Home Проекти Всі вулиці Бердичева Перелік назв площ, вулиць і провулків (станом на 01.01.2022 р.)

Перелік назв площ, вулиць і провулків (станом на 01.01.2022 р.)

22475
0
SHARE

Представляємо Вашій увазі перелік усіх площ, вулиць та провулків міста Бердичева. Походження назви, коротка історична довідка, цікава інформація – все, що ми знаємо про рідне місто.

Назви площ, вулиць та провулків подано за алфавітом – спершу назви, які містять цифри, за ними йдуть назви, сортовані за першими літерами прізвищ осіб або власними назвами (цей порядок представлення не співпадає з офіційним переліком, який затверджений рішенням Бердичівської міської ради №1086 від 24.12.2019 р. зі змінами від 20.08.2021 р., і є більш зручнішим для користування).

Назва площ, вулиць, провулків Площа, вулиця, провулок Історична довідка
16 Липня вул.

Вулиця названа у 1990 році на честь прийняття Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року.

30-річчя Перемоги вул.

Історична назва вулиці – Муромська.

15.05.1975 р. виконком Бердичівської міської ради прийняв рішення №304, яким на відзначення 30-річчя Перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні перейменував вулицю Муромську на вулицю імені 30-річчя Перемоги.

8 Березня вул.

Розвилка залізничних доріг Бердичів-Житомир та Бердичів-Шепетівка, колишній хутір Бєлобородова. На початку XX століття вулиця носила назву Варварівська. У 1925 році, коли містом прокотилась хвиля перейменувань вулиць (більшість з них отримала революційні назви), вулицю Варварівську перейменовано на вулицю імені 8 Березня – на честь Міжнародного жіночого дня.

Абрамова Романа вул.

Початкова назва – вулиця Кооперативна. Така назва вулиці з’явилась у 1920-х роках, коли розпочалась розбудова хутору Корнілова (сучасний мікрорайон Корніловка), і влада надала новоствореним вулицям назви.

У 1982 році в Радянському Союзі широко відзначили 60-річчя утворення СРСР. З цієї нагоди рішенням виконкому Бердичівської міської ради від 10.06.1982 р. вулицю Кооперативну перейменували на вулицю імені 60-річчя СРСР. Цю назву вулиця носила до 2015 року.

Рішенням Бердичівської міської ради №1124 від 25.06.2015 р. “Про внесення змін до рішення міської ради від 18.03.09 №637 “Про затвердження переліку назв площ, вулиць і провулків м. Бердичева” вулицю було перейменовано на вулицю імені Романа Абрамова – бердичівлянина, захисника України, який віддав своє життя за збереження єдності і цілісності української держави під час проведення антитерористичної операції у східних областях.

Поштовхом для перейменування стали події на сході країни та необхідність втілення у життя вимог Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Академіка Корольова вул.  
Академіка Корольова пров.  
Академіка Павлова вул.  
Аліна Василя вул.

Вулиця отримала назву у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 23.05.2013 р. про перейменування новоутворених вулиць у районі Елінгу, що попередньо мали назви Проектна 1, -2, -3, -4, -5, на честь п’яти Героїв Радянського Союзу, які проживали у Бердичеві.

Алін Василь Іванович (1914-1998) – учасник Великої Вітчизняної війни, Герой Радянського Союзу, Почесний громадянин міста Бердичева.

Атішева Владислава вул.

Попередня назва – вулиця Квітнева.

Рішенням Виконавчого комітету №637 від 28.12.2016 р. частину вулиці Квітневої від №85 і до кінця та від №92 і до кінця перейменували на вулицю Радислава Атішева (без зміни нумерації садиб).

Атішев Радислав (1988-2015) – уродженець Бердичева, учасник АТО/ООС. Загинув 18 травня 2016 року під час бойового чергування у промисловій зоні міста Авдіївка Донецької області від кулі снайпера. Похований 20 травня 2016 року в Бердичеві на загальноміському кладовищі.

Аширбекова вул.  
Аширбекова пров.  
Березнева вул.  
Березневий пров.  
Бистрицька вул.

Попередня назва – Войкова. Вулиця отримала нову назву у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Бистрицький пров.

Попередня назва – Войкова. Провулок отримав нову назву у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Білопільська вул.  
Богдана Хмельницького вул.  
Богданівська вул.

Попередня назва – Волочаївська. Вулиця отримала нову назву Богданівська у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Початкова назва вулиці – Бирюковська. У 1925 році її перейменували на вулицю Котляревського. Вулиця отримала назву Волочаївська у 1957 році на честь Волочаївської операції – однієї з найбільших військових операцій заключної частини Громадянської війни 1917-1923 рр. Ця військова операція відбувалась 5-14 лютого 1922 року в районі станції Волочаївка Амурської залізниці на підступах до Хабаровська. В результаті боїв оборона військ Білоповстанської армії була прорвана частинами Народно-революційної армії Далекосхідної республіки під командуванням Блюхера, і 14 лютого без бою був захоплений Хабаровськ.

Богданівський пров.

Попередня назва – Волочаївський. Провулок отримав нову назву Богданівський у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Провулок отримав назву Волочаївський у 1957 році на честь Волочаївської операції – однієї з найбільших військових операцій заключної частини Громадянської війни 1917-1923 рр. Ця військова операція відбувалась 5-14 лютого 1922 року в районі станції Волочаївка Амурської залізниці на підступах до міста Хабаровськ. В результаті боїв оборона військ Білоповстанської армії була прорвана частинами Народно-революційної армії Далекосхідної республіки під командуванням Блюхера, і 14 лютого без бою був захоплений Хабаровськ.

Богунська вул.

