Home Історія Цей день в історії 12 серпня

12 серпня

1823
0
SHARE

1899 – У Бердичівському суспільному товаристві відбувся благодійний вечір танців. Під час вечора кожен із гостей вносив пожертви у загальну касу. Ці кошти згодом направили на утримання дітей-сиріт, які проживали в Бердичеві.


mylashevska_1
Милашевська Зоя Матвіївна
(1924-1994)

1994 – У Бердичеві померла Зоя Матвіївна Милашевська (1924-1994) – прозаїк, з 1970 року член Спілки письменників СРСР, яка народилася у Бердичеві в сім’ї робітника-залізничника.

У 1964 році Зоя Милашевська надрукувала своє перше оповідання в республіканському літературно-художньому журналі “Дніпро”. Згодом були й інші твори – повісті “І знову дощ” (1966), “Повість про вчительку” (1970), “Кохання мужніх” (1976). На жаль, наступні твори письменниці так і не дочекалися виходу в світ. Вони через економічні негаразди початку 90-х років та розвал книговидавничої справи в Україні залишились у рукописах.

Поховали Зою Милашевську у Бердичеві на загальноміському кладовищі.


2006 – У мережі Інтернет за адресою www.fcberdychiv.pp.net.ua відкрився неофіційний веб-сайт міського футбольного клубу “Бердичів”. Головним своїм завданням адміністрація веб-сайту вбачала інформування про життя ФК “Бердичів”, про футбольні змагання, що відбуваються на теренах міста, району, області, обговорення навколофутбольного життя. У 2011 році веб-сайт змінив назву на “Бердичів спортивний”, змінився і напрям його роботи: головним стала розповідь не лише про футбол, а загалом про спортивне життя Бердичева.

Нині веб-сайт повернувся до своїх витоків та є неофіційним веб-сайтом ФК “Бердичів”.


Олесь Коляда з синами після отримання відзнаки “Почесний громадянин Бердичівського району”, 19 серпня 2021 р.

2021 – Під час шостої сесії VIII скликання Бердичівської районної ради депутати своїм рішенням №80 присвоїли відомому на Бердичівщині та Україні композитору та виконавцю Олесю Коляді звання «Почесний громадянин Бердичівського району».

Урочисте нагородження Олеся Коляди цією відзнакою відбулось 19 серпня у рамках відзначення 30-ї річниці Дня незалежності України. На цьому ж заході композитор презентував гімн Бердичівського району, створений ним нещодавно.

Олесь Володимирович став 24-м за ліком Почесним громадянином Бердичівського району та першим, хто отримав цю відзнаку в рамках району, який з кінця 2020 року діє в нових адміністративних кордонах.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here