Home Новини У педагогічному коледжі відбулась презентація збірника наукових праць “Оноре де Бальзак: грані,...

У педагогічному коледжі відбулась презентація збірника наукових праць “Оноре де Бальзак: грані, інтерпретація, Україна”

1037
0
SHARE

Особистість відомого французького письменника та драматурга Оноре де Бальзака, 220-річчя з дня народження якого відзначили цього року, стала головною темою Міжнародної науково-практичної конференції “Оноре де Бальзак: грані, інтерпретація, Україна”, яка відбулась у Бердичеві 15-16 травня. Тоді до Бердичева з’їхались справжні бальзаколюби – науковці, дослідники творчості письменника. Були серед них і педагоги та студенти Бердичівського педагогічного коледжу, які власне й організували проведення цієї конференції.

Впродовж роботи конференції її учасниками було виголошено змістовні та цікаві доповіді. І саме ці доповіді увійшли до складу збірника наукових праць під тією ж назвою – “Оноре де Бальзак: грані, інтерпретація, Україна”.

5 вересня у стінах педагогічного коледжу відбулась презентація цього збірника, який присутнім в актовому залі коледжу представила головний організатор та координатор конференції, кандидат педагогічних наук Тамара Бабійчук.

Збірник, виданий накладом 300 екземплярів, містить 72 статті. Це праці п’ятнадцяти докторів наук, двадцяти шести кандидатів філологічних, історичних і педагогічних наук, чотирьох аспірантів. Також сюди включили праці й студентів коледжу.

Як повідомила присутнім Тамара Бабійчук, географія авторів статей вельми широка – це автори з України, Білорусі, Словаччини, Німеччини. Але найбільшу когорту науковців, які працювали над збірником, становлять викладачі Бердичівського педагогічного коледжу.

Фінансову допомогу у виданні збірника надала громадська організація “Центр розвитку Бердичева”, керівником якої є щойно обраний народний депутат України Богдан Кицак. До речі, громадська організація виступила й головним спонсором самої конференції. Сьогодні ж її представник, заступник голови ГО Богдан Коляда також вітав присутніх з виходом у світ наукового збірника та побажав науковцям та дослідникам завдяки таким заходам ще більше популяризувати місто Бердичів як в регіоні, так і в Україні та світі.

У Бердичівському педагогічному коледжі переконані, що презентований збірник наукових праць стане запитуваним не лише науковцями та дослідниками життя видатного французького письменника, але й пересічними читачами. Тому декілька екземплярів збірника організатори направили як до міської бібліотеки, так і до бібліотеки коледжу. Чи здійсняться ці сподівання, покаже час. А сьогодні майже всі учасники наукової конференції отримали власні екземпляри збірника, сторінки якого з насолодою гортатимуть, знайомлячись з життям та таємницею творчості Оноре де Бальзака.

Анатолій Горобчук.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here