Попередня назва вулиці – імені Водоп’янова. Перейменована на Богунську рішенням міськвиконкому в 1957 році.

Михайло Васильович Водоп’янов (1899-1980) — радянський льотчик, учасник порятунку екіпажу пароплава «Челюскін», учасник арктичних і високоширотних експедицій, генерал-майор авіації, член Спілки письменників СРСР, член ЦВК СРСР, шостий Герой Радянського Союзу (1934).

Ботанічна вул.  
Ботанічний пров.  
Бразульського вул.  
Бразульського пров.  
Братів Міхеєвих вул.

Вулиця названа на честь братів Міхеєвих: Володимира, Павла, Семена, Федора, Олександра, Петра, Віктора, Михайла, Івана – уродженців Уральської обл. Ще перед початком Великої Вітчизняної війни четверо братів створили сімейний танковий екіпаж. Танкістами стали і менші брати. В роки війни братами-танкістами було знищено понад 200 ворожих танків та іншої бойової техніки; всі нагороджені 45 орденами та медалями. Олександр та Петро загинули в 1941 р. Назву у 1985 році отримала нова вулиця, що з’явилась на карті міста в результаті спорудження комплексу житлових будинків на Червоній горі.

Братів Міцкевичів пров.

Попередня назва – II пров. Рози Люксембург. Провулок отримав нову назву Братів Міцкевичів у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Провулок був названий на честь Рози Люксембург (1871-1919) — німецької діячки робітничого руху, однієї із засновниць компартії Німеччини.

Будівельників вул.  
В’ячеслава Чорновола вул.

Початкова (дореволюційна) назва вулиці – Шимановська. У 1927 році у зв’язку з 10-ю річницею Жовтневої революції вулицю перейменували на вулицю імені 9 Січня – саме цього дня 1905 року у Санкт-Петербурзі влада жорстоко розігнала мирну демонстрацію, учасники якої мали на меті вручити цареві “Петицію робітників і жителів Петербурга для подання Миколі II”. Розстріл велелюдного мітингу, який отримав назву “кривава неділя”, став одним із поштовхів до революції 1905 року. З цією назвою вулиці проіснувала до 2005 року.

24 серпня 2005 року під час мітингу з нагоди 14-ї річниці Незалежності України міський голова Василь Мазур окрім іншого оголосив, що віднині вулиця 9 Січня носитиме ім’я славного патріота України В’ячеслава Чорновола. Чому саме ця вулиця? Дуже просто і символічно: вона з’єднує дві міські вулиці – Тараса Шевченка і Миру. Але офіційно рішення про перейменування вулиці прийняли 26 листопада 2005 року – під час відзначення Дня пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій. Цього ж дня на будинку №9 урочисто відкрили меморіальну дошку, присвячену В’ячеславу Чорноволу.

Варварівська вул.

Попередня назва – Чапаєва. Вулиця отримала нову назву Варварівська у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Варварівський пров.

Попередня назва – Чапаєва. Провулок отримав нову назву Варварівський у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Варшавська вул.

Попередня назва – Фабриціуса. Вулиця отримала нову назву Варшавська у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Варшавський І пров.

Попередня назва – Фабриціуса. Провулок отримав нову назву Варшавський у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Варшавський ІІ пров.

Попередня назва – Фабриціуса. Провулок отримав нову назву Варшавський у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Василя Стуса вул.

Попередня назва – Пархоменка. Вулиця отримала нову назву Василя Стуса у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Венгера Олександра вул.

Початкова назва – III провулок Шелушкова. Цю назву вулиця носила до 2015 року.Рішенням Бердичівської міської ради №1124 від 25.06.2015 р. “Про внесення змін до рішення міської ради від 18.03.09 №637 “Про затвердження переліку назв площ, вулиць і провулків м. Бердичева” вулицю було перейменовано на вулицю імені Олександра Венгера – бердичівлянина, захисника України, який віддав своє життя за збереження єдності і цілісності української держави під час проведення антитерористичної операції у східних областях.

Поштовхом для перейменування стали події на сході країни та необхідність втілення у життя вимог Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Вербна вул.

Попередня назва – провулок Котовського. Провулок отримав нову назву вулиці Вербної у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Веселий пров.  
Весняна вул.  
Ветеринарний пров.  
Вишнева вул.  
Вільхова вул.  
Вільховий пров.  
Вінницька вул.

Вулиця мала історичну назву Махнівська – від назви населеного пункту Махнівка (нині селище у Козятинському районі), що знаходився на поштовому тракті Бердичів-Вінниця. 1 травня 1919 року після утвердження радянської влади вулицю перейменували на вулицю імені Якова Свердлова. На час окупації міста у 1941-1943 рр. німецька влада повернула їй стару назву. 12 грудня 2013 року виконавчий комітет прийняв рішення №510 “Про перейменування вулиць міста”, яким перейменував вулицю Свердлова на вулицю Вінницьку. Це рішення було остаточно затверджене рішенням Бердичівської міської ради від 24.01.2014 р. №795.

Вінницький пров.

Попередня назва – Свердлова. Провулок отримав нову назву Вінницький у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Вітківського Валерія вул. Початкова назва вулиці – Іллічівська. Ця вулиця з’явилась у 1930 році, коли хутір Бутовського, який існував на північній околиці міста, увійшов до складу міста, його розділили на вулиці Петровського, Жовтнева, Блюхера та Іллічівську. Назву Іллічівська вулиця зберігала до серпня 2015 року з перервою на часи окупації міста 1941-1944 рр. – окупаційна влада в особі Бердичівського Міського Управління рішенням №56 перейменувала вулицю Іллічівську на вулицю 4-у Українську.

