Home Історія Цей день в історії 10 квітня

10 квітня

1371
0
SHARE

1920 – Голова Директорії Української Народної Республіки Симон Петлюра цього дня прибув до Бердичева. Тут він здійснив перегляд особового складу 6-ї Січової Стрілецької дивізії, що розквартирована у місті. Після перегляду Симон Петлюра вручив командуванню січовиків козацький малиновий стяг із золотим тризубом у блакитному верхньому кутку та гаслом: “За визволення України”.

Парад 6-ї Січової дивізії військ УНР.
Бердичів, травень 1920 р.

Дивізія на цей час нараховувала: старшин – 239, козаків – 1886, коней – 346, гармат – 4, кулеметів – 36. Формуванням цього військового з’єднання Армії УНР займалася військово-дипломатична місія на чолі з генерал-поручником В. Зелінським. Її заходами та за допомогою польського військового міністерства ще у лютому 1920 року у польському таборі Ланцута з полонених й інтернованих українських вояків була остаточно сформована 6-та Січова стрілецька дивізія, яку очолив підполковник (згодом генерал-хорунжий) М. Безручко. За наполяганням Симона Петлюри на початку березня дивізія була переведена до м. Берестя на півторамісячний вишкіл та поповнила свій козацький і старшинський склад українськими вояками з інших таборів. Лише після цього дивізію перевели до Бердичева.


Костянтин Костянтинович Ворона
(1925-1997).

1925 – У селі Демчин Бердичівського району в сім’ї залізничника народився Костянтин Костянтинович Ворона (1925-1997) – учасника Другої світової війни, працівника заводу “Прогрес”.

Костянтин Ворона у 1946 році влаштувався працювати на бердичівський машинобудівний завод “Прогрес” формувальником ливарного цеху №17. Понад 35 років він працював на цій посаді, проявляючи новаторство, ініціативність, бездоганне ставлення до справи. У травні 1971 року йому – першому серед заводчан – за високі досягнення у праці присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці з нагородженням орденом Леніна і врученням медалі Золота Зірка.

Помер Костянтин Костянтинович Ворона 5 січня 1997 року у Бердичеві. Похований у секторі почесних поховань міського кладовища.


1990 – У приміщенні Бердичівського професійно-технічного училища №33 (нині – Бердичівське вище професійне училище), що розташоване в урочищі Трикутник, засновано музей історії профтехучилища.

Під музей виділили пристосоване приміщення площею 150 м. кв. Музей містить три експозиційні розділи: історія Бердичівського професійно аграрного ліцею; кімната Бойової слави; етнографічна виставка. Також при музеї працює група активістів-дослідників, яка розробляє тематику композицій, стендів, виставок, визначає напрямки роботи.

Музей професійно-технічного училища, 2009 р.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here