Home Події в фотографіях 11 серпня 2018 року. Презентація збірки поезій “Наш піт береже піхоти кров”

11 серпня 2018 року. Презентація збірки поезій “Наш піт береже піхоти кров”

1319
0
SHARE

У квітні 2018 року в ознаменування 14-ї річниці з дня створення частини, військові оголосили конкурс на кращий вірш, присвячений 26-ій артилерійській бригаді.

Всі конкурсні та позаконкурсні твори, які надійшли на адресу військовиків, увійшли до збірки поезій “Наш піт береже піхоти кров”, яка вийшла з друку наприкінці липня того ж року.

Презентація збірки відбулась 11 серпня у приміщенні бібліотеки 30-го гарнізонного Будинку офіцерів. Серед 15-ти авторів поезій – поети-майстри, початківці та аматори. Писали військовослужбовці, члени їх сімей, жителі Бердичева, розповідаючи про бригаду, службу в армії, війну та власні почуття. Ідею комбрига Андрія Маліновського про створення збірки втілив у життя прес-офіцер Олег Калашников, який, до речі став не лише редактором, а й співавтором. Наклад збірки – 200 примірників.

Її син, якого ростила й виховувала, загинув. Відчай і біль почала потроху викладати на папері – так народились вірші, відкриває душу Ольга Калина, мати Василя Малянівського. Синові присвятила чимало поезій. На вірш Ольги Калини відгукнувся віршем ще один автор – Леонід Луговий.

Не для конкурсу писала вірш, який відкриває збірку, дружина військовослужбовця Анастасія. Писала йому, коханому чоловіку, чекаючи із війни…

Тетяна – військовослужбовець. Жінки нині теж стають поруч із чоловіками на варту миру. Її твір у збірці – “Звернення до російського президента”. Проте, на зустрічі читала інший.

До презентованої збірки увійшло два вірші поета Михайла Пасічника: “Двадцять шостій вже чотирнадцять” і “Не називайте війну мистецтвом”. На зустрічі із співавторами поет презентував власний щоденник війни, двотомник “Двовійна” (другий том готовий до друку) та прочитав новий вірш про Бердичівську артилерійську бригаду.

Відбулося не просто представлення та розповідь про збірку – відбулась розповідь про власні долі та про те, як, іноді, непросто, на емоційному надриві створювалися деякі поезії. Читали вірші, ділилися спогадами, привідкривали завісу над своїм творчим майбутнім…













LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here