Рішенням Бердичівської міської ради №1144 від 18.08.2015 р. “Про внесення змін до рішення міської ради від 18.03.09 № 637 “Про затвердження переліку назв площ, вулиць і провулків м. Бердичева” вулицю перейменували на вулицю імені Валерія Вітківського – бердичівлянина, захисника України, який віддав своє життя за збереження єдності і цілісності української держави під час проведення антитерористичної операції у східних областях.

Владислава Буковинського вул.

Попередня назва – Індустріалізації. Вулиця отримала нову назву Владислава Буковинського у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Володимирська вул.  
Володимирський пров.  
Волонтерська вул.

Попередня назва – П’ятирічки. Вулиця отримала нову назву Волонтерська у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Волховбуду вул.  
Всеволода Нестайка вул.

Попередня назва – Щорса. Вулиця отримала нову назву Всеволода Нестайка у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Гагаріна вул.  
Гадіулліна Сергія вул.

Попередньо це був провулок, який носив ім’я Карла Маркса.

Рішенням Виконавчого комітету №594 від 16.12.2016 р. провулок Карла Маркса перейменували на вулицю Гадіулліна Сергія.

Гадіуллін Сергій Федорович (1986-2015) – уродженець Бердичева, учасник АТО/ООС. Загинув 15 листопада 2015 року біля м. Золоте Попаснянського району Луганської області, виконуючи бойове завдання, підірвавшись на радіокерованому фугасі. Похований Сергій Гадіуллін у Бердичеві на загальноміському кладовищі. Почесний громадянин міста Бердичева (2021, посмертно).

Газопровідна вул.

Початкова назва вулиці – Газопровідна. Саме тут наприкінці 1940-х років розмістилось містечко газовиків (з власним Будинком культури та школою), які обслуговують газопровід Дашава-Київ. Звідси і пішла назва вулиці.

Газопровідний пров.

Початкова назва провулку – Газопровідний. Саме тут наприкінці 1940-х років розмістилось містечко газовиків (з власним Будинком культури та школою), які обслуговують газопровід Дашава-Київ. Звідси і пішла назва вулиці. Згодом містечко увійшло до складу міста.

У 1996 році рішенням Бердичівської міської ради провулок Газопровідний перейменовано на вулицю імені Зої Милашевської (1924-1994) – української письменниці, члена Спілки письменників СРСР (1970), уродженки Бердичева, яка проживала в одному з будинків на цій вулиці.

Та нова назва у зв’язку з численними проблемами адміністративного плану (потреба зміни документів установ, організацій та окремих громадян) не прижилась – 18 березня 2011 року рішенням Бердичівської міської ради провулку повернуто його попередню назву – Газопровідний, а на будинку, в якому проживала Зоя Милашевська, було вирішено встановити меморіальну дошку (дошку досі не встановлено).

Генерала Ватутіна вул.  
Генерала Ватутіна пров.  
Генерала Горбатова вул.  
Генерала Леселідзе вул.  
Генерала Луппова вул.  
Генерала Панфілова вул.  
Героїв Крут вул.

Попередня назва – Героїв Перекопу. Вулиця отримала нову назву Героїв Крут у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Героїв Майдану пл.

Площа утворена 28.02.2014 р. рішенням Бердичівської міської ради з метою увіковічення пам’яті героїв майдану – жертв протестного руху на Майдані Незалежності (м. Київ) під час Революції гідності у січні-лютому 2014 року. Площа Героїв Майдану утворена на розі вулиць Європейської та Садової, безпосередньо перед будівлею міської дитячо-юнацької спортивної школи (колишній кінотеатр ім. Фрунзе), вул. Європейська, 35/1.

Героїв України вул.

Вулиця мала первісну назву Мурована. З 1901 року носить назву Мала Юридика. У 1925 році вулиці присвоюють нову назву – вулиця імені Карла Маркса.

У 1926 році в Радянському Союзі помер партійних діяч, голова Всеросійської надзвичайної комісії по боротьбі з контрреволюцією і саботажем (ВЧК) Фелікс Едмундович Дзержинський (1877-1926). Цього ж 1926 року в Бердичеві частину вулиці Карла Маркса перейменовують у вулицю імені Ф.Е. Дзержинського. Таке рішення обумовлене тим, що саме на цій вулиці знаходиться будівля НКВС (нині не існує).

Остаточну назву вулиця отримала у грудні 2014 року: рішенням Бердичівської міської ради №976 від 18.12.2014 р. вона змінила назву на вулицю Героїв України.

Герцена вул.  
Герцена І пров.  
Герцена II пров.  
Гетьмана Виговського вул.

Попередня назва – 70-річчя СРСР. Вулиця отримала нову назву у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Гірська вул.  
Гоголя вул.  
Гоголя пров.  
Гостинна вул.

Попередня назва – Гайдара. Вулиця отримала нову назву Гостинна у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Гранична вул.  
Гришковецька вул.  
Гулака-Артемовського вул.

Попередня назва – Колективізації. Вулиця отримала нову назву Гулака-Артемовського у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Данилівська вул.

Це первісна назва вулиці. У 1927 році з нагоди десятої річниці Жовтневої революції вулиці надали нову назву – вулиця імені Михайла Фрунзе. Таку назву вона носила до 2016 року з перервою на час окупації Бердичева німецькими військами, коли окупаційна адміністрація повернула їй первісну назву.

У 2016 році вулиці повернули попередню назву Данилівська у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Данилівський пров.

Це первісна назва провулку. У 1927 році з нагоди десятої річниці Жовтневої революції провулку надали нову назву – імені Михайла Фрунзе. Таку назву він носив до 2016 року з перервою на час окупації Бердичева німецькими військами, коли окупаційна адміністрація повернула йому первісну назву.

У 2016 році провулку повернули початкову назву Данилівський у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Джозефа Конрада вул.

