Home Історія Свята та визначні події 14 жовтня. День захисника України

14 жовтня. День захисника України

443
0
SHARE

День захисника України — свято, що відзначається в Україні 14 жовтня в день святої Покрови Пречистої Богородиці одночасно з Днем Українського козацтва. Свято встановлено 14 жовтня 2014 Указом Президента України Петра Порошенка з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості. Цим же указом також було скасовано указ Президента України Леоніда Кучми 1999 року, яким встановлювалося свято — День захисника Вітчизни, що відзначалося щорічно 23 лютого.

Виникнення свята

У 2014 році в українському суспільстві в результаті реакції на війну з Росією підсилилися тенденції відмови від радянських символів і свят, зокрема, від Дня захисника Вітчизни. Президент України Петро Порошенко у своєму виступі під час військового параду в Києві 24 серпня 2014 відзначив: “Україна більше ніколи не відзначатиме це свято за військово-історичним календарем сусідньої країни. Ми будемо шанувати захисників своєї Батьківщини, а не чужої!”.

Серед можливих дат громадськість називала свято Покрови Пресвятої Богородиці. Зокрема, голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович мотивував вибір цієї дати для Дня захисника України історичною традицією вшанування українського війська саме на Покрову. Крім того, саме 14 жовтня традиційно відзначається як день створення Української повстанської армії — військово-політичної формації українського визвольного руху.

Відзначення свята в Бердичеві

Вперше свято відзначили у 2015 році. 14 жовтня на площі Центральній біля міської ради, о 16.00 розпочався патріотичний концерт, присвячений Дню захисника вітчизни, та відбулось відзначення волонтерів Житомирщини.

У 2016 році свято відзначили вдруге. Загальноміські заходи розпочались 13 жовтня із вшанування пам’яті загиблих Героїв, а в другій половині дня бердичівляни, серед яких чимало військовослужбовців, прямували до міського Палацу культури. Тут військові розташували виставку бойової техніки.

У залі міського Палацу культури присутні хвилиною мовчання й покладанням квітів до меморіалу “Слава Героям!” вшанували світлу пам’ять і згадали поіменно тих, котрі життя свої поклали за Вітчизну. Також за сумлінне виконання конституційного обов’язку, захисту державних інтересів та територіальної цілісності України військових частин В3231 та А2927 нагородили подяками і грамотами міської ради.

Учасники заходу біля меморіалу “Слава Героям!”, 14 жовтня 2016 р.

14 жовтня учасники АТО, що входять до складу відокремленого підрозділу Всеукраїнської спілки “Побратими України” учасників бойових дій в АТО в Житомирській області, та ГО “Побратими АТО Бердичівщини” спільно з ГО “Бердичівська спілка ветеранів Афганської війни” та представниками волонтерських організацій міста Бердичева, зібралися разом та поклали квіти до меморіалу “Слава Героям!” із метою віддати данину пам’яті загиблим учасникам антитерористичної операції.

Вручення почесних відзнак учасникам АТО та волонтерам, 14 жовтня 2016 р.

По завершенню скорботного мітингу-реквієму вони всі разом вирушили до офісу громадської організації “Бердичівська спілка ветеранів Афганської війни”, біля якого відбулася урочиста церемонія нагородження медалями “Учасник бойових дій”. Крім того, спеціальними медалями та відповідними посвідченнями були нагороджені волонтери міста Бердичева – Камінська Світлана, Закревська Катерина, Новаківська Ольга, Іщук Ірина та голова громадської організації “Бердичівська спілка ветеранів Афганської війни” Вагіф Мамедов.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here