Home Пам'ятки і пам'ятні місця Бердичів, існуючі Пл. Соборна, 23. Алея пам’яті захисникам України

Пл. Соборна, 23. Алея пам’яті захисникам України

32
0
SHARE

Перед будівлею Бердичівської районної військової адміністрації знаходиться Алея пам’яті захисникам України. На Алеї Пам’яті зібрані портрети всіх жителів Бердичівського району, які віддали свої життя за волю й незалежність України з самого початку російсько-української війни з 2014 року і до сьогодні. На початку Алеї знаходиться меморіальний знак з присвятним написом на гранітній дошці: «Алея пам’яті захисникам України».

Алея Пам’яті, 02 жовтня 2023 р.
Фото Дениса Моцного

Ініціатива створення Алеї Пам’яті належить начальнику Бердичівської районної військової адміністрації Людмилі Димидюк, яка об’єднала навколо цієї ідеї місцевих аграріїв, підприємців, меценатів та волонтерів. Саме тому на реалізацію проєкту не витрачали бюджетних коштів.

Алею пам’яті відкрили 2 жовтня 2023 року під час урочистих зборів громадськості. До вшанування пам’яті загиблих Героїв та покладання квітів до меморіалу долучилися представники 10-ти об’єднаних територіальних громад Бердичівщини. Серед присутніх представники Бердичівської РВА на чолі з начальником Людмилою Димидюк, та міської ради на чолі з міським головою Сергієм Орлюком, начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко, та багато інших мешканців всієї Житомирщини.

Обряд освячення Алеї провів настоятель Свято-Преображенського храму ПЦУ Євгеній Шимченко.

На момент відкриття Алеї пам’яті на її стендах було представлено 325 фотографій загиблих Героїв. З часом кількість загиблих зростала, тому періодично стенди доповнювались новими фотографіями.

Джерела і література:

Відкриття Алеї Пам’яті захисникам України. // «Земля Бердичівська», №40 (16468) від 06.10.2023 р., с. 2.


Алея Пам’яті, 02 жовтня 2023 р.
Фото Дениса Моцного
Освячення Алеї пам’яті, 02 жовтня 2023 р.
Фото Дениса Моцного

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here