Попередня назва – Лілії Карастоянової (від вул. Вінницької до вул. Європейської). Вулиця отримала нову назву Джозефа Конрада у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Довженка вул.  
Довженка пров.  
Дружби вул.  
Дружби пров.  
Дульчика Віталія вул.

Початкова назва вулиці – Пашківська. У 1925 році вулицю перейменували на вулицю імені Енгельса.

Фрідріх Енгельс (1820-1895) – німецький підприємець, політичний діяч, філософ, історик, публіцист. Один з основоположників марксизму — перший систематизатор та видавець творів Карла Маркса. Цю назву вулиця зберігала до 2015 року.

Рішенням Бердичівської міської ради №1124 від 25.06.2015 р. “Про внесення змін до рішення міської ради від 18.03.09 №637 “Про затвердження переліку назв площ, вулиць і провулків м. Бердичева” вулиця була перейменована на вулицю імені Віталія Дульчика – бердичівлянина, захисника України, який віддав своє життя за збереження єдності і цілісності української держави під час проведення антитерористичної операції у східних областях.

Дульчика Віталія пров.

Початкова назва провулку – провулок імені Енгельса. Фрідріх Енгельс (1820-1895) – німецький підприємець, політичний діяч, філософ, історик, публіцист. Один з основоположників марксизму — перший систематизатор та видавець творів Карла Маркса. Цю назву провулок зберігав до 2015 року.

Рішенням Бердичівської міської ради №1124 від 25.06.2015 р. “Про внесення змін до рішення міської ради від 18.03.09 №637 “Про затвердження переліку назв площ, вулиць і провулків м. Бердичева” провулок був перейменований на провулок імені Віталія Дульчика – бердичівлянина, захисника України, який віддав своє життя за збереження єдності і цілісності української держави під час проведення антитерористичної операції у східних областях.

Елінг вул.  
Європейська вул.

Вулиця мала історичну назву Білопільська – від назви населеного пункту Білопілля (нині село у Козятинському районі), що знаходився на поштовому тракті Бердичів-Сквира. 1 травня 1919 року після остаточного утвердження радянської влади вулицю перейменували на вулицю імені Карла Лібкнехта. На час окупації міста у 1941-1944 рр. німецька влада повернула їй стару назву. 12 грудня 2013 року виконавчий комітет прийняв рішення №510 “Про перейменування вулиць міста”, яким перейменував вулицю Карла Лібкнехта на Європейську. Це рішення було остаточно затверджене рішенням Бердичівської міської ради від 24.01.2014 р. №795. Первісну назву вулиці не повернули у зв’язку з тим, що вулиця з такою назвою вже є.

Житниченка вул.

Вулиця мала первісну назву Гришковецька. Це фактично кордон між селищем Гришківці та містом Бердичевом. У 1995 році вулицю перейменували на вулицю імені Макаренка. Макаренко Антон Семенович (1888-1939) – український радянський педагог і письменник, один із засновників системи дитячо-підліткового виховання.

У 2002 році вулицю перейменували на вулицю імені Івана Житниченка.

Іван Житниченко (1889-1938) – житель цієї вулиці, нащадок якого Андрій Георгійович Іщук виявив ініціативу та профінансував відновлення будівлі колишньої земської школи, а нині міської загальноосвітньої школи №6 міста Бердичева, яка розташована на початку цієї вулиці. 20 березня 2002 року рішенням Бердичівської міської ради №190 загальноосвітній школі №6 присвоєно ім’я Івана Васильовича Житниченка.

Житомирська вул.

Вулиця мала історичну назву Житомирська – від назви населеного пункту, куди веде вулиця. 30 січня 1924 року президія Бердичівського Окружного виконкому прийняла рішення про перейменування центральної вулиці міста – Житомирської – на вулицю імені Володимира Ілліча Леніна, вождя Жовтневої Революції 1917 року. Цю назву вулиця носила майже 90 років з перервою на час окупації (1941-1943), коли німецька влада повернула їй початкову назву. 12 грудня 2013 року виконавчий комітет прийняв рішення №510 “Про перейменування вулиць міста”, яким повернув вулиці Леніна первісну назву – Житомирська. Це рішення було остаточно затверджене рішенням Бердичівської міської ради від 24.01.2014 р. №795.

Жовта вул.

Попередня назва – 12-го Жовтня. Вулиця отримала нову назву у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Жуковського вул.  
Жуковського пров.  
Завадського вул.  
Заводська вул.  
Заводський пров.  
Залізнична вул.  
Залізничний пров.  
Зарічна вул.  
Зарічний пров.  
Здоров’я вул.

Попередня назва – Сестер Сломницьких. Вулиця отримала нову назву Здоров’я у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Зелена вул.  
Зелений пров.  
Зоряна вул.

Попередня назва – КІМа. Вулиця отримала нову назву Зоряна у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Івана Богуна вул.

Попередня назва – Островського. Вулиця отримала нову назву Івана Богуна у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Івана Огієнка вул.

Попередня назва – Червонотравнева. Вулиця отримала нову назву Івана Огієнка у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Івана Федорова вул.  
Івана Федорова пров.  
Івана Франка вул.  
Івана Франка пров.  
Інтернаціоналістів вул.  
Калинова вул.

Попередня назва – Калініна. Вулиця отримала нову назву Калинова у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Карла Маркса пров.  
Квітнева вул.  
Ковальчука Олександра вул.

Початкова назва – вулиця Наркоматівська. Цю назву вулиця отримала на початку 30-х років XX ст., коли ліквідували приміський хутір Корніловку (також деякий час хутір мав назву Комнезамівка) та нарізали нові міські вулиці. З’явились такі вулиці, як Індустріальна, Колективізації, Лугова, 25-го Жовтня, 1 травня, Радянська. Назва Наркоматівська походить від словосполучення Народний комісаріат — органу виконавчої влади Радянського Союзу, аналогу сучасних міністерств. Таку назву вулиця носила до 2015 року.

Рішенням Бердичівської міської ради №1124 від 25.06.2015 р. “Про внесення змін до рішення міської ради від 18.03.09 №637 “Про затвердження переліку назв площ, вулиць і провулків м. Бердичева” вулицю було перейменовано на вулицю імені Олександра Ковальчука – бердичівлянина, захисника України, який віддав своє життя за збереження єдності і цілісності української держави під час проведення антитерористичної операції у східних областях.

Поштовхом для перейменування стали події на сході країни та необхідність втілення у життя вимог Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Ковальчука Олександра пров.

Початкова назва – провулок Наркоматівський. Цю назву провулок отримав на початку 30-х років XX ст., коли ліквідували приміський хутір Корніловку (також деякий час хутір мав назву Комнезамівка) та нарізали нові міські вулиці. З’явились такі вулиці, як Індустріальна, Колективізації, Лугова, 25-го Жовтня, 1 травня, Радянська. Назва Наркоматівська походить від словосполучення Народний комісаріат — органу виконавчої влади Радянського Союзу, аналогу сучасних міністерств. Таку назву провулок носив до 2015 року.

Рішенням Бердичівської міської ради №1124 від 25.06.2015 р. “Про внесення змін до рішення міської ради від 18.03.09 №637 “Про затвердження переліку назв площ, вулиць і провулків м. Бердичева” провулок було перейменовано на провулок імені Олександра Ковальчука – бердичівлянина, захисника України, який віддав своє життя за збереження єдності і цілісності української держави під час проведення антитерористичної операції у східних областях.

Поштовхом для перейменування стали події на сході країни та необхідність втілення у життя вимог Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Ковтуна Сергія вул.

Попередня назва – вулиця Урицького. Таку назву вулиця отримала у 1927 році до 10-ї річниці Жовтневої революції. До цього мала назву Іванівська, з 1925 року – вулиця Боровського (Боровський Вацлав Вацлавович, 1871-1923, революціонер, політичний діяч, дипломат, літературний критик).

Вулиця Урицького була названа на честь відомого російського революціонера Мойсея Соломоновича Урицького (1873-1918). Доля Мойсея Урицького пов’язана з Бердичевом – у 1899 році в місті він влаштував підпільну друкарню київського комітету РСДРП. З квітня по вересень місяць йому разом з товаришами вдається надрукувати близько 10 тис. різних прокламацій та брошур, був підготовлений до випуску сьомий номер газети Київського комітету РСДРП “Вперед”, єдиним редактором якої був Мойсей Урицький. До 1 травня 1899 року він зумів випустити і першотравневу прокламацію. Поява цієї прокламації стала повною несподіванкою для київського жандармського управління. Отримана агентурна інформація дозволила 6 серпня 1899 року порушити справу “о тайной бердичевской типографии, организованной сыном купца Моисеем Соломоновым Урицким”. Урицького заарештували і заслали у Східний Сибір на 8 років. Тоді ще ніхто не міг уявити, що у майбутньому цей 26-ти річний чоловік стане одним із головних чекістів нової країни – очолить Петроградський ЧК.

Цю назву вулиця носила до 2015 року. Рішенням Бердичівської міської ради №1124 від 25.06.2015 р. “Про внесення змін до рішення міської ради від 18.03.09 №637 “Про затвердження переліку назв площ, вулиць і провулків м. Бердичева” вулицю було перейменовано на вулицю імені Сергія Ковтуна – бердичівлянина, захисника України, який віддав своє життя за збереження єдності і цілісності української держави під час проведення антитерористичної операції у східних областях.

Поштовхом для перейменування стали події на сході країни та необхідність втілення у життя вимог Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Козацька вул.

Попередня назва – Володарського. Вулиця отримала нову назву у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Вулиця мала історичну назву Бродська. Назву отримала, вочевидь, за свій дещо вигнутий вигляд (від слова бродити, блукати, брести). У 1927 році у зв’язку з 10-ю річницею Жовтневої революції вулицю перейменували на вулицю імені Володарського – відомого діяча революційного руху Володимира Володарського (Гольдштейна Мойсея Марковича), уродженця міста Остропілля Волинської губернії, вбитого в 1918 році есерами у Петрограді (нині Санкт-Петербурзі, Росія).

Козацький пров.

Попередня назва – Володарського. Провулок отримав нову назву у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Провулок мав історичну назву – провулок Бродський. У 1927 році перейменований одночасно з однойменною вулицею на провулок імені Володарського.

Комарова вул.  
Короленка вул.  
Короленка пров.  
Космічна вул.  
Космічний пров.  
Косогірська вул.  
Косогірський пров.  
Котляревського вул.  
Котляревського пров.  
Коцюбинського вул.  
Коцюбинського пров.  
Крилова вул.  
Крилова пров.  
Кутузова вул.  
Кучерова вул.

Вулиця отримала назву у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 23.05.2013 р. про перейменування новоутворених вулиць у районі Елінгу, що попередньо мали назви Проектна-1, -2, -3, -4, -5, на честь п’яти Героїв Радянського Союзу, які проживали у Бердичеві.

Кучеров Франц Якович (1908-1972) – учасник радянсько-фінської війни, Герой Радянського Союзу.

Лабораторний пров.  
Левадна вул.  
Левадний пров.  
Леона Ліпецького вул.

Попередня назва – Серафимовича. Вулиця отримала нову назву Леона Ліпецького у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Леона Ліпецького пров.

Попередня назва – Серафимовича. Провулок отримав нову назву Леона Ліпецького у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Лесі Українки вул.  
Лесі Українки пров.  
Лілі Карастоянової вул.

Попередня назва вулиці – Училищна.

У 1969 році вулицю Училищну перейменували на вулицю імені Лілії Карастоянової (1917-1943) – радянської партизанки болгарського походження, кореспондента газети “Комсомольська правда”.

У 2016 році частину вулиці Лілії Карастоянової (від вулиці Вінницької до перехрестя з вулицею Європейської) перейменували на вулицю імені Джозефа Конрада (рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”).

Лісова вул.  
Ломоносова вул.  
Лугова вул.  
Львівська вул.

Попередня назва – Красіна. Частина вулиці Мостова від пішохідного мосту до кінця вулиці отримала нову назву Львівська у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Львівський пров.

Попередня назва – Красіна. Провулок Красіна отримав нову назву Львівський у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Макаренка пров.  
Максима Залізняка вул.

Попередня назва – Воровського. Вулиця отримала нову назву Богданівська у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Максима Кривоноса вул.  
Маложитомирська вул.

Попередня назва – Ширшова. Вулиця отримала нову назву Маложитомирська у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Маложитомирський пров.  
Маложитомирський пров.

Попередня назва – Ширшова. Провулок отримав нову назву Маложитомирський у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Маріїнська вул.

Попередня назва – Горького. Вулиця отримала нову назву Маріїнська у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Маріїнська – історична назва вулиці. З утвердженням радянської влади в місті у 1924-1925 роках прокотилась хвиля перейменування вулиць, у результаті чого вулицю Маріїнську перейменували на вулицю імені Робфаку.

10 липня 1932 року з нагоди відзначення 40-річчя літературної діяльності пролетарського письменника Максима Горького рішенням президії Бердичівської міської ради міській бібліотеці присвоєно ім’я Максима Горького. Одночасно вулицю Робфаку перейменували на вулицю імені Горького.

Матеріальна вул.

Від початку своєї появи вулиця заселялась ремісниками однієї спеціальності з нічною охороною свого майна. Звідси виникла і назва цієї вулиці.

Матеріальний І пров.  
Матеріальний ІI пров.  
Маяковського пров.

Попередня назва – Маяковського. Провулок отримав нову назву Театральний у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Мебельників вул.  
Медична вул.  
Металістів вул.  
Металістів пров.  
Механізаторська вул.  
Миколи Лисенка вул.  
Миру вул.  
Мистецька площа

Площа отримала назву у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 23.05.2013 р. До цього площа біля міського Палацу культури ім. О.А. Шабельника була безіменною.

Михайла Грушевського вул.

Попередня назва – Карла Маркса. Вулиця отримала нову назву Михайла Грушевського у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Михайла Степанюка пров.

Попередня назва – провулок Білопільський.

У 1950-1990-х роках на цьому провулку проживав відомий бердичівський письменник та поет Михайло Степанюк (1921-1996). Впродовж життя він створив низку прозових творів та видав декілька збірок поезій. По його смерті рішенням виконкому Бердичівської міської ради у листопаді 1996 року провулок, де він проживав, перейменовано на провулок Михайла Степанюка.

Міліцейська вул.  
Мічуріна вул.  
Мічуріна пров.  
Молодіжна вул.  
Молодогвардійська вул.  
Мостова вул.

Це первісна, історична назва вулиці.

До 2016 року – вулиця Красіна. Ім’я радянського державного та політичного діяча, дипломата Красіна Леоніда Борисовича (1870-1926) вулиця отримала у 1927 році з нагоди 10-ї річниці Жовтневої революції. У 1941 році під час окупації Бердичева вулиці повернули історичну назву Мостова, але після звільнення міста від загарбників у 1944 році їй знову надали назву Красіна.

У 2016 році частині вулиці Красіна від її початку та до пішохідного мосту повернули історичну назву Мостова (у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”).

Мурованка вул.  
Мучна вул.  
Набережна вул.  
Найдіна вул.

Вулиця отримала назву у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 23.05.2013 р. про перейменування новоутворених вулиць у районі Елінгу, що попередньо мали назви Проектна-1, -2, -3, -4, -5, на честь п’яти Героїв Радянського Союзу, які проживали у Бердичеві.

Найдін Григорій Миколайович (1917-1977) – Герой Радянського Союзу, що проживав у місті Бердичеві.

Низгірецька вул.  
Низгірецький І пров.  
Низгірецький ІІ пров.  
Ніни Сосніної вул.  
Нова вул.  
Новоіванівська вул.  
Новоіванівський пров.  
Огибна вул.  
Одеська вул.

Попередня назва – Котовського. Вулиця отримала нову назву Одеська у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Озерна вул.  
Озетівська вул.  
Озетівський пров.  
Олімпійська вул.

Попередня назва – Сабурова. Вулиця отримала нову назву Олімпійська у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Олімпійський пров.

Попередня назва – Сабурова. Провулок отримав нову назву Олімпійський у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Осипенко вул.

Попередня назва вулиці – провулок Волочаївський. Нове ім’я вулиці надано з нагоди 20-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні на честь Поліни Денисівни Осипенко (1907-1939) – радянської льотчиці, однієї з перших жінок, які удостоєні звання Герой Радянського Союзу (у складі екіпажу В. Гризодубової та М. Раскової).

Панасюка Юрія вул.

Початкова назва – вулиця 25-го Жовтня. Цю назву вулиця отримала на початку 30-х років XX ст., коли ліквідували приміський хутір Корніловку (також деякий час хутір мав назву Комнезамівка) та нарізали нові міські вулиці. З’явились такі вулиці, як Індустріальна, Колективізації, Лугова, Наркоматівська, 1 травня, Радянська. Саме 25 жовтня, але за старим стилем, відбувся Жовтневий переворот у Петрограді, який поклав початок появи нової радянської держави. Назву 25-го Жовтня вулиця носила до 2015 року.

Рішенням Бердичівської міської ради №1124 від 25.06.2015 р. “Про внесення змін до рішення міської ради від 18.03.09 №637 “Про затвердження переліку назв площ, вулиць і провулків м. Бердичева” вулицю було перейменовано на вулицю імені Юрія Панасюка – бердичівлянина, захисника України, який віддав своє життя за збереження єдності і цілісності української держави під час проведення антитерористичної операції у східних областях.

Поштовхом для перейменування стали події на сході країни та необхідність втілення у життя вимог Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Паризької Комуни вул.

Первісна назва вулиці – вулиця імені Паризької Комуни. Вулиця виникла на місці колишнього хутора Бутовського.

У часи нацистської окупації 1941-1944 рр. постановою Бердичівського міського управління №56 від 04.12.1941 р. вулиці надали нову назву – 5-а Українська.

З приходом радянських військ вулиці повернули попередню назву – Паризької Комуни.

Пасхальний пров.

Попередня назва – I пров. Рози Люксембург. Провулок отримав нову назву Пасхальний у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Провулок був названий на честь Рози Люксембург (1871-1919) — німецької діячки робітничого руху, однієї із засновниць компартії Німеччини.

Перемоги вул.  
Перемоги пров.  
Пителя Олександра вул.

Попередня назва вулиці – 10-ї П’ятирічки. П’ятирічка або П’ятирічний план — метод планування розвитку країни, який включав розробку цільових показників соціально-економічного розвитку терміном на 5 років. В СРСР 10-а п’ятирічка тривала з 1976 по 1980 рр. Саме в цей період йшла активна розбудова мікрорайону, прилеглого до нещодавно введеного у дію Солодового заводу – силами підприємства зведено декілька багатоповерхових житлових будинків для працівників заводу та дитячий садок. Цю назву вулиця носила до 2015 року.

Рішенням Бердичівської міської ради №1124 від 25.06.2015 р. “Про внесення змін до рішення міської ради від 18.03.09 №637 “Про затвердження переліку назв площ, вулиць і провулків м. Бердичева” вулицю було перейменовано на вулицю імені Олександра Пителя – бердичівлянина, захисника України, який віддав своє життя за збереження єдності і цілісності української держави під час проведення антитерористичної операції у східних областях.

Поштовхом для перейменування стали події на сході країни та необхідність втілення у життя вимог Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Пителя Олександра пров.

Попередня назва провулку – 10-ї П’ятирічки. П’ятирічка або П’ятирічний план — метод планування розвитку країни, який включав розробку цільових показників соціально-економічного розвитку терміном на 5 років. В СРСР 10-а п’ятирічка тривала з 1976 по 1980 рр. Саме в цей період йшла активна розбудова мікрорайону, прилеглого до нещодавно введеного у дію Солодового заводу – силами підприємства зведено декілька багатоповерхових житлових будинків для працівників заводу та дитячий садок. Цю назву вулиця носила до 2015 року.

Рішенням Бердичівської міської ради №1124 від 25.06.2015 р. “Про внесення змін до рішення міської ради від 18.03.09 №637 “Про затвердження переліку назв площ, вулиць і провулків м. Бердичева” провулок було перейменовано на вулицю імені Олександра Пителя – бердичівлянина, захисника України, який віддав своє життя за збереження єдності і цілісності української держави під час проведення антитерористичної операції у східних областях.

Поштовхом для перейменування стали події на сході країни та необхідність втілення у життя вимог Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Південна вул.  
Південний І пров.  
Південний II пров.  
Південний III пров.  
Піонтковського вул.  
Піонтковського І пров.

Провулок Піонтковського розділений на I та II провулки рішенням Бердичівської міської ради №750 від 23.09.2009 р.

Піонтковського II пров.

Провулок Піонтковського розділений на I та II провулки рішенням Бердичівської міської ради №750 від 23.09.2009 р.

Піщана вул.  
Пляжний пров.

Попередня назва – Піонерський. Провулок отримав нову назву Пляжний у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Поліни Гельман вул.

Попередня назва – Червоної Авіації. Вулиця отримала нову назву Поліни Гельман у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Польова вул.  
Поштовий пров.  
Привокзальна площа  
Привокзальна вул.

Вулиця створена на підставі рішення Бердичівської міської ради №750 від 23.09.2009 р.

Пригородна вул.  
Промислова вул.  
Прорізна вул.

Попередня назва – Ковпака. Вулиця отримала нову назву Прорізна у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Фактично вулиці повернули історичну назву. Саме таку назву вона мала до 15 травня 1975 року, коли на відзначення 30-річчя Перемоги виконком прийняв рішення №304 щодо перейменування 9 вулиць і створення нової площі. Цим рішенням вулицю Прорізну було перейменовано у вулицю Ковпака.

Ковпак Сидір Артемович (1887-1967) — командир Путивльського партизанського загону (пізніше — Сумського партизанського з’єднання, ще пізніше — 1-ї Української партизанської дивізії СРСР), двічі Герой Радянського Союзу, генерал-майор, член ЦК КП(б) України.

Профсоюзний пров.

Попередня назва – Профсоюзна. Провулок отримав нову назву Профспілкова у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Профспілкова вул.

Попередня назва – Профсоюзна. Вулиця отримала нову назву Профспілкова у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Пушкіна вул.  
Пушкіна пров.  
Радісна вул.  
Раскової вул.

У листопаді 1938 року постановою міськради вулиця отримала назву імені Марини Раскової. Вулиця виникла на місці колишнього хутора Бутовського.

Раскова Марина Михайлівна (1912-1943) – російська радянська льотчиця, одна з перших жінок, яку удостоєно звання Герой Радянського Союзу (1938) за здійснення безпосадкового перельоту Москва –

Далекий Схід (Кербі) (у складі екіпажу В. Гризодубової та П. Осипенко).

У часи нацистської окупації 1941-1944 рр. постановою Бердичівського міського управління №56 від 04.12.1941 р. вулиці надали нову назву – 3-я Українська.

З приходом радянських військ вулиці повернули попередню назву – Марини Раскової.

Раскової пров.

У листопаді 1938 року постановою міськради провулок отримав назву імені Марини Раскової. Провулок виник на місці колишнього хутора Бутовського.

Раскова Марина Михайлівна (1912-1943) – російська радянська льотчиця, одна з перших жінок, яку удостоєно звання Герой Радянського Союзу (1938) за здійснення безпосадкового перельоту Москва – Далекий Схід (Кербі) (у складі екіпажу В. Гризодубової та П. Осипенко).

У часи нацистської окупації 1941-1944 рр. постановою Бердичівського міського управління №56 від 04.12.1941 р. провулку надали нову назву – 3-й Українська.

З приходом радянських військ провулку повернули попередню назву – Марини Раскової.

Рафінадна вул.  
Реготуна Олега вул.

Початкова назва вулиці – Кладбищенська, оскільки вулиця вела до Троїцького (Загребельного) кладовища (з 1973 року кладовище не діє). У 1925 році вулицю перейменували на вулицю Рози Люксембург.

Роза Люксембург (1871-1919) — німецька діячка робітничого руху, одна із засновниць компартії Німеччини. Ця назва зберігалась до 2015 року.

Рішенням Бердичівської міської ради №1124 від 25.06.2015 р. “Про внесення змін до рішення міської ради від 18.03.09 №637 “Про затвердження переліку назв площ, вулиць і провулків м. Бердичева” вулиця була перейменована на вулицю імені Олега Реготуна – бердичівлянина, захисника України, який віддав своє життя за збереження єдності і цілісності української держави під час проведення антитерористичної операції у східних областях.

Рибна вул.  
Ривжа вул.

Вулиця отримала назву у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 23.05.2013 р. про перейменування новоутворених вулиць у районі Елінгу, що попередньо мали назви Проектна-1, -2, -3, -4, -5, на честь п’яти Героїв Радянського Союзу, які проживали у Бердичеві.

Ривж Всеволод Езупович (1907-1992) – учасник Великої Вітчизняної війни, Герой Радянського Союзу, Почесний громадянин міста Бердичева.

Рильського вул.  
Рильського пров.  
Річна вул.  
Річний пров.  
Робітнича вул.  
Романівська вул.

Попередня назва – Клари Цеткін. Вулиця отримала нову назву Романівська у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Романівський пров.

Попередня назва – Клари Цеткін. Провулок отримав нову назву Романівський у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Руська вул.  
Садова вул.  
Сакко і Ванцетті вул.  
Сакко і Ванцетті пров.  
Санаторна вул.  
Свічна вул.

Попередня назва – Тельмана. Вулиці повернули історичну назву Свічна у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Свічний пров.

Попередня назва – Тельмана. Провулку повернули історичну назву Свічний у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Свободи вул.

Попередня назва – МЮДа. Вулиця отримала нову назву Свободи у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Свободи пров.

Попередня назва – МЮДа. Провулок отримав нову назву Свободи у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Святої Покрови вул.

Попередня назва – Жовтнева. Вулиця отримала нову назву Святої Покрови у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Святої Покрови пров.

Попередня назва – Жовтневий. Провулок отримав нову назву Святої Покрови у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Семенівська вул.

Попередня назва – Шелушкова. Вулиця отримала нову назву Семенівська у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Фактично вулиці повернули її історичну первісну назву.

Семенівський І пров.

Попередня назва – Шелушкова. Провулок отримав нову назву Семенівський у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Фактично провулку повернули його історичну первісну назву.

Семенівський II пров.

Попередня назва – Шелушкова. Провулок отримав нову назву Семенівський у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Фактично провулку повернули його історичну первісну назву.

Семенівський ІV пров.

Попередня назва – Шелушкова. Провулок отримав нову назву Семенівський у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Фактично провулку повернули його історичну первісну назву.

Семенівський V пров.

Попередня назва – Шелушкова. Провулок отримав нову назву Семенівський у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Фактично провулку повернули його історичну первісну назву.

Семенівський VІ пров.

Попередня назва – Шелушкова. Провулок отримав нову назву Семенівський у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Фактично провулку повернули його історичну первісну назву.

Сєдлєцька площа

Попередня назва – площа Будівельників. Назва походила від розташованих у цій промисловій зоні міста численних будівельних підприємств та організацій.

Площа була перейменована у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 23.05.2013 р. на честь міста-побратима Бердичева (з 2005 р.) – міста Сєдльце (пол. Siedlce; Сідлець, Сілець) у східній Польщі, адміністративного центру Сєдлецького повіту Мазовецького воєводства.

Сєрова вул.  
Сєрова пров.  
Сідлецького Сергія вул.

Початкова назва вулиці – Острожна. У 1925 році вулицю перейменували на вулицю імені Ланцуцького – польського комуніста Станіслава Францевича Ланцуцького (1882-1937), депутата сейму. У 1934 році вулицю знову перейменували – на цей раз на вулицю імені Димитрова. Георгій Димитров (1882-1949) — діяч болгарського та міжнародного комуністичного руху. Цю назву вулиця зберігала до 2015