Home Проекти Постаті землі Бердичівської Євстюфєйкін Костянтин Павлович

Євстюфєйкін Костянтин Павлович

40
0
SHARE

Євстюфєйкін Костянтин Павлович (нар. 06 квітня 1919, с. Оржевка, Умьотський р-н, Тамбовська обл., РРФСР, СРСР – пом. 12 грудня 2007, Бердичів, Житомирська обл., Україна) – ветеран Другої світової війни, Почесний громадянин міста Бердичева.


Євстюфєйкін Костянтин Павлович
(1919-2007)

Євстюфєйкін Костянтин Павлович народився 6 квітня 1919 року в с. Оржевка Умьотського району Тамбовської області в селянській родині, в якій виховувалось окрім нього ще четверо дітей.

Костянтин Євстюфєйкін закінчив курси механізаторів, працював у місцевому колгоспі трактористом.

У 1938 році Костянтина Євстюфєйкіна призвали до лав Червоної армії. Він став учасником радянсько-фінської війни 1939-1940 рр.

Із початком німецько-радянської війни Костянтин Павлович у складі радянських військ брав участь в окупації Ірану (операція «Згода», рос. «Согласие»). Проходив військову службу спочатку в Ірані, згодом у місті Грозний (Чечено-Інгушська АРСР) в автомобільних військах, на посаді інструктора у парашутно-десантних військах.

Під час проходження служби в м. Грозний, 20 квітня 1942 р.

З вересня 1942 року сержант Костянтин Євстюфєйкін проходив службу в складі 8-ї гвардійської стрілецької бригади, командир відділення окремої розвідувальної роти. Брав участь у бойових діях на Моздоксько-Берському оборонному рубежі та біля міста Туапсе, у наступі на «Голубу Лінію» («Готенкопф», буквально – «Голова гота», у сучасних джерелах «Голуба лінія» – умовна назва рубежів оборони німецьких військ на краснодарсько-таманському напрямі, січень-лютий 1943 року). У складі господарського взводу тилу брав участь у морському десанті південніше Новоросійська, у район Мисхако (згодом плацдарм став відомим як «Мала Земля»).

У жовтні 1943 року 8-а гвардійська стрілецька бригада стала 333-м гвардійським стрілецьким полком 117-ї гвардійської стрілецької дивізії. В її складі у грудні 1943 року – січні 1944 року Костянтин Євстюфєйкін у ході Житомирсько-Бердичівської операції брав участь у звільненні міста Бердичів від німецьких загарбників. Перемогу у німецько-радянській війні Костянтин Павлович зустрів 11 травня, звільняючи у ході Празької операції від ворожих військ міста Пласі і Пльзень.

За участь у бойових діях Другої світової війни Костянтин Євстюфєйкін нагороджений двома орденами Червоної Зірки, орденом Вітчизняної війни ІІ ст., 15 медалями, серед яких дві – «За бойові заслуги», медалі «За оборону Кавказу», «За взяття Берліну», «За взяття Праги» та ін.

По закінченні Вітчизняної війни 117-а гвардійська стрілецька дивізія прибула до Бердичева на постійне місце дислокації. Костянтин Євстюфєйкін залишився на військовій службі. Того ж 1945 року одружився. Разом із дружиною Вірою Антонівною Костянтин Павлович виховав трьох синів: Валентина (1946), Анатолія (1948) та Володимира (1951).

У 1956 році в складі радянських військ Костянтин Євстюфєйкін брав участь в Угорських подіях (операція «Вихор», дії по придушенню т. зв. контрреволюційного заколоту). По завершенні операції його військова частина прибула до Бердичева на постійне місце дислокації (Червона гора).

Костянтин Євстюфєйкін з офіцерами на території військової частини на Червоній горі, 4 лютого 1968 р.

У 1972 році Костянтин Павлович демобілізувався зі Збройних Сил у званні старшини запасу, проживав із родиною у Бердичеві. Того ж 1972 року влаштувався до апарату Бердичівського районного комітету партії, де працював спочатку водієм, потім завідуючим господарством, з 1982 року – комендантом райкому. У середині 1980-х років Костянтин Євстюфєйкін вийшов на заслужений відпочинок.

Костянтин Павлович брав активну участь у ветеранському русі, який отримав потужний поштовх у 1987 році після створення міської ради ветеранів: проводив зустрічі з підростаючим поколінням, відвідував навчальні заклади та установи міста. Вже за часів незалежності України Указом Президента України №1103 від 28.09.2004 р. Костянтину Євстюфєйкіну присвоєно чергове військове звання «лейтенант».

Могила Костянтина Павловича Євстюфєйкіна, червень 2012 р.

Рішенням виконавчого комітету Бердичівської міської ради №834 від 18.12.2001 року за героїзм і мужність, проявлені у боях за звільнення Бердичева в грудні 1943 – січні 1944 роках, велику героїко-патріотичну виховну роботу серед молоді міста та з нагоди 58-ї річниці звільнення м. Бердичева від німецько-фашистських загарбників, враховуючи звернення міської ради ветеранів війни та праці Євстюфєйкіну Костянтину Павловичу присвоєно звання «Почесний громадянин міста Бердичева». Також портрет Костянтина Євстюфєйкіна розмістили в музеї бойової слави 117-ї гвардійської стрілецької дивізії (нині не існує).

Помер Євстюфєйкін Костянтин Павлович 12 грудня 2007 року. Похований у Бердичеві на загальноміському кладовищі поряд із дружиною.

Джерела і література:

Рішенням виконавчого комітету Бердичівської міської ради №834 від 18.12.2001 р.

Матеріали архіву відділу по обліку офіцерів запасу Бердичівського військового комісаріату.

Архів родини Євстюфєйкіних.


Костянтин Павлович з онуком, 9 травня 1984 р.

Костянтин Павлович та Віра Антонівна з онуком.
Костянтин Павлович та Віра Антонівна, 31 січня 1981 р.
Костянтин Євстюфєйкін з дружиною та внуком.
Костянтин Павлович та Віра Антонівна з онуками Андрієм та Сергієм, жовтень 1990 р.
В лавах Робітничо-Селянського Червоного Флоту, 10 вересня 1939 р.
Костянтин Євстюфєйкін (зліва) з товаришем, м. Грозний, 7 квітня 1942 р.
Костянтин Євстюфєйкін (другий зліва) під час маневрів, 1953 р.
Костянтин Євстюфєйкін, 1954 р.
Микола Безруков та Костянтин Євстюфєйкін поряд із картою під час бойового навчання, 1956 р.
Костянтин Євстюфєйкін (зліва) та старшина Архипчук, м. Бердичів, Червона гора, 1958 р.
Костянтин Євстюфєйкін поряд з власною машиною, 1990 р.
Костянтин Євстюфєйкін з дружиною та родиною сина Валентина, 17 травня 1995 р.
Костянтин Павлович з сином Валентином поряд з будинком по вулиці Шевченка, 18/2, в якому проживала родина.
Костянтин Павлович з сином Валентином у вікні квартири будинку по вулиці Шевченка, 18/2, в якому проживала родина.
Костянтин Євстюфєйкін на Дні Перемоги, 2004 р.
Костянтин Павлович Євстюфєйкін.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here