Івасюк Григорій Михайлович (17 листопада 1949, с. Радісне, Красилівський р-н, Хмельницька обл., УРСР, СРСР) – Заслужений лісівник України, Почесний громадянин Бердичівського району.

Івасюк Григорій Михайлович народився 17 листопада 1949 року в селі Радісне Красилівського району що на Хмельниччині (нині село Щиборівської сільської громади Хмельницького району Хмельницької області). У 1966 році Григорій Івасюк закінчив середню школу, у 1970-у – факультет лісового господарства сільськогосподарської Академії у місті Києві. Обрав цей факультет не навмання – любив ліс змалку, ходив до школи лісовою стежиною та ще й родич, який часто приїздив до його сім’ї, керував лісгоспом у Кончі Заспі.
Переддипломну практику Григорій Михайлович проходив у Карпатах під керівництвом відомого українського вченого академіка Анатолія Зіновійовича Швиденка. Саме там, у Карпатах, відвідав величезну кам’яну брилу з написом: «Тут знаходиться центр Європи».
По закінченні навчання молодий спеціаліст за направленням поїхав працювати до Новосибірська (РРФСР) у Західно-Сибірське лісовпорядне підприємство, де набував професійного досвіду. І саме у Сибіру відвідав таку ж, як і в Карпатах, кам’яну брилу – «Тут знаходиться центр Азії». Чи не сама доля керувала життям юнака, даруючи йому можливість побачити світ?
У 1973 році Григорій Михайлович одружився на Леоніді Іванівні, цього ж року розпочалась його праця у Бердичівському лісгоспі: до 1986 року працював інженером з охорони праці, старшим інженером лісових культур, а з лютого того ж року та по 2022 рік – головний лісничий державного підприємства «Бердичівське лісове господарство».
Більш як три десятиліття працював Григорій Івасюк головним лісничим Бердичівського держлісгоспу. Його «Ниву» можна було побачити і в Любарі, і в Чуднові, і в Романові, і в Чорних Лозах… Поважають та звертаються за порадою молоді лісівники. Багатьом з них він дав путівку в життя, захистив від неприємностей, простягнув дружню руку допомоги. За ці десятиліття всяке бувало при виконанні обов’язків – і успіхи, й невдачі. Але зумів Григорій Михайлович не зазнаватися від перших, не впадати у розпач від других.
Принциповість, діловитість, зібраність і працелюбність – ось основні риси характеру досвідченого лісничого. То ж не дивно, що Григорій Михайлович тричі обирався депутатом Бердичівської районної ради.
Вміє працювати Григорій Михайлович і з саджанцями, з лісоматеріалами, а також і з документами, бо вони – це дзеркало роботи держлісгоспу, за цифрами стоять гектари, кубометри, робочі дні, місяці й роки відданих своїй справі працівників лісу. А цифри ці такі: під керівництвом Григорія Івасюка створено більш як 10 тис. га лісових культур, поставлено для держави більше 1,500 тис. м3 деревини, вирощено 72 млн. шт. посадкового матеріалу для вирощування лісу.
Десятиліття праці подарували Григорію Івасюку шану та повагу від підприємства та колективу лісового господарства: він має відомчі заохочувальні відзнаки Державного агентства лісових ресурсів України – нагрудні знаки «За бездоганну службу в державній лісовій охороні» Х, ХХ, ХХХ років (1988, 1997, 2002), Іменний годинник Голови Державного агентства лісових ресурсів України (2009), нагрудний знак «Почесний лісівник України» (2011), Почесну грамоту Державного агентства лісових ресурсів України (2014). Указом Президента України №241/2018 від 23 серпня 2018 року за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм головному лісничому державного підприємства «Бердичівське лісове господарство» Григорію Івасюку присвоєно почесне звання «Заслужений лісівник України».

Окрім держави вшанували його й земляки – рішенням сесії Бердичівської районної ради №236 від 22.08.2013 р. за значний особистий внесок і вагомі здобутки в соціально-економічному розвитку Бердичівського району та з нагоди Дня незалежності України Григорію Михайловичу Івасюку присвоєно звання «Почесний громадянин Бердичівського району».
Разом із вірною подругою життя Леонідою Іванівною виростили та виховали двох доньок – Аллу та Ірину, котрі разом із зятями подарували трьох онуків, дочекалися правнучки.
Нині Григорій Михайлович Івасюк проживає у Бердичеві, перебуває на заслуженому відпочинку.
Джерела і література:
Вічнозелена історія лісу // «Земля Бердичівська», №32 від 10.08.2018 р., с. 3.
Літа цвіли не просто цвітом, а проростали у труді… // «Земля Бердичівська», №46 від 15.11.2019 р., с. 7.
«Лісівник, це не просто робота – це стан душі» // «Земля Бердичівська», №47 від 21.11.2024 р., с. 4.