Додому Історія Цей день в історії 11 серпня

11 серпня

227
0
ПОДІЛИТИСЬ
Kutuzov_by_Volkov
Портрет М.І. Кутузова. Р.М. Волков, між 1812 і 1830 рр.

1804 – На початку серпня у містечку Райгородок (нині село Бердичівського району), яке на цей час належить російському полководцю Михайлу Кутузову (він отримав містечко як нагороду за польську кампанію 1792 року), сталася велика пожежа. У листі до своєї дружини Катерини Іллівни в Санкт-Петербург Михайло Іларіонович писав: Сделалось у меня маленькое несчастие: Райгородок, который, как ты помнишь, третьего года горел и только что нынешнею весною выстроился, сгорел опять на прошлой неделе. Выгорело, сгорело 45 жидовских корчм и до ста лавок. Жид топил сало и выкинуло из трубы. Это великая расстройка во всей экономии. Вместо того, чтобы его увеличить, как я думал, должно заботиться только, чтобы обстроить погорелых и оставить многие строения нужные но всей экономии. Ветер был такой сильный, что не успели бедные вытащить ничего. Многие без рубашек остались…”.


MWIVT8ueVb81
Переможний стрибок Юрія Крімаренко на Чемпіонаті в Гельсінкі.

1983 – У Бердичеві народився Юрій Олександрович Крімаренко – спортсмен, вихованець бердичівської школи стрибунів у висоту Віталія Лонського.

У серпні 2005 року Юрій Крімаренко став чемпіоном світу зі стрибків у висоту з результатом 2,32 м на Чемпіонаті з легкої атлетики, який проходив у місті Гельсінкі (Фінляндія). Юрій Крімаренко на цей момент став п’ятим за ліком українським чемпіоном світу з легкої атлетики.

Рішенням Бердичівської міської ради №2 від 12 січня 2006 року Юрію Крімаренко за презентацію міста Бердичева на міжнародному рівні, подальший розвиток авторитету і слави школи стрибунів Віталія Лонського, присвоєно звання “Почесний громадянин міста Бердичева”.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here