Home Медіа Фотожурналіст Володимир Солодкий (1935-1998). Фотохудожня спадщина

Фотожурналіст Володимир Солодкий (1935-1998). Фотохудожня спадщина

939
0
SHARE

Володимир Григорович Солодкий народився 28 лютого 1935 року у місті Бердичеві. Ще у дитинстві захопився фотографічною справою, яка згодом перетворилась на професію.

З 1962 року Володимир Солодкий працює фотокореспондентом в редакції міської газети «Зоря комунізму», згодом взамін неї відновила свою роботу міськрайонна газета «Радянський Шлях», нині «Земля Бердичівська»). Праця в редакції, спілкування з колективом професіоналів на все життя визначили його любов до професії фотожурналіста. У «Радянському Шляху» на протязі десяти років із номера в номер друкуються його фоторепортажі та фотоетюди, фотозамітки на різноманітну тематику. Він відвідує колективи міських підприємств, колгоспи та радгоспи, районні установи. Багато спілкується з людьми. Його фотографії відображають працю трударів, їх побут та відпочинок.

У 1974 році Володимир Солодкий влаштувався фотокореспондентом в обласну газету «Радянська Житомирщина». У 1975 році став членом Союзу журналістів України. В обласній редакції він працював до 1980 року.

Загалом Володимир Солодкий співпрацював із редакціями багатьох районних газет Житомирської області, обласної «Радянська Житомирщина», Радіотелеграфним агентством України (РАТАУ). Його фотографії (у тому числі й під псевдонімом «В. Грищенко») друкувались у періодичних виданнях Болгарії, США, Ізраїлю.

Володимир Григорович Солодкий залишив по собі міський і районний літопис 60-80-х років у фотографіях, які є свідченням тогочасного життя, багато з яких мають історичну цінність.

Нижче представлено підбірку фоторобіт Володимира Солодкого з його архіву, люб’язно наданого дружиною Лідією Іванівною Солодкою.


На вулиці Карла Лібкнехта (нині вулиця Європейська)
Перший дзвоник у середній школі №2
Екскурсія до будинку, де вінчався Оноре де Бальзак з Евеліною Ганською.
На той час будинок костелу Святої Варвари перетворили на дитячо-юнацьку спортивну школу, головний вхід замурували. На фасаді знаходилась меморіальна дошка з написом: “Цей будинок в 1850 році відвідав видатний французький письменник Оноре де Бальзак”.
Здача врожаю колгоспами на державний елеватор у Бердичеві
Зведена у 1970 році будівля поліграфічної фабрики по вулиці Котляревського
Кляштор Босих Кармелітів, триває реставрація
Парад на площі Жовтневій з нагоди 64-ї річниці Жовтневої революції, 1981 рік
Відзначення дня визволення Бердичева від німецьких загарбників. На бронетранспортерах – ветерани війни, учасники звільнення міста. Серед них – командир 117-ї стрілецької дивізії, Почесний громадянин міста Бердичева Тимофій Волкович.
Пам’ятник керівнику радянської держави Йосипу Сталіну, який знаходився біля будинку музичної школи
Урочисте відкриття обеліска перемоги радянського народу над фашистською Німеччиною, 9 травня 1965 року, вулиця Карла Лібкнехта, 18 (нині вулиця Європейська)
Пам’ятник Тарасу Шевченку на фоні водонапірної вежі
Пам’ятник Тарасу Шевченку
У міському парку відпочинку
Пам’ятник працівникам заводу “Прогрес”, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. Пам’ятник демонтований у 1980 році в зв’язку з будівництвом та відкриттям на його місці нового меморіалу.
Обеліск перемоги радянського народу над фашистською Німеччиною
Пам’ятник радянському воєначальнику Фрунзе М.В. Бюст відкрили 6 листопада 1948 року з нагоди чергової річниці Жовтневої революції. Демонтували бюст 22 лютого 2014 року.
Пам’ятник В.І.Леніну на вулиці Карла Лібкнехта (нині вулиця Європейська)
Урочисте засідання міського та районного партійно-господарського керівництва з нагоди 60-річчя утворення Радянського Союзу. В президії – керівники міста та району Клавдія Філіпова, Микола Віленчук, Костянтин Степура, Поліна Соболь.
Учні професійно-технічного училища №3
Учні ПТУ №1 на практичних заняттях
В одній із міських шкіл

Урочисте відкриття спортивного комплексу в селі Скраглівка, фоторепортаж Володимира Солодкого, 12 липня 1981 року:


З життя Бердичівщини:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here