Home Історія Цей день в історії 1 лютого

1 лютого

1844
0
SHARE

1922 – Із цього дня міська газета, що до цього носила назву “Вісті” як “еженедельный орган Бердичевского Уездисполкома и Укома К.П.(б)У“, виходить під назвою “Голос труда”.

Газета “Голос труда” від 19 серпня 1922 р.

Редакція газети знаходилася на вулиці Карла Лібкнехта, 24, в приміщенні колишнього готелю “Бристоль”. На сторінках газети порушувалась тематика, що розповідала про культурне життя міста, вісті по Советской Федерации, За границей. У газеті було мало реклами, оголошень, усі статті носили суто політичний характер. Уперше вказано прізвище редактора газети – С. Логвинський.

З 1925 року ця газета отримала назву “Радянський шлях”, нині вона відома бердичівлянам під назвою “Земля Бердичівська”.


Георгій Семенович Петровський
(1924-1989).

1924 – У станиці Аксайська (нині місто Аксай) Ростовської області народився Георгій Семенович Петровський (1924-1989) – Герой Радянського Союзу, який у складі 44-ї гвардійської танкової бригади у грудні 1943 – січні 1944 року брав участь у визволенні Бердичева від німецьких загарбників.

Постановою бюро Бердичівського міського комітету Комуністичної Партії України та виконкому Бердичівської міської Ради депутатів трудящих від 4 січня 1969 року Георгію Семеновичу Петровському було присвоєно звання “Почесний громадянин міста Бердичів”.

Георгій Петровський став кадровим військовим, у 1947 році закінчив академію бронетанкових і механізованих військ, у 1972 році – Військову академію Генерального штабу. Військову службу полишив у званні “генерал-лейтенант”. Помер Георгій Семенович Петровський 4 березня 1989 року. Похований на Старому кладовищі міста Солнєчногорськ Московської області.


1994 – Враховуючи скрутне економічне становище та неможливість подальшого утримання бердичівський машинобудівний завод “Прогрес” цього дня передав власний дитячий садок-ясла №15 “Ромашка”, що знаходився по вул. Карла Лібкнехта, 10 (нині вулиця Європейська) на баланс міської громади – у розпорядження міським відділом освіти.


Будинок Зв’язку.
Поштова листівка, 1984 р.

1995 – У 1993 році Міністерство зв’язку України прийняло радикальне рішення про розподіл системи зв’язку країни на дві підгалузі — пошту та електрозв’язок — i створення на базі державних підприємств зв’язку двох об’єднань: Українського об’єднання поштового зв’язку “Укрпошта” і Українського об’єднання електрозв’язку “Укртелеком”.

Цього дня відбулась фактичне утворення цих структур. Так, зокрема, у Бердичеві на базі Бердичівського районного вузла зв’язку створено дві самостійні організації: районний вузол електрозв’язку (РВЕЗ “Бердичіврайтелеком”), що надавав послуги радіомовлення, телефонного та телеграфного зв’язку, та районний вузол поштового зв’язку, до складу якого відійшли 40 поштових відділень (з яких 10 знаходилось у місті), відділення “Союздрук”, магазин, 17 кіосків та дільниця обробки і сортування поштової кореспонденції.

Районний вузол поштового зв’язку (згодом – цех поштового зв’язку) у подальшому залишився державним підприємством. А районний вузол електрозв’язку “Бердичіврайтелеком” увійшов до складу Житомирської філії Відкритого акціонерного товариства “Укртелеком”. У 2011 році Фонд Держмайна України провів процедуру приватизації цього підприємства зв’язку, відомого нині як ПАТ “Укртелеком”.


2008 – На базі розформованого підрозділу військової частини А1065, що дислокувалось на території Бердичева по вулиці Володарського (т.зв. медичне депо), створено нову військову частину – 149-й Центр формування та зберігання медичної техніки і майна. Відтепер перший день лютого – офіційний день народження військової частини з умовним найменуванням А0503.

Основним завданням Центру формування та зберігання медичної техніки і майна є обслуговування 8-го армійського корпусу Збройних Сил України. У мирний час Центр слугував базою накопичення та зберігання медичного майна – медикаментів, обладнання. Крім Бердичева подібні центри існували лише у Хмельницькому, Запоріжжі та Білій Церкві.


2009 – По вулиці Фрунзе, 17 (нині вулиця Данилівська), у перебудованому приміщенні відкрився будівельний супермаркет “СтандартЪ”. На двох поверхах супермаркету представлено широкий асортимент будівельних та сантехнічних матеріалів на будь-який смак.

Сама будівля, яку займає супермаркет, побудована у 1970 році, тут знаходився взуттєвий цех міського комбінату побутового обслуговування.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here