Home Події в фотографіях 1 грудня 2017 року. Відкриття меморіальної дошки на честь прозаїка Джозефа Конрада

1 грудня 2017 року. Відкриття меморіальної дошки на честь прозаїка Джозефа Конрада

1645
0
SHARE

Меморіальну дошку, встановлену на честь видатного англійського прозаїка польського походження, уродженця Бердичева Джозефа Конрада, відкрили 1 грудня у місті. Дошка прикрашатиме старовинну двоповерхівку, розташовану на однойменній вулиці (будинок №7/16).

Життя Джозефа Конрада-Коженьовського захоплює та приголомшує. А твори вражають і змушують подивитися вглиб себе. Постать нашого земляка є символом українсько-польсько-британської культурної спадщини. Відкрита меморіальна дошка стане ще одним місцем, яке відвідуватимуть гості міста.

“Велика бердичівська сім’я шанує історію. Ми формуємо ставлення до нашого міста тих людей, що сюди проїздять. А їх є багато. Вони відвідують пам’ятники, цікавляться історією. Це надзвичайно важливий процес. І сьогодні зроблений ще один крок, щоб приїздили до нашого міста, пізнавали його ще більше”, – відзначив під час церемонії відкриття меморіальної дошки міський голова Василь Мазур.

Ініціатором встановлення меморіальної дошки виступив депутат Бердичівської міської ради, представник польської громади Юрій Сокальський. Її творцем став бердичівський митець Володимир Наумчук.

Бердичівляни шанують пам’ять про видатного земляка. Доказом цього є два музеї, один з яких  знаходиться на території кляштору Босих Кармелітів, інший – у селі Тереховому, що на Бердичівщині. З нагоди 160-річчя від дня народження видатного прозаїка, у місті пройшли науково-краєзнавчі конференції. Та головне, що творчістю Джозефа Конрада захоплюються, її вивчають. “Від письменника можна зарядитись енергією, черпати натхнення”, – переконана відповідальна за музей Джозефа Конрада на території кляштору Босих Кармелітів сестра Каміла.

Соломія Мишко,
“Бердичівський погляд”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here