Home Історія Цей день в історії 12 квітня

12 квітня

1682
0
SHARE

1919 – Цього дня у Бердичеві вийшов перший номер газети “Известия”. Організатором створення і першим редактором газети став Арнольд Борисович Кадишев, який був очільником підпільного міського ревкому і Бердичівської ради робітничих депутатів, а після повалення влади Директорії УНР став командиром загону у складі 1-ї Української радянської дивізії, згодом військовий історик, доктор історичних наук.

Газета “Известия”, №19 від 4 травня 1919 р.

Ця газета протягом 1919-1925 років неодноразово змінювала назву на “Известия”, “Вісті”, “Голос труда”, “Голос праці”. З 21 червня 1925 року по 1992 рік (із перервами) газета виходила під назвою “Радянський шлях”, з листопада 1992 року та до сьогодні – під назвою “Земля Бердичівська”.

Саме цей день вважається днем народження найстарішої газети Бердичівщини, яка сьогодні має назву “Земля Бердичівська”.


Могила Ю. Гордійчука, 2006 р.

1961 – У місті Горлівка Донецької області народився Юрій Васильович Гордійчук (1961-1980) – рядовий Радянської Армії, розвідник-кулеметник.

Юрій Гордійчук разом із родиною проживав у Бердичеві, тут закінчив ПТУ №3 (нині Бердичівський професійний будівельний ліцей). У Збройних Силах СРСР – з 1979 року, в Республіці Афганістан – з 1980 року.

28 вересня 1980 року під час виконання бойового завдання Юрій Гордійчук першим увірвався на позиції противника, у цій сутичці отримав смертельне поранення.

Юрій Васильович Гордійчук посмертно нагороджений орденом Червоної Зірки. Похований у Бердичеві на військовій ділянці загальноміського кладовища по вулиці Войкова (нині вулиця Бистрицька).


2011 – У міському Палаці культури ім. О.А. Шабельника відбувся концерт відомого українського комік-дуету “Кролики”.

Артисти на сцені міського Палацу культури.

Веселий гумор, що лунав зі сцени на протязі двох годин, не залишив байдужим нікого. Народні артисти України Володимир Данилець та Володимир Мойсеєнко постарались на славу. Їх мініатюри російською та українською мовами розважали не лише словами, але й діями – артисти майстерно зображали персонажів анекдотів та невигаданих історій. Перед концертом артисти спілкувались наживо з бердичівлянами – слухачами радіостанції LiveFM.

У студії радіостанції LiveFM.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here