1914 – Цього дня вийшов перший номер газети “Голос фронта” – органу Виконавчого комітету Південно-Західного фронту.
1 серпня 1914 року Німецька імперія оголосила війну Російській імперії, після чого розпочались воєнні дії на Східному фронті в рамках Першої світової війни. Для ведення військових дій Росія утворила загальновійськове оперативно-стратегічне з’єднання під назвою Південно-Західний фронт, штаб якого з 1915 року перебував у Бердичеві.
У газеті «Голос фронта» друкувались накази по фронту, оголошення, інформаційні матеріали. Всього в період з 1 серпня 1914 року по 26 листопада 1917 року (останній день існування газети) побачило світ 694 номери.
28 листопада 1917 року взамін газети «Голос фронта» почала виходити газета «Известия Военно-Революционного Комитета Юго-Западного фронта», яка стала провідником політики більшовиків у військах.
1925 – У селі Кабаєвка Самарської губернії (нині село у Сєверному районі Оренбурзької області, РФ) у селянській родині народився Лаврентьєв Іван Дементійович (1925-2010) – військовослужбовець, учасник Другої світової війни.
Іван Дементійович став одним із засновників ветеранського руху в Бердичеві: у 1987 році він увійшов до складу першої ради міської організації ветеранів, з грудня 1999 року по жовтень 2007 року Іван Лаврентьєв виконував обов’язки голови міської ради ветеранів війни та праці. На цій посаді він продовжив роботу по формуванню ветеранських організацій міста, брав активну участь у житті територіальної громади.
Рішенням Виконавчого комітету Бердичівської міської ради №606 від 01.11.2005 року за мужність і героїзм, проявлені при звільненні України від фашистських загарбників, трудовий внесок у відбудову зруйнованого війною господарства, велику військово-патріотичну роботу серед молоді міста, з нагоди 61-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників Лаврентьєву Івану Дементійовичу присвоєно звання “Почесний громадянин міста Бердичева”.
1932 – З нагоди відзначення 40-річчя літературної діяльності пролетарського письменника Максима Горького рішенням президії Бердичівської міської ради міській бібліотеці присвоєно ім’я Максима Горького. Також це ім’я надано дитячому будинку в селі Дмитрівка (нині входить до складу селища Гришківці) і вулиці у Бердичеві, яка до цього мала назву Робфаку (у 2016 році вулиці Горького повернули історичну назву – вулиця Маріїнська).
1938 – Цього дня в Бердичеві відбулась виїзна сесія обласного суду. Під час сесії судді оголосили звинувачувальний вирок трьом працівникам склепів (погребів) бердичівської міжрайбази. Їх звинуватили в розкраданні краму, незаконному збільшенні цін на товари, завдяки чому їм вдалося привласнити біля 70 тис. крб.