Home Новини Про вулицю Козацьку-Бродську

Про вулицю Козацьку-Бродську

121
0
SHARE

Те, що вулиці Бердичева з часом можуть змінювати не лише власні назви (нині ми є живими свідками цього процесу), але й власну протяжність, зрозуміло усім. Але те, що одна й та ж вулиця може брати свій початок в одному населеному пункті, а закінчуватись в іншому – це вже унікальність, притаманна небагатьом поселенням.

Є така вулиця і в Бердичеві. Назва її – Козацька. Вона бере свій початок від перехрестя з вулицями Чуднівською та Бистрицькою, що неподалік мосту через Гнилоп’ять, а закінчується… в селищі Мирне, яке входить до складу Великоп’ятигірського старостинського округу Райгородоцької громади. Будинки цієї вулиця мають наскрізну нумерацію, і проїжджаючи нею легко зробити помилку, вважаючи, що ця територія ще входить до складу міста.

Історична назва вулиці Козацької – Бродська. Кажуть, таку назву вона отримала, вочевидь, за свій дещо вигнутий вигляд (від слів бродити, блукати, брести). І закінчувалась вона не там, де нині, а доходила лише до перетину з вулицею Свічною (далі прямувала дорога на Райгородок). Її своєрідним кордоном став… струмок, який перетинає Бродську-Козацьку з заходу на схід. Цей офіційно безіменний струмок бере початок із джерел з-попід Романівки та впадає у річку Гнилоп’ять. На невеликих штучно створених ставках бердичівляни здавна із задоволенням ловили рибу.

Анатолій Горобчук

Вулиця Володарського-Козацька на карті міста Бердичева. Фрагмент карти Бердичева Генерального штабу СРСР, М-35-82, видання 1980 р., складена у 1972 р.
Вулиця Бродська-Козацька. Фрагмент карти Бердичева 1874 року.
На рибалці в рівчаку по вулиці Володарського, 58. м. Бердичів, літо 1959 р.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here