Home Історія Цей день в історії 11 липня

11 липня

1536
0
SHARE

1923 – У Бердичеві відкрито Дім підлітка – навчальний заклад, створений із метою допомоги вибувшим із дитячих установ підліткам, що пішли працювати на підприємства міста.

Дім забезпечував учнів помешканням, постіллю на перший рік їхнього перебування на роботі. Тут перебувало 77 дітей: 33 хлопчика і 44 дівчини.

Перші роки матеріальне становище Дому було вкрай поганим: у столовій стояв лише один стіл, за відсутності столів діти їли на піаніно та на підвіконні; на 77 душ припадало лише 18 мисок та 10 ложок. Інвентар поступово приходив у непридатність, підлітки за недостатністю забезпечення взуттям та одягом ходили босоніж та обідрані, а тому часто хворіли.

Через декілька років цей заклад припинив своє існування.


Володимир Павлович Юрачковський.

1939 – У селі Глухівці Комсомольського району Вінницької області в сім’ї вчителів народився Володимир Павлович Юрачковський – лікар-кардіолог, який більш як тридцять років проробив на бердичівській станції швидкої допомоги (нині Бердичівська станція Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф).

У 1990 році Володимир Юрачковський обраний депутатом Бердичівської міської ради. Він очолював координаційну раду демократичних сил Бердичівщини, систематично виступав із гострими публікаціями в газеті “Радянський шлях” (“Земля Бердичівська”) стосовно побудови Української держави, формування справді демократичного суспільства, впровадження української мови в установах та закладах, повернення віруючим культових споруд. Як майор запасу, брав активну участь у створенні міської організації Спілки офіцерів України. Саме Володимир Юрачковський, спільно зі своїми депутатами-однодумцями, став одним із ініціаторів та безпосереднім учасником встановлення 17 жовтня 1991 року синьо-жовтого національного прапору над будівлею міськвиконкому.

Встановлення депутатами Бердичівської міської ради синьо-жовтого прапору України на даху будівлі міськвиконкому. Участь у встановленні прапору взяли голова міської ради Олексій Хилюк, голова міського осередку Народного Руху України Павло Передрій, депутати Володимир Юрачковський, Леонід Нагорний та ін. 17 жовтня 1991 р.

1948 – У Бердичеві вийшов перший номер газети “Патриот Родины”.

Засновником та видавцем газети став місцевий осередок ОСОАВІАХІМ (Товариство сприяння обороні, авіаційному і хімічному будівництву, правонаступником якого став ДТСААФ – добровільне товариство сприяння армії, авіації і військово-морському флоту).


1992 – У Бердичеві в багатоповерховому будинку, що зводиться по вулиці 9 Січня (нині вулиця В’ячеслава Чорновола), урочисто відкрито нове приміщення відділення спеціалізованого комерційного Ощадбанку України за номером 73.

Урочисте відкриття розпочалось із освячення приміщення священиком Свято-Миколаївської церкви отцем Зіновієм, ключі від приміщення завідуючій бердичівським відділенням Ощадбанку Г.Л. Кондратюк у присутності голови Бердичівського міськвиконкому Олексія Хилюка передав начальник установи ЯЮ-309/70 А.М. Марковський (саме ця установа зводила багатоповерхівку для своїх співробітників).


2004 – В актовому залі бердичівського педагогічного училища відбувся творчий вечір співака-аматора Володимира Павловича Юрачковського, організований з нагоди його 65-річчя.

За фахом Володимир Юрачковський – лікар-кардіолог міської служби швидкої допомоги, депутат міської ради. Одночасно він відомий у Бердичеві виконавець народних та класичних пісень. Присутні на творчому вечорі глядачі і слухачі, прослухавши у виконанні Юрачковського різноманітні твори світової класики, українські народні пісні, отримали максимум естетичного задоволення, бо співав Володимир Павлович професійно, натхненно, вкладаючи в твори душу і високу майстерність.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here