Home Історія Цей день в історії 13 листопада

13 листопада

1752
0
SHARE

1941 – У приміщенні міського театру, що знаходиться по вулиці Білопільській (нині вулиця Європейська, 21), п’єсою Карпенка-Карого “Безталанна” вшанував своє відкриття новий Районовий Український театр.

teatr_01
Приміщення, в якому знаходився Районовий Український театр.

Планується, що Районовий Український театр буде обслуговувати потреби сільського населення Бердичівського району в культурному житті. Колектив театру укомплектований належними кадрами, має цінні декорації та одяг.

Це вже другий художній колектив, який розпочав свою діяльність в окупованому німецькими військами Бердичеві. За декілька місяців до цього (23 серпня) у стінах міського театру запрацював міський український театр, трупа якого нараховувала 48 осіб.


1983 – У Бердичеві відбувся перший концерт щойно створеного у місті хору ветеранів війни та праці. Цей день став офіційним днем народження хору, який існує вже більш як три десятиліття.

hor_veteraniv_01
Аматорський хор ветеранів війни та праці, 1984 р.

Ініціаторами створення хору стали члени міської організації ветеранів Великої Вітчизняної війни Степан Лівінський, Іван Павленко, Віктор Удовидченко та Любов Конончук. Першим керівником хору став директор міського Будинку культури Микола Григорович Дідус.

Репертуар хору складається з пісень про війну та Вітчизну, українських народних пісень.


173123
В’ячеслав Тихонов.

1988 – У Бердичеві відбувся творчий вечір, на якому жителі та гості міста зустрілись із народним артистом СРСР В’ячеславом Тихоновим – артистом театру та кіно, відомим за своїми кіноролями розвідника Максима Ісаєва (Штирлиця) у “17-ти миттєвостях весни”, князя Андрія Болконського у “Війна та Мир”, учителя Мельникова у фільмі “Доживемо до понеділка” та багатьох інших.

Майже дві години тривала зустріч, під час якої артист розповів про свою роботу в театрі, зіграні ролі в кіно, плани на майбутнє та відповів на численні запитання присутніх на зустрічі бердичівлян.


2012 – У Бердичеві по вулиці Піонтковського введено в експлуатацію нову радіотелевізійну передавальну станцію (РТПС) з телевежею висотою 140 метрів. Нова телевежа на цей час стала найвищою в Україні з побудованих за часи незалежності.

РТПС побудована на кошти Концерну радіомовлення, радіозв’язку і телебачення (КРРТ) в рамках стратегії розвитку Концерну та програми будівництва на Україні цифрового телебачення. Кошторисна вартість будівництва становить більш як 5 млн. грн. Будівництво вежі розпочалось 15 листопада 2010 року, тривало майже два роки і здійснювалось за сучасними енерго- та матеріалозберігаючими технологіями.

446407202Уведення в дію нової РТПС дало можливість практично в 2 рази збільшити зону покриття території Бердичівського району програмами телеканалів “Інтер”, “5 канал”, “НТН”, “ТЕТ”, ТРК “Україна” і Житомирської ОДТРК. Разом з тим, нова РТПС дозволяє розмістити радіомовні FМ-передавачі комерційних мовників та обладнання операторів мобільного зв’язку.

На момент введення у дію на новій вежі була розміщена антенно-фідерна система для наземного цифрового телевізійного мовлення, яка передбачає трансляцію 32-х телевізійних каналів у цифровому форматі DVB-Т2. Очікуваний радіус покриття території – 30 км, охоплення населення – більш як 120 тис. осіб.


2012 – У Бердичеві продовжується спорудження першого храму греко-католицької громади св. Йосафата, яка діє у місті. Цього дня на будівництві дерев’яної каплиці відбувся один із найважливіших етапів – будівельники підняли та встановили на чільне місце купол.

Громада Святого Йосафата Української греко-католицької церкви утворилась у Бердичеві 4 грудня 1993 року. До появи власного храму Служби Божі проводились спершу на квартирі одного з членів громади, з 1994 року за домовленістю з римо-католицькою громадою – у храмі Св. Варвари. Освячення власного храму греко-католицької громади в ім’я Святого Рівноапостольного князя Володимира і Священномученика Йосафата відбулось 5 жовтня 20014 року, знаходиться він по вулиці Одеській, 19.


Êîç³í÷óê.cdr2015 – У читальному залі міської бібліотеки відбулась презентація збірки віршів відомого на Бердичівщині журналіста та поета Леоніда Козінчука (1952-2013) під назвою “…І я проросту зеленлистом…”.

Те, про що мріяв сам Леонід Іванович за свого життя, збулося по його відходові у вічність… Цю роботу завершили його друзі та рідні, які вклали всю свою душу в те, щоб пам’ять про цю непересічну людину залишилась у тому числі і на сторінках поетичної збірки.

На презентації звучали слова захоплення, подяки, щирі розповіді про Козінчука Л.І. з уст місцевих журналістів, письменників та поетів – Валентини Медвєдєвої, Михайла Пасічника, Олени Лук’янюк, Анатолія Кондратюка, Олеся Коляди, Ольги Протасевич.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here