Home Історія Цей день в історії 11 червня

11 червня

1839
0
SHARE

1949 – У Бердичеві народився Олесь (Олександр) Володимирович Коляда – композитор, виконавець, автор багатьох популярних пісень.

Олесь Володимирович Коляда.

Олесь Коляда у 1969 році закінчив державне музичне училище у місті Луцьк, отримав фах педагога та баяніста-виконавця. За наступні чотири десятиліття творчої діяльності Олесь Коляда записав більш як 20 компакт-дисків власних творів на слова таким майстрів пера як Борис Олійник, Микола Сингаївський, Микола Луків, Вадим Крищенко. У його кар’єрі – виступи в таких колективах, як “Молодые голоса”, “Мальви”, “Сябри”. Із відомим бердичівським артистом Валентином Моцним він створив цирковий колектив “Диваки”, з яким тривалий час гастролював. Олесь Коляда – переможець багатьох пісенних конкурсів та лауреат численних фестивалів.

Митець також створює гімни. Він створив гімн Військово-повітряних Сил України, гімн футбольної команди “Полісся”. Олесь Коляда став автором гімну міста Бердичева.

Нині Олесь Коляда проживає у Бердичеві та продовжує свою творчу діяльність.


2006 – У міському Палаці культури відбулись спільна молитва 14 християнських церков міста Бердичева та святковий концерт, присвячені дню Святої Трійці.

На заході спочатку звучали вступні слова священиків різних конфесій і номери художньої самодіяльності. На завершення – спільна молитва за Україну, за Президента, за Уряд і парламент. Окремо присутні помолились за процвітання Бердичева та благословили на добрі справи мера міста.


2008 – У селі Мирославка Бердичівського району помер Онишко Олег Іонович (1940-2008) – педагог, директор Мирославської загальноосвітньої школи.

Онишко Олег Іонович
(1940-2008).

Олег Онишко обіймав посаду директора школи 33 роки. За цей час школа стала його другим домом, без якого Олег Іонович не мислив ні хвилину свого життя. За його керівництва збудовано окреме шкільне приміщення на 4 класи (1970), тоді ж ліквідовано двозмінність навчання у школі.

У 1981 році в Мирославці побудовано нове двоповерхове шкільне приміщення, оснащене по сучасному, встановлено перший у районі комп’ютерний клас.

Високий авторитет педагога та його колег сприяв потягу шкільної молоді до вчительської роботи – 69 випускників школи обрали професію вчителя. У жодній іншій школі Бердичівського району немає такої кількості випускників, які б обрали професію вчителя. Указом Президента України №31/2006 від 20.01.2006 р. Олегу Іоновичу Онишку присвоєно почесне звання “Заслужений вчитель України”.

Похований Онишко Олег Іонович у селі Мирославка в центральній частині сільського кладовища.


2009 – У приміщенні міського Палацу культури ім. О.А. Шабельника відбувся ювілейний вечір бердичівського композитора та виконавця Олеся Коляди, присвячений 60-річчю з дня його народження.

Майже чотири години безперервних поздоровлень та концертних номерів пролетіли як одна мить. Глядачі – від самого першого ряду під сценою та до балкону – із захватом спостерігали за цим цікавим дійством. Пісні, що звучали на цьому вечорі, були створені виключно на музику Олеся Коляди.

Переглянути фоторепортаж з ювілейного вечора >>>

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here