяча. Першим директором та науковим керівником музею став Тодос Мовчанівський. Саме Тодос Мовчанівський запропонував використати будівлі колишнього монастиря Босих Кармелітів, якому на той час загрожувало знищення, для розміщення в них музею.


2009_11_14_012009 – У Бердичеві у парафіян Української Православної церкви (Московський патріархат) відбулось знаменне свято – освячення каплиці церкви ікони Матері Божої “Цілителька”, яка розмістилась в цокольному приміщенні однієї з будівель Центральної міської лікарні.

Зранку у Свято-Миколаївському соборі було відправлено святкову Літургію, після якої відбувся Хресний хід вулицями міста до Хреста, встановленого на території Центральної міської лікарні на місці майбутнього будівництва нової церкви.

По завершенні Хресної ходи священики та віруючі зайшли до приміщення каплиці. Тут відбувся акт її освячення, яку здійснив протоієрей Роман Бойков.

В урочистостях приймали участь і міська влада в особі секретаря міської ради Василя Толочко, заступника міського голови Івана Демуся та головного лікаря ЦМЛ Анатолія Терефеєва.

2009_11_14_02
Протоієрей Роман Бойков здійснює акт освячення каплиці ікони Матері Божої “Цілителька”,
14 листопада 2009 р.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here