Home Новини Про вулицю Річну

Про вулицю Річну

679
0
SHARE

На західній околиці Бердичева знаходиться вулиця, яка має дивну, як на мене, назву – вулиця Річна. Звідки така назва цієї вулиці?

Перше, що спадає на думку, це те, що назву вулиці надали з нагоди якоїсь річниці. Адже так?

Фрагмент карти міста Бердичева з вулицею Річною

Насправді, все значно банальніше. У 1956 році міські архітектори у відповідності до нового Генерального плану забудови міста планують розвиток житлового кварталу, який має номер 86. Тож рішенням виконавчого комітету Бердичівської міської ради №522 від 24.12.1956 р. в цьому кварталі прорізають нову вулицю, якій надають назву. Оскільки рішення виконкому викладено російською мовою, то назва нової вулиці вказана як Речная. І ця назва цілком логічна, адже із заходу квартал №86 межує з річкою Гнилоп’ять.

Рішення виконавчого комітету Бердичівської міської ради про прорізання нових вулиць в місті Бердичеві

На жаль, в наступні роки під час перекладу на українську мову працівники виконкому допустили помилку – назву вулиці переклали як кальку з російської – Річна. Хоча за правилами української мови ця назва мала б звучати як Річкова.

Ось так і виникають чудернацькі назви вулиць, які згодом лише дивують нащадків. Як кажуть у народі, десь вкотре заплакав Азаров…

Задля справедливості варто зазначити, що Бердичів з вулицею Річною не унікальний – вулиць із назвою Річна в Україні доволі багато. Є такі вулиці і в Фастові, і в Кам’янець-Подільському, і в Переяславі та ще в доброму десятку населених пунктів. Була така назва вулиці навіть у Києві. Але у 2021 році в столиці помилку вирішили виправити і рішенням Київської міської ради цю вулицю перейменували на Річкову.

Чи дійде справа до виправлення помилки й у Бердичеві – покаже час.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here