Home Новини У Бердичівському районі існує декілька селищ міського типу (містечок). Чи надовго?

У Бердичівському районі існує декілька селищ міського типу (містечок). Чи надовго?

1413
1
SHARE

26 січня 2024 року набирає чинності Закон України «Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України».

26 жовтня 2023 року у газеті «Голос України» було офіційно опубліковано Закон України «Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України».

Відтепер в Україні не буде такого поняття, як «селище міського типу».

У Законі йдеться про те, що населені пункти з компактною забудовою і чисельністю населення понад 10 000 жителів відноситимуться до категорії міст, населені пункти з переважно садибною забудовою і чисельністю населення понад 5 000 жителів – до категорії селищ, населені пункти із садибною забудовою і загальною чисельність населення менше 5 000 жителів – до категорії сіл.

При цьому населені пункти, які до дня набрання чинності Закону відносяться до категорії міст зберігають цей статус незалежно від кількості жителів та забудови. А населені пункти, які до дня набрання чинності цим Законом були віднесені до категорії селищ міського типу, з дня набрання чинності цим Законом відносяться до категорії селищ.

Отже, очікується, що селища міського типу Гришківці, Іванопіль, Ружин, Червоне, кількість жителів яких не перевищує 5 тис. осіб, будуть переведені до категорії селищ.

Мапа Бердичівського району на січень 2024 р.

1 COMMENT

  1. Цей законопроект, який визначає новий порядок адміністративно-територіального устрою України, має важливе значення для організації та класифікації населених пунктів, зокрема, відмінено поняття “селище міського типу”, що може вплинути на статус і організацію певних населених пунктів, деякі можуть сприймати це як зміну статусу із міського на сільський, що може вплинути на фінансування та розвиток населеного пункту, а з іншого боку, це може також призвести до більш ефективного розподілу ресурсів та розвитку інфраструктури відповідно до нових категорій. Важливо, щоб подібні зміни були введені за участю та консультаціями із місцевим населенням, аби врахувати їхні потреби та думки.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here