1874 – У селі Голодьки (нині село Мирославка Бердичівського району) народився Антон Максимович Онишко (1874-1923) – у роки громадянської війни 1917-1921 рр. командувач місцевим партизанським загоном.
Антон Онишко став одним із учасників встановлення у рідному селі радянської влади. Під час громадянської війни він командував партизанським загоном, пізніше очолював сільський революційний комітет.
Помер Антон Онишко у 1923 році, причиною смерті стала тяжка хвороба.
Похований у селі Мирославка на сільському кладовищі.
1948 – У кінотеатрі ім. Фрунзе відбулася прем’єра двосерійного художнього фільму режисера Сергія Герасимова “Молода гвардія” – екранізації однойменного роману Олександра Фадеєва, що розповідає про комсомольців-підпільників шахтарського містечка Краснодон.
Фільм вийшов на екрани країни у серпні і відразу завоював всенародне визнання. У Москві за перший день стрічку переглянули 175 тис. чоловік, у Києві – 50 тисяч. Бердичів уперше побачив “Молоду гвардію” напередодні ювілею комсомолу. Перед кожним сеансом глядачам читали лекції про героїв Краснодону.
Кінофільм, як і роман Фадеєва, мав чіткий пропагандистський характер – “Молода гвардія” начебто діяла в окупованому нацистами місті Краснодоні (нині Сорокине) від середини 1942 року. Насправді сюжет мав мало спільного з історичною правдою – деякі подробиці діяльності організації, як і її існування в сучасній історичній науці дискутуються.
1992 – У Бердичеві розпочала свою діяльність християнська церква “Новий час”, засновником якої став пастор Леонід Жучков.
Леонід Жучков навчався у Київській біблійній школі з підготовки служителів під керівництвом апостола Ріка Стромбека зі Сполучених Штатів. За наступні два десятиліття своєї діяльності церква “Новий час” під керівництвом Леоніда Жучкова духовно народила і виховала багато дітей – у Бердичеві служать самостійно три пастори-служителі. Це – месіанська община “Яхад”, де пастором Вадим Келдиш, церква “Сила Божа” – пастор Ігор Гуральський, церква “Спасіння Боже” – пастор Володимир Гурський. Також за цей час пастор Леонід Жучков став депутатом міської ради двох скликань.
Велику благодійну роботу проводить Леонід Жучков як у місті, так і в районі, школах, дитсадочках, лікарнях, інтернатах, в обласній лікарні в Станишівці.
2001 – У рамках святкування Дня міста Бердичева в урочистій обстановці відкрито виставкову залу в новому приміщенні Музею історії міста Бердичева, який планується розмістити у будівлі на території кляштору Босих Кармелітів.
Присутні на урочистості оглянути картини місцевих художників – Петра Кучука, Олександра Яцюка, Володимира Татарінцева, Сергія Жигадла, Юрія Чебаненка та інших. Уперше в залі була розміщена постійно діюча експозиція робіт нашого земляка – скульптора Петра Криворуцького (1920-1987).
2017 – У приміщенні Центральної міської бібліотеки відбулась презентація книги бердичівської письменниці і краєзнавця Мілада Мартинюк під назвою “Вони лишили слід безсмертний та терпкий…”.
У книзі вміщено докладну інформацію про 22-х захисників України з Бердичева та району, які віддали своє життя у боротьбі з ворогом. У книзі також вміщені вірші місцевих поетів, які долучилися до праці над виданням і вклали в неї частинку своєї душі.
Видання книги відбулося за сприяння керівника Житомирської юридичної компанії “Кодекс” Олександра Дмитрука, який багато допомагає воїнам у зону АТО, сам неодноразово передавав туди вкрай необхідне спорядження. Також автор подякувала редактору газети “Земля Бердичівська” Володимиру Кравченку за титанічну працю у створенні книги.
По закінченні заходу всі присутні поклали квіти до Меморіалу “Слава Героям”.