Home Історія Цей день в історії 13 лютого

13 лютого

1536
0
SHARE

1896 – У Бердичеві народився Піонтковський Юліан Іванович (1896-1940) – відомий радянський льотчик-випробувач.

Піонтковський Юліан Іванович
(1896-1940)

У 1919 році Юліан Іванович закінчив Московську авіаційну школу.

З 1925 року і до кінця свого життя Юліан Піонтковський пов’язав свою долю з талановитим радянським авіаконструктором О.С. Яковлевим. За життя Юліан Піонтковський літав на літаках 300 типів. У період з 1927 по 1940 рік провів льотні випробування більш як 50 типів і модифікацій літаків авіаконструктора Олександра Яковлєва (від АИР-1 до Як-1).

Загинув Юліан Піонтковський 27 квітня 1940 року під час виконання випробувального польоту на літаку И-26 (Як-1).

У Бердичеві одна з вулиць носить ім’я Юліана Піонтковського, на її початку встановлено пам’ятний знак, присвячений відомому льотчику-випробувачу.


Ада Юхимівна Сонц (1897-1968)

1968 – У Дніпропетровську (нині Дніпро) померла Ада Юхимівна Сонц (1897-1968) – видатна єврейська та російська актриса, заслужений діяч мистецтва УРСР (1945), що народилася в Бердичеві.

Ада Сонц працювала у багатьох містах України: Києві, Чернівцях, Харкові, Дніпропетровську. Виконавче мистецтво Ади Сонц вирізнялось глибиною проникнення в образ, ліризмом, чіткістю психологічного малюнку, розкриттям духовного світу єврейської жінки.

Похована Ада Сонц у місті Дніпрі.


2009 – У Бердичеві відбулося відкриття нового промислового підприємства – заводу енергетичного обладнання та його першого цеху з виробництва вентиляційного обладнання.

Завод розмістився на території автотранспортного підприємства АТП-11856, що по вулиці Низгірецькій. Міському голові Василю Мазуру, який був присутній на відкритті, власники заводу вручили першу продукцію – Герб міста Бердичева.


Урочисте перерізання червоної стрічки перед входом до музею. Перерізають (зліва на право): Василь Мазур, Віктор Колісниченко, Сергій Червонописький та Павло Ментов

2010 – У приміщенні Музею історії міста Бердичева урочисто відкрито музей воїнів-інтернаціоналістів.

На відкриття музею прибули гості з Києва та Житомира: голова Української спілки ветеранів Афганістану генерал-майор Сергій Васильович Червонописький та депутат Житомирської обласної ради, голова Житомирської обласної спілки ветеранів афганської війни Павло Валентинович Ментов. Вони, а також міський голова Василь Мазур, депутат міської ради і учасник бойових дій в Афганістані Віктор Колісниченко і перерізали червону стрічку перед входом до музейної кімнати.

Допомогу в створенні музею надали у першу чергу самі воїни-афганці, які принесли сюди особисті речі, нагороди, бойові реліквії часів бойових дій в Афганістані. Також допомогли члени міського клубу військово-історичного моделювання “Штик”, які надали моделі бойової техніки, що використовувалась військовим контингентом в Афганістані.

Музей воїнів-інтернаціоналістів, 2010 р.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here