Home Історія Цей день в історії 11 травня

11 травня

1613
0
SHARE

2010 – У Києві в Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка відбулись урочистості з нагоди завершення Х Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Переможці конкурсу на сцені театру ім. І. Франка.

Одним з дев’яти переможців, що вибороли І місце у конкурсі серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів України, стала бердичівлянка Катерина Бугайчук. Дівчина навчалась в 11-у класі навчально-виховного комплексу №4. За перемогу в конкурсі учениця отримала також президентську стипендію.

Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика — щорічний конкурс, який має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу.


2012 – Делегація з Бердичева на чолі з міським головою Василем Мазуром взяла участь в урочистому відкритті вулиці Бердичівської у місті-побратимі Сєдльце (Польща).

У даному заході взяли участь також керівництво міста Сєдльце на чолі з президентом міста Войцехом Кудельскі та головою ради Пьотром Карасем, керівництво Сєдльського повіту, депутати міської ради та керівники промислових підприємств міста Сєдльце.

Вулиця Бердичівська розташована у промисловому районі Сєдльца – Тарнобжег, на її будівництво витрачено біля 5 мільйонів польських злотих (приблизно 12 млн. гривень). На вулиці, названій на честь нашого міста, будуть споруджуватись потужні підприємства з багатьох країн, що інвестували свої кошти в економіку Сєдльца. Цікавим є той факт, що Седльце, що має сім міст-побратимів (у тому числі й Бердичів), назвав вулицю саме на честь нашого міста. Бердичів – єдине місто-побратим Сєдльце, на честь якого відкрито вулицю.

Рішення про створення вулиці Бердичівської було прийняте депутатами міста Сєдльце ще 28 червня 2011 року, тоді ж було прийнято рішення офіційно відкрити вулицю після завершення робіт з благоустрою.

Після всіх урочистих церемоній і освячення вулиці польська молодь влаштувала велопробіг на честь події.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here