Home Проекти Постаті землі Бердичівської Протасевич Ольга Миколаївна

Протасевич Ольга Миколаївна

298
0
SHARE

Протасевич Ольга Миколаївна (нар. 20 червня 1946, Тирасполь, Молдавська РСР, СРСР – пом. 31 січня 2024, Бердичів, Житомирська обл., Україна) – лікар-гігієніст, журналіст, поетеса.


Протасевич (Керчева) Ольга Миколаївна
(1946-2024)

Протасевич (Керчева) Ольга Миколаївна народилась 20.06.1946 р. в місті Тирасполь Молдавської РСР (нині Молдова) у родині військовослужбовця. Дитячі роки пройшли у місті Сизрань (Росія).

З 1953 року Ольга Протасевич проживала у м. Бердичеві. Тут закінчила школу з золотою медаллю. Вищу освіту здобула в Ленінграді (нині Санкт-Петербург, РФ), закінчила Ленінградський медичний інститут за спеціальністю лікар-гігієніст. Після закінчення інституту працювала 4 роки в обласній санепідемстанції у м. Саратові (РРФСР).

З 1975 р. по 2011 р. працювала за фахом у бердичівській санепідемстанції. На протязі 1977-2008 рр. була викладачем медичних дисциплін у Бердичівському медичному коледжі.

Вірші стала писати з 2000 року. Майстерності написання творів Ольга Протасевич вчилася у відомих митців, завжди захоплювалась рядками Пушкіна, Єсеніна, Пастернака. Як згадувала Ольга Протасевич, «поетичні рядки почали з мене виходити. Робко і потроху, а першим цензором був мій син Альоша. Поетичне слово може сказати дуже багато. Може бути лише 2 рядки, але в них такий зміст. Проза теж чудова річ, але поки в ній дійдеш суті, треба прочитати чимало сторінок. Поезія ж говорить все одразу».

Спочатку свої твори Ольга Миколаївна писала російською, аж доки колишній директор міського радіо Леонід Козінчук не порадив їй спробувати віршувати українською. Жінка спробувала – і вийшло. Першим таким твором був вірш про місяць. Природа взагалі часто фігурує у віршах Ольги Протасевич.

Поетеса створила більш як три сотні поезій. Це, на її думку, не мало, але й не багато. Загалом побачили світ 5 її поетичних збірок, в яких переважає лірична тема. На те, що її твори будуть видані за життя, поетеса навіть не сподівалась, але допомогли небайдужі люди. Перші три збірки були без назви, а потім авторці захотілося їх називати. Четверта називається «Шукай добро», бо там багато віршів, в основі яких лежить прагнення добра та милосердя».

Щороку 21-го березня у світі відзначають День поезії на згадку про те, що людям слід якомога частіше звертатися до поетичного слова. Бо ж воно наче музика душі. Якщо написаний вірш дуже подобається, Ольга Протасевич намагалася ще й придумати до нього мелодію. Так у творчості поетеси з’явились романси. З музичним мистецтвом Ольга Миколаївна мала тісні стосунки, адже колись грала на гітарі.

Ольга Миколаївна – членкиня Національної спілки журналістів України. Була постійною дописувачкою місцевих періодичних видань – газет «Земля Бердичівська», «РІО-Бердичів», «Бердичівський погляд», «Бердичівські новини». Вона була активною учасницею громадського життя міста, понад 20 років співала у народному хорі ветеранів міського Палацу культури ім. О. Шабельника.

З 2017 року Ольга Протасевич полишила працю та перебувала на заслуженому відпочинку.

Померла Ольга Протасевич 31 січня 2024 р. у Бердичеві.

Публікації:

  • Протасевич О. Україно моя, ти надія, і віра й любов: літературно -мистецький вечір, присвячений творчості Миколи Мозгового в центральній міській бібліотеці // «Земля Бердичівська». – 2017. – 6 жовтня.
  • Протасевич О. Бібліотекарі – лікарі людських душ // «РІО-Бердичів». – 2017. – 29 вересня.
  • Протасевич О. Жива історія Бердичева: літературно-мистецький захід в центральній бібліотеці, присвячений Фрідріху Горенштейну // «Бердичівський погляд». – 2017. – 16 березня.
  • Протасевич О. Нова цікава мистецька зустріч у міській бібліотеці: мистецький вечір, присвячений Вольфгангу Амадею Моцарту // «Бердичівський погляд». – 2016. – №7.
  • Протасевич О. У чарівному світі міської бібліотеки // «Бердичівський погляд». – 2015. – 19 березня.
  • Протасевич О. Сонячна поезія Валентини Бендерської, презентація нової збірки поетеси, яка була організована бердичівською центральною // «Бердичівські новини». – 2014. – № 38.
  • Протасевич О. З любов’ю до дітей і до книги: Про міську дитячу бібліотеку // «Земля Бердичівська». – 2013. – 22 березня.
  • Протасевич О. Виховання смаків [про Бердичівську дитячу бібліотеку] // «Бердичів». – 2010. – 4 березня.
  • Протасевич О. Завжди молоді душею: про бердичівський хор ветеранів // «Бердичівський погляд». – 2015. – 5 лютого.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here