Home Новини У полоні поетичного слова Валентини Козачук

У полоні поетичного слова Валентини Козачук

1638
0
SHARE

Кожна пора року має свої неповторні вірші: літо наповнене словами спекотного буяння природи, осінь – різнобарв’ям віршованого убранства дерев, пахучими дарами садів, а зима навіває рядки смутку та туги за минулим. І лише одна пора року має свій неповторний словесний відтінок – весна. Її яскраві квіти полонять твій погляд, збуджують фантазії та наповнюють поетичні строфи натхненням. Тому саме цієї пори й мала, на моє глибоке переконання, відбутись презентація цієї поетичної збірки. Збірки, яка надихає, збірки, вірші з якої збуджують фантазію. Поетичної збірки, яка наповнює душу щирим і світлим захопленням!

Поетична збірка Валентини Козачук “Час радіти життю”.

Саме це відчуваєш, гортаючи першу (і, впевнені, не останню!) поетичну збірку нашої землячки, поетеси Валентини Козачук, яка отримала чудову назву – “Час радіти життю”. І недарма, адже своєрідним епіграфом до неї стали щирі слова поетеси: “Святкую кожний радісний день!”

Її поетична душа прокинулась порівняно нещодавно, але вірші, які записує її перо, сповнені всього спектру людських почуттів. Це і дитяче захоплення від пізнання навколишньої природи, це і кохання, що першими невпевненими мріями торкається юного серця, це й гармонія життя, сповненого простих миттєвостей. Усі ці почуття не лише широкою рікою вилились на сторінки поетичної збірки, вони наповнили сьогодення пані Валентини новим змістом. Так саме життя повернулось до неї своєю новою цікавою гранню буття.

Валентина Козачук з Олесем Колядою.

На презентацію до Бердичівської районної бібліотеки для дітей завітали не лише учні Гришковецької гімназії. Серед присутніх – друзі, колеги, добрі знайомі, яких за останній час, коли творчий талант Валентини Козачук набув заслуженої уваги, значно побільшало. Серед них і композитор та виконавець Олесь Коляда. Всього дві пісні на вірші поетеси виконав він під час презентації, але вони впевнено зірвали шквал аплодисментів. І це лише початок, стверджує Олесь Володимирович, у його планах продовження спільної співпраці з Валентиною Козачук на ниві пісенної творчості. Тим більше, що пані Валентина вже має у своєму поетичному доробку сонет, який тут же на презентації майстерно й виконала:

Чому не снишся ти мені, чому не снишся?
Чи в серці раю вже нема – лиш попелище?
Можливо, осінь тебе знов заворожила,
У вихрі танцю свого, видно, закрутила?

Загалом, поетична збірка складається з низки розділів, які окреслюють поетичні уподобання Валентини. Це “Розкажи мені про Вітчизну”, де вірші сповнені гордості за рідний край, поваги до своїх пращурів. “Дитинство – райдужна пора” містить захопливі поезії для юних читачів, а “Джерела серця” створюють гімн одвічному почуттю – коханню.

… Час так швидко!
В твоїх обіймах!..
Будь зі мною, ще мить… ще мить!
Так, коханий, я вже спокійна,
Лише серце хай птахом летить!

У залі районної дитячої бібліотеки.

Під час презентації з вуст поетеси та учнів гімназії прозвучав весь спектр поетичних уподобань автора – від любовної лірики до повсякденної, дитячої та навіть релігійної. Так-так, розділ “Славлю Господа” розкриває ще один потаємний закуток душі поетеси. Але ця лірика не поверхова – її глибокий зміст сприймається лише тоді, коли є відповідний настрій та можливість відкинути щоденні турботи:

Он показал: Преображение!
Ведь в сердце каждого – сражение.
И нас, что стали серы, тусклы,
Господь умоет и отпустит!

Вітальні слова від поетеси та подруги Ольги Калини.

До слова запросили рідних та знайомих поетеси. Ольга Калина не так давно познайомилась із Валентиною Козачук, але взаємна любов до поезії зблизила їх: “У нас є спільне захоплення – поезія. Бажаю тобі, щоб поряд із поетичним словом завжди була муза та вдача на творчій ниві!”. Рідний брат поетеси Володимир Колесник також приєднався до цих слів, а ще пообіцяв підтримувати творчість сестри й надалі, адже саме завдяки його допомозі з’явилась на світ презентована збірка.

Час, відведений організаторами презентації, швидко спливає. Настала пора її завершення. Але ще довго не відходили від пані Валентини захоплені її чарівними поетичними словами друзі, колеги, шанувальники.

Запрошуємо і ми своїх читачів долучитись до когорти шанувальників творчості Валентини Козачук.

Анатолій ГОРОБЧУК.

Валентина Козачук.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here