1806 – Бачачи в особі отця благочинного Йосипа Зелінського твердого захисника “церковного достояния“, власник Бердичева Матвій Радзивілл цього дня звернувся до новопризначеного єпископа Волинського і Житомирського Даниїла (Натток-Михайловського) з листом, в якому просить: “так как в собственном моем владении церковь Николаевская и Успенская по умертви бывшаго при оной настоятеля Дятиловича находится более уже 2-х лет без пастыря под наблюдением токмо одного отца благочиннаго, наместника Вашего Преосвященства Иосифа Зелинскаго, за нужное почел, яко владелец онаго местечка, просить особо для них наблюдателя“.
Єпископ Даниїл не залишив це прохання без уваги і вже 21 травня для нагляду за Миколаївською та Успенською церквами і місцевим благочинним направляється “выпускник Волынской духовной семинарии, смотритель и учитель высших риторических классов, присутствующий священник Консистории иерей Марк Варжанский”.
1916 – Бердичівський поліцмейстер, враховуючи значний рух кінного та автомобільного транспорту по вулиці Білопільській міста Бердичева, цього дня видав наказ №130, яким заборонив місцевим велосипедистам кататися цією вулицею не лише по мощеній бруківкою проїжджій частині, але й по тротуарам. На виконання цього наказу пристави, їх помічники та постові городові зобов’язувались слідкувати за рухом на цій вулиці та не допускати пересування велосипедистів, особливо алеями, які знаходяться поряд із єврейською лікарнею.
1937 – У місцевому краєзнавчому музеї відкрилась виставка робіт бердичівських художників Радковського, Міхновського та Борухевича.
1943 – На сторінках газети “Нова Доба”, яка виходила у Бердичеві в часи окупації, надруковано “Відозву про обов’язкову працю української молоді року народження 1923-25”.
Цією відозвою окупаційна влада закликала українське населення, і, зокрема, молодь, до дворічної обов’язкової праці. Частина молоді працюватиме в Україні, частина – в Рейху.
Цікавою є примітка в цій відозві: “Не для платні, не для заробітку працюють…”. Отже, праця проголошувалася обов’язком, невиконання якого тягнуло за собою відповідні санкції влади, про що теж повідомлялось на сторінках часопису.
1969 – Машинобудівний завод “Прогрес” із дружнім візитом відвідала делегація Народної Республіки Болгарія.
З нагоди прибуття болгарської делегації на території заводу відбувся багатолюдний мітинг. Після мітингу члени делегації ознайомились із продукцією заводу, виробництвом та побутом заводчан.
1990 – Члени нещодавно створеної міської організації Народного Руху України під керівництвом голови організації інженера-конструктора машинобудівного заводу “Прогрес” Павла Передрія впорядкували пам’ятний знак, що встановлений на місці прикордонного містечка часів Київської Русі, археологічної пам’ятки – Райковецького городища.
Саме такою справою розпочати рухівці свою громадську діяльність на теренах Бердичівщини.
2021 – Фахівці місцевого підрозділу ПАТ «Укртелеком» цього дня завершили роботи з переключення існуючих телефонних абонентів на цифрову станцію та відключили від живлення аналогову координатну АТС АТСК-У, відому бердичівлянам як АТС-3.
Ця телефонна станція з’явилась у Бердичеві у 1989 році. Її спорудили в мікрорайоні Червоної гори працівники Бердичівського районного вузла зв’язку, ємність на момент введення в експлуатацію становила 3000 телефонних номерів.
Ця АТС свого часу задовольнила значний попит на телефонний зв’язок в одному з найбільш густозаселених мікрорайонів міста, який завдяки розташованим тут численним військовим частинам стрімко розбудовувався у попередні десятиліття. Цю АТС обслуговали шість працівників, станцію знаходилась на першому поверсі будинку по вулиці Котовського, 66-А (нині вулиця Одеська).