Home Новини Розповідь про тих, чиї імена з’явились на топонімічному обличчі Бердичева

Розповідь про тих, чиї імена з’явились на топонімічному обличчі Бердичева

440
0
SHARE

25 липня Розпорядженням Житомирської обласної військової адміністрації перейменовано 348 вулиць у 37 громадах Житомирщини. Серед них – і 8 вулиць та провулків нашої Бердичівської громади. Тож що на що перейменували?

  • Вулицю 8 Березня перейменовано на вулицю Леоніда Козінчука

Леонід Іванович Козінчук (1952-2013) – відомий на Бердичівщині поет, журналіст, член Національної спілки журналістів України. Народився 20 січня 1952 року у селі Мала П’ятигірка Андрушівського району Житомирщини. Тривалий час проживав та працював у Бердичеві журналістом в газеті «Радянський шлях», став організатором нової в місті інформаційної служби – Бердичівської міської редакції радіомовлення (згодом комунальне підприємство «Бердичівська міська редакція радіомовлення»), її перший директор. Збірка віршів Леоніда Козінчука під назвою «…І я проросту зеленлистом…», яку він мріяв видати, з’явилась на світ через рік по його смерті – у 2014-у. Помер Леонід Козінчук 27 січня 2013 року, похований в Бердичеві на Алеї почесних поховань загальноміського кладовища.

  • Вулицю Братів Міхеєвих перейменовано на вулицю Артилеристів

Ідея цього перейменування – відзначення у топоніміці міста заслуг артилеристів 26-ї артилерійської бригади ім. генерал-хорунжого Романа Дашкевича.

  • Вулицю Кучерова перейменовано на вулицю Ігоря Прокопюка

Колишній вулиці Героя Радянського Союзу Франца Кучерова надали назву також військового – Героя України Ігоря Прокопюка (1978-2023), який загинув на фронті російсько-української війни. Указом Президента України від 28 червня 2024 року № 397/2024 за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові, солдату Ігорю Прокопюку присвоєне звання Герой України (посмертно).

  • Вулицю Міліцейську перейменовано на вулицю Володимира Сіткіна

Володимир Сіткін (1934-2019) – стрибун у висоту, майстер спорту міжнародного класу СРСР з легкої атлетики, учасник ХVI Олімпійських ігор. Проживав у Бердичеві, саме тут став відомим спортсменом.

Володимир Сіткін щороку приїздив у Бердичів спочатку на турнір на призи свого друга Віталія Лонського, а згодом і на Меморіал Віталія Лонського.

Останніми роками Володимир Сіткін боровся з серйозною хворобою легень. Помер Володимир Олександрович Сіткін 17 січня 2019 року. Похований у Києві на Байковому цвинтарі.

  • Вулицю Піонтковського перейменовано на вулицю Петра Болбочана

Петро Болбочан (1883-1919) — український військовий діяч, полковник Армії УНР, очільник Кримської операції проти більшовиків з метою встановлення на території півострова української влади та взяття під контроль Чорноморського флоту. Учасник радянсько-української війни, антигетьманського повстання. З листопада 1918 року по січень 1919 року Болбочан керував Обороною північно-східної України.

28 червня 1919 року о 22-й годині Петра Болбочана звинуватили у невиконанні наказу та розстріляли на залізничній станції біля с. Балин (нині Дунаєвецький район Хмельницької області).

  • Провулок I Піонтковського перейменовано на провулок Зої Милашевської

Зоя Матвіївна Милашевська (1924-1994) – письменниця, член Спілки письменників СРСР, автор художніх книг «І знову дощ» (1966), «Повість про вчительку» (1970), «Кохання мужніх» (1976). У 1996 році рішенням Бердичівської міської ради провулок Газопровідний міста Бердичева, де знаходиться будинок, в якому проживала письменниця, перейменували на вулицю імені Зої Милашевської. Та, на жаль, назва вулиці не витримала випробування часом – 18 березня 2011 року рішенням Бердичівської міської ради провулку повернули попередню назву – Газопровідний, а на будинку, в якому проживала Зоя Милашевська, вирішили встановити меморіальну дошку (але меморіальна дошка так і не з’явилась).

  • Провулок II Піонтковського перейменовано на провулок Віктора Пастуха

Віктор Іванович Пастух народився 08 лютого 1957 року в Бердичеві. За фахом лікар, а за уподобаннями – затятий альпініст, Заслужений майстер спорту з альпінізму.

Віктор Іванович став одним із активних учасників програми «Прапор України на найвищих вершинах світу». Загинув 05 жовтня 1996 року під час сходження на вершину гори Шиша-Пангма, що у Тибеті. Його тіло й нині перебуває на схилах цієї гори. В Бердичеві рішенням міської Ради загальноосвітній школі №7, де навчався Віктор Іванович, у 2006 році присвоєно ім’я спортсмена.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here