Home Новини 14 вересня 2018 р. Відзначення річниці Голокосту в Бердичеві

14 вересня 2018 р. Відзначення річниці Голокосту в Бердичеві

1428
0
SHARE

У Бердичеві вшанували пам’ять безвинно загиблих у роки Другої світової війни. Біля пам’ятного знаку жертвам Голокосту 14 вересня відбулась година скорботи “Пам’ятаємо… заради толерантності та миру…” та жалобна церемонія покладання квітів на могили загиблих та до пам’ятних місць.

На зібранні громадськості міста був присутній також директор Фонду “Меморіал убитим євреям Європи” з Німеччини Уве Ноймеркер. Урядова організація на міжнародному рівні досліджує трагедію масових розстрілів німцями євреїв, ромів та інших мирних громадян, зберігає та вшановує пам’ять жертв Голокосту. У рамках дослідницько-меморіальних заходів на території України реалізовує  проект “Захистимо пам’ять”.

Уве Ноймеркер у своєму виступі зазначив: “Шановні добродії, для мене велика честь бути у вас та мати можливість виступити. Ми сьогодні вшановуємо пам’ять про єврейських дітей, жінок, чоловіків, які були вбиті лише тому, що євреї. Ми висловлюємо свою повагу до жертв і показуємо, що вони не забуті і не будуть забуті. Вони мали мрії, надії, бажання, але їх позбавили життя. Ми, німці, довго, дуже довго мовчали. Усе ще мало людей знають про масові розстріли євреїв в Україні. Лише через шість десятиліть після закінчення війни, в Берліні був відкритий Пам’ятник убитим євреям Європи. Цей пам’ятник є свідченням постійної відповідальності Німеччини за злочини проти людства. Цю відповідальність несе на собі і моє покоління, і майбутні. Добре, що спільно адміністрація міста та єврейська громада прийняли рішення доповнити це місце пам’яті інформаційними таблицями про історію євреїв Бердичева і їх знищення. Сьогодні я стою тут, як німець, як директор Національного Меморіалу жертвам Голокосту в Берліні, а також як батько двох дітей. Мене переповнює сором, сум про те горе, яке моя Вітчизна завдала вашій Батьківщині. Наша спільна відповідальність полягає в тому, аби зберегти пам’ять”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here