Home Історія Цей день в історії 10 березня

10 березня

1434
0
SHARE

1936 – Бердичівляни мали можливість ознайомитись з високим виконавчим мистецтвом Ленінградського пересувного театру Руської опери (художній керівник Кононович А.В., директор опери Андрєєв Л.К.) – гастролі театру розпочались цього дня. На сцені міського театру йшли опери “Борис Годунов”, “Демон”, “Аїда”, “Євгеній Онєгін” та інші.


Володимир Олександрович Волощук
(1939-1999).

1939 – У селищі Гришківці Бердичівського району в селянській родині народився Володимир Олександрович Волощук (1939-1999) – громадсько-політичний діяч Бердичівщини.

Впродовж 80-90-х років минулого століття Володимир Волощук обіймав посади першого секретаря Бердичівського міського комітету Компартії України, голови міської ради та виконавчого комітету, директора хлібозаводу. Неодноразово обирався депутатом Бердичівської міської ради.

Володимир Олександрович трагічно загинув 17 лютого 1999 року – у розквіті сил. Похований у Бердичеві на алеї почесних поховань міського кладовища.

За багаторічну сумлінну працю в органах влади міста та на партійних посадах, активну участь у громадсько-політичному житті Володимиру Олександровичу Волощуку посмертно присвоєно звання “Почесний громадянин міста Бердичева”.


Відкриття обласного зльоту юних туристів-краєзнавців у лісовому масиві під Житомиром (початок 60-х років).

1963 – Цього дня в Бердичеві організовано туристський клуб, що отримав назву “Ентузіаст”. Від заснування та впродовж наступних тринадцяти років роботою клубу на громадських засадах керувала профспілковий організатор бердичівського педагогічного інституту Валентина Нечаєва. Потів керівником та ідейним натхненником роботи клубу став Юхим Винопал.

Спочатку клуб не мав свого постійного приміщення, не вистачало і спорядження. Проте, вже через чотири роки “Ентузіаст” увійшов до числа п’ятдесяти кращих туристських клубів Радянського Союзу. До 1967 року клуб підготував 150 організаторів і 24 інструктори з туризму. Туристи міста неодноразово перемагали на обласних змаганнях, були призерами республіканських змагань. Туристичні стежки членів клубу “Ентузіаст” пролягли по Карпатах та Криму, Кавказу та Тянь-Шаню, Алтаю та Забайкалля, Якутії та Приполярному Уралу, Таймиру та Карелії.

У місті також дбали про створення туристських секцій на підприємствах і навчальних закладах. У тому ж 1967 році у місті нараховувалось 43 туристичні секції, які об’єднували понад 5 тисяч осіб.

Нині “Ентузіаст” припинив своє існування, однак його колишній керівник Юхим Винопал продовжив ходити туристичними стежками та залюбки ділився з усіма охочими своїм досвідом та знаннями.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here