Додому Історія Цей день в історії 13 жовтня

13 жовтня

193
0
ПОДІЛИТИСЬ
askochenskiy
Віктор Іпатійович Аскоченський
(1813-1879).

1813 – У Воронежі (за деякими даними – у Бердичеві) народився Віктор Іпатійович Аскоченський (1813-1879) — відомий російський журналіст та історик реакційного напряму, краєзнавець Волині.

Віктор Аскоченський викладав у духовній семінарії в Києві, був гувернером племінника генерал-губернатора Д.Г. Бібікова — Дмитра Сипягіна, в майбутньому міністра внутрішніх справ Російської імперії.

Після переїзду до Санкт-Петербургу Віктор Аскоченський видавав тижневик “Домашняя беседа” (1856-1877).

Був знайомий з Тарасом Шевченком.


1904 – Бердичівській поліції вдалось виявити великий склад нелегальної літератури, який знаходився у будинку по вулиці Дегтярній, 92/12 (нині вулиця Івана Федорова).

У період 1903-1907 років у Бердичеві діяли в різний час декілька підпільних друкарень, які друкували нелегальну політичну літературу, листівки, прокламації.


bilous_petro_01
Петро Васильович Білоус.

1953 – У селі Никонівка Бердичівського району народився Петро Васильович Білоус – український літературознавець, фольклорист, поет, доктор філологічних наук.

Петро Білоус закінчив Житомирський педагогічний держуніверситет, захистив докторську дисертацію. В Україні він став найкомпетентнішим спеціалістом у галузі паломницької прози.

Свою наукову діяльність Петро Білоус поєднав і з художньою творчістю. Він — автор поетичних збірок, редактор факультетського літературного часопису “Філео+Логос”, упорядник альманахів та збірок молодих літераторів. Інше захоплення Петра Білоуса — літературне краєзнавство, що вилилось у кілька десятків наукових статей, оглядів, надрукованих у збірниках, матеріалах науково-краєзнавчих конференцій, у пресі.

З перших днів відродження Житомирського науково-краєзнавчого товариства Петро Білоус став його активним членом. Серед здобутків — впорядковані збірники топонімічних легенд Житомирщини, дослідження і матеріали “Поліське весілля”, цикл статей про звичаї та обряди у нашому краї, про історичні та літературні постаті Полісся.


berdyczowmickiewicz_01
Служба в намірі повернення храму, 1991 р.

1990 – Цього дня на сходах верхнього храму кляштору Босих Кармелітів вперше за декілька останніх десятиліть відбулась Свята Меса. Провів її перший у Бердичеві за повоєнні роки кармеліт, магістр і ліценціат богослов’я отець Серафим Тишко, співслужив йому серед інших отець Бернард Міцкевич.

Хоча на цей час і кляштор Босих Кармелітів, і костел Святої Варвари не належали римо-католицькій громаді міста, отці повідомили присутніх на Святій Месі про проведену ними роботу щодо передачі храмів громаді та пообіцяли, що віднині служби Божі проводитимуться на території кляштору щомісяця доти, доки храм не перейде у власність громади.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here