1815 – У Бердичеві споруджується новий храм Успіння Божої Матері, але будівництво затягується – каменем спотикання стала наявність на місці майбутнього будівництва будинків місцевих жителів (переважно євреїв).
Цього дня на прохання місцевого поліцмейстера Мандрикіна задля остаточного вирішення питання будівництва нової кам’яної Успенської церкви у Бердичів прибув губернатор Волині, дійсний статський радник Михайло Іванович Комбурлей. Він відвідав цвинтар Успенської церкви та особисто заборонив проводити роботи з будівництва храму. Причому не зупинився і перед публічними погрозами і образами духовних осіб у присутності численного натовпу місцевих жителів. Його поведінка настільки перейшла межі дозволеного, що навіть колезький асесор Арсеній Ізюмов, що супроводжував губернатора, змушений був зробити зауваження і остудити не в міру розпаленого Михайла Комбурлея.
1899 – У Бердичеві відбулось освячення нової приватної жіночої прогімназії. На урочистостях з цієї нагоди був присутній член міської управи Броніслав Карлович Розвадовський, який зазначив: “На даний час в Бердичеві з 100-тисячним населенням – 10 тисяч дітей шкільного віку і лише 4 тисячі отримує освіту!”.
1948 – Цього дня працівник-стахановець Бердичівського цегельного заводу майстер садіння товариш Мединський встановив новий всесоюзний рекорд – він посадив у піч 50 440 цеглин при нормі у 13 300 одиниць.
Стахановський рух, який набув широкого розмаху в Радянському Союзі, мав на меті підвищення продуктивності праці, досягнення високих виробничих показників. Але в умовах планової економіки це призводило до величезного перенапруження людських сил і матеріальних ресурсів, порушення нормального ритму виробничого процесу та наступного значного спаду виробництва.
1951 – У селищі Гришківці Бердичівського району народився Фелікс Броніславович Пашківський (1951-2003) – освітянин, один з організаторів краєзнавчого руху на Бердичівщині.
З 1981 року впродовж більш як двадцяти років Фелікс Пашківський обіймав посаду директора міської загальноосвітньої школи №3 (вул. Пушкіна). Фелікс Броніславович на початку 90-х років став активним розбудовником польсько-українських зв’язків, членом головної ради Спілки поляків України. Також активно займався депутатською діяльністю – обирався депутатом Житомирської обласної Ради народних депутатів (1990-1994 рр.) та був депутатом трьох скликаннях Бердичівської міської Ради.
Помер Фелікс Броніславович Пашківський 10 жовтня 2003 року, похований на алеї почесних поховань загальноміського кладовища по вулиці Войкова (нині вулиця Бистрицька).
1964 – У Москві після тривалої хвороби (від раку нирки після невдалої операції) помер Василь Семенович Гроссман (1905-1964) – відомий радянський публіцист та письменник, який народився та тривалий час проживав у Бердичеві.
Василь Гроссман за життя створив низку повістей та романів, серед яких “Степан Кольчугін” (ч. 1-4, 1937-1940), “Народ безсмертний” (1942), “За праве діло” (1954), “Життя і доля” та ін.
У своєму оповіданні “В місті Бердичеві” (1934), у нарисі “Вбивство євреїв у Бердичеві” (1944), у романах “Степан Кольчугін” та “За праве діло” письменник чимало сторінок присвятив Бердичеву, в якому пройшло його дитинство.
Похований Василь Гроссман у Москві на Троєкуровському кладовищі біля Кунцева.
1979 – Цього дня футбольна команда “Шкіряник” бердичівського шкіроб’єднання імені Ілліча у фінальному матчі першості на приз “Робітничої газети” перемогла команду “Електрон” та стала чемпіоном України центральної ради ДСТ “Авангард”.
Переможці отримали золоті медалі і кубок з рук завідуючого відділом футболу ЦР ДСТ “Авангард” заслуженого майстра спорту Радянського Союзу Олега Макарова. Ще один приз – кубок “Робітничої газети” переможцям вручив її кореспондент Г.Б. Каневський.
1996 – У Бердичеві відбувся торгово-промисловий ярмарок “Бердичівські торги”, приурочений до двох визначних подій – п’ятиріччю незалежності України та 120-й річниці створення Бердичівського шкіроб’єднання ім. Ілліча (колишнього шкірзаводу Карла Шленкера).
У ярмарку, що проходив у парку шкіроб’єднання, взяли участь численні сільськогосподарські підприємства Бердичівського району, Житомирської та сусідніх – Вінницької, Хмельницької областей. Послугами чергового ярмарку “Бердичівські торги”, а започатковані вони були у 1991 році, скористались тисячі бердичівлян. В умовах економічної кризи, яка охопила Україну, це була гарна нагода придбати потрібний товар за цінами значно нижчими, ніж на ринку.
2004 – До Бердичева в рамках передвиборчої агітаційної кампанії прибув кандидат у Президенти України, прем’єр-міністр України Віктор Федорович Янукович. Він відвідав машинобудівний завод “Прогрес”, після чого у міському Палаці культури (нині носить ім’я О.А. Шабельника) відбулась зустріч з жителями міста.
Під час зустрічі Віктор Федорович серед іншого оголосив про ініціативу уряду щодо підвищення розміру пенсій жителів України у два рази.
2008 – На площі біля міського Палацу культури ім. О.А. Шабельника відбувся Міжнародний турнір зі стрибків у висоту “V Меморіал заслуженого тренера СРСР та України Віталія Олексійовича Лонського”, на якому змагалися чемпіони та призери Олімпійських ігор, Чемпіонатів світу та Європи.
Переможцем турніру серед жінок стала учасниця Олімпіади-2008 у Пекіні Віта Паламар (Запоріжжя, Україна), яка здолала планку на висоті 193 см. Серед чоловіків переможцем став Олександр Шустов (Москва, Росія) з результатом 225 см. Кращим серед спортсменів-бердичівлян став Юрій Крімаренко з результатом 215 см.