Home Історія Цей день в історії 11 лютого

11 лютого

1672
0
SHARE

1913 – Цього дня в Бердичеві в єврейській родині народився Володимир Григорович Зак (1913-1994) – відомий радянський шахіст, шаховий тренер і літератор, кандидат у майстри спорту СРСР, Заслужений тренер СРСР.

Володимир Григорович Зак
(1913-1994).

Володимир Зак з дитинства захопився грою у шахи. Вже у 1938 році він здобув звання кандидата у майстри спорту з шахів. У повоєнний час працював шаховим тренером у Ленінградському палаці піонерів. У числі його вихованців – чемпіон світу Борис Спаський, віце-чемпіон Віктор Корчной, переможці першостей світу серед юнаків Валерій Салов, Європи серед юнаків Олександр Кочієв, чемпіонка СРСР Лариса Вольперт. Загалом тренер виховав 20 майстрів спорту СРСР.

Внесок, який Володимир Григорович зробив у розвиток дитячих шахів у Ленінграді, в успіхи ленінградської шахової школи, в утвердження її авторитету, — неоцінимий, а конкретних результатів його діяльності вистачило б на багатьох шахових педагогів та тренерів.

Помер Володимир Григорович Зак у м. Павловськ (підпорядкований міськраді С.-Петербургу) 25 листопада 1994 року. Нині у Бердичеві проводяться шахові турніри пам’яті Заслуженого тренера СРСР Володимира Зака, перший із яких відбувся 18 вересня 2011 року.


1936 – У Будинку піонерів, що знаходиться по вулиці Свердлова в колишньому будинку міської Думи, відбулась зустріч відмінників міських шкіл з єврейським поетом, уродженцем Бердичева Матвієм Давидовичем Гарцманом.

Матвій Гарцман впродовж 30-х років видав цілу низку поетичних збірок єврейською мовою. Для творів поета характерне поєднання мотивів патріотичної і любовної лірики. Перекладав на їдиш твори Олександра Пушкіна, Івана Франка, Тараса Шевченка.


1944 – У селі Демчин Бердичівського району в селянській родині народився Володимир Тимофійович Денисюк – краєзнавець, культурно-освітній діяч.

З 70-х років Володимир Денисюк проживає у Луцьку. Початок роботи Володимира Денисюка як дослідника, краєзнавця припав на 80-ті роки. Він багато уваги надавав дослідженню історії провідних освітніх та мистецьких закладів, окремих колективів. Помітний внесок Володимира Денисюка у дослідження історії населених пунктів Волині. Загалом, у галузі історичного краєзнавства Володимир Денисюк став автором понад 100 публіцистичних статей.

Відмічаючи значний особистий внесок у розвиток культури Володимиру Денисюку присвоєно почесне звання “Заслужений працівник культури” (1991). Також він нагороджений державними орденами “Знак Пошани”, “Дружби народів”, церковним орденом “Різдво Христове-2000” ІІ ступеня, трьома медалями. У 2000 році Володимира Денисюка відзначено Подякою Президента України за багаторічну роботу в державних органах та дослідження історії краю.


2004 – У музейній кімнаті Бердичівської загальноосвітньої школи №3, що розташована по вулиці Пушкіна (нині вулиця Григорія Сковороди), відбулось урочисте відкриття стендової експозиції, присвяченої пам’яті Пашківського Фелікса Броніславовича (1951-2003).

Фелікс Пашківський обіймав посаду директора даної школи з 1981 року, у Бердичеві він був відомий як громадський діяч, краєзнавець, неперевершений філолог-україніст. У 1994 році його обрали головою Бердичівського Відділення Спілки Поляків України.

Матеріали стенду розповідають про життя педагога, його професійну та громадську діяльність.


2015 – У мережі Інтернет запрацював інтернет-портал Бердичівського військкомату.

Сайт був неофіційним ресурсом і створений бердичівськими патріотами для більшого інформування жителів Бердичівського регіону про ситуацію в зоні АТО, мобілізацію та про інші важливі військово-політичні питання. Сайт тимчасово, поки Міністерство Оборони не розробило власну політику по електронному представництву військкоматів у мережі, знаходився на домені http://voenkomat.berdichev.biz.

Окрім іншого сайт Бердичівського військкомату містив довідкову офіційну інформацію з питань призову в армію та мобілізацію, новини, контактну інформацію. Сайт Бердичівського військкомату став першим в Україні сайтом, який висвітлює роботу регіонального військкомату. Нині цей сайт не працює.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here