Home Історія Цей день в історії 13 серпня

13 серпня

1771
0
SHARE

1571 – У своєму родовому маєтку в Логойську (нині місто Мінської області, Білорусь) помер Василь Тишкевич (1492-1571) – граф, державний діяч Великого князівства Литовського і Речі Посполитої, власник Бердичева та навколишніх земель.

1569_tyshkevich_vasil
Тишкевич Василь (пом. 1571 р.). Другий син Тишка Калениковича, воєвода Підляський та Смоленський, староста Мінський. На старовинному малюнку на голові Василя Тишкевича добре видно козацьку чуприну, що вказує на руське походження воєводи.

Похований Василь Тишкевич у Супраслі (нині місто в Польщі) в кам’яній церкві в гробниці ктиторів. На простому могильному камені Тишкевича вибиті герб і напис російською мовою: Въ лето отъ Начотения Господа Бога и Спаса нашего Иисуса Христа 1571 месяца Августа 13 дня въ неделю, преставился раб Божій панъ Василий Тишковичъ Воевода Смоленскій Староста Менскій и Пинскій. Положен въ Храме Благовещенія Богородицы, въ монастыри Супрасльскомъ”.

Нині могильний камінь Василя Тишкевича знаходиться в університетському музеї міста Вільнюс (Литва).


1903 – Після обідньої перерви робітники заводу “Прогрес” зупинили роботу та вступили у переговори з адміністрацією заводу. Вони висунули наступні вимоги: встановити 8-годинний робочий день; підвищити погодинну оплату праці; замінити штучну оплату поденною; підвищити попудну оплату в ливарній; зупинити зниження заробітної плати за рахунок скорочення робочого дня.

Управляючий заводом пообіцяв робітникам довести їх вимоги до правління акціонерним товариством, що знаходилось у Києві, та переконав приступити до роботи. Це був перший страйк працівників заводу “Прогрес”.


2010 – У Бердичеві стартував третій Всеукраїнський турнір із футболу серед юнаків пам’яті видатного майстра шкіряного м’яча – заслуженого майстра спорту СРСР, заслуженого тренера України, чемпіона СРСР та України Анатолія Пузача. Протягом 13-го, 14-го та 15-го серпня вісім команд, серед яких вихованці львівського, вінницького, костопільського, житомирського, бердичівського футболу 96-го р.н., боролися за головний кубок турніру.

15 серпня відбулись фінальні матчі та урочисте закриття турніру. У грі за 3-є місце гравці ДЮСШ (Бердичів) програли з рахунком 0-1 команді ДЮСШ “Полісся” (Житомир), а у грі за 1-е місце юнаки ФК “Львів” впевнено перемогли команду СДЮШОР (Вінниця) з рахунком 3-0.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here