Home Історія Цей день в історії 11 серпня

11 серпня

1630
0
SHARE

1804 – На початку серпня у містечку Райгородок (нині село Бердичівського району), яке на цей час належало російському полководцю Михайлу Кутузову (він отримав містечко як нагороду за польську кампанію 1792 року), сталася велика пожежа.

Kutuzov_by_Volkov
Портрет М.І. Кутузова. Р.М. Волков, між 1812 і 1830 рр.

У листі до своєї дружини Катерини Іллівни в Санкт-Петербург Михайло Іларіонович писав: Сделалось у меня маленькое несчастие: Райгородок, который, как ты помнишь, третьего года горел и только что нынешнею весною выстроился, сгорел опять на прошлой неделе. Выгорело, сгорело 45 жидовских корчм и до ста лавок. Жид топил сало и выкинуло из трубы. Это великая расстройка во всей экономии. Вместо того, чтобы его увеличить, как я думал, должно заботиться только, чтобы обстроить погорелых и оставить многие строения нужные но всей экономии. Ветер был такой сильный, что не успели бедные вытащить ничего. Многие без рубашек остались…”.


1983 – У Бердичеві народився Юрій Олександрович Крімаренко – спортсмен, вихованець бердичівської школи стрибунів у висоту Віталія Лонського.

MWIVT8ueVb81
Переможний стрибок Юрія Крімаренка на Чемпіонаті в Гельсінкі.

У серпні 2005 року Юрій Крімаренко став чемпіоном світу зі стрибків у висоту з результатом 2,32 м на Чемпіонаті з легкої атлетики, який проходив у місті Гельсінкі (Фінляндія). Юрій Крімаренко на цей момент став п’ятим за ліком українським чемпіоном світу з легкої атлетики.

Рішенням Бердичівської міської ради №2 від 12 січня 2006 року Юрію Крімаренку за презентацію міста Бердичева на міжнародному рівні, подальший розвиток авторитету і слави школи стрибунів Віталія Лонського, присвоєно звання “Почесний громадянин міста Бердичева”.


2018 – У приміщенні бібліотеки 30-го гарнізонного Будинку офіцерів відбулась презентація збірки поезій “Наш піт береже піхоти кров”, присвяченої 14-й річниці з дня створення 26-ї артилерійської бригади. Ідею комбрига 26-ї артбригади Андрія Маліновського про створення збірки втілив у життя прес-офіцер військової частини Олег Калашников, який, до речі став не лише редактором, а й співавтором. Наклад збірки – 200 примірників.

Серед 15-ти авторів поезій – поети-майстри, початківці та аматори. Це, зокрема, Михайло Пасічник, Ольга Калина, Леонід Луговий, Вікторія Кучерява та ін.

Відбулося не просто представлення та розповідь про збірку – відбулась розповідь про власні долі та про те, як, іноді, непросто, на емоційному надриві створювалися деякі поезії. Читали вірші, ділилися спогадами, привідкривали завісу над своїм творчим майбутнім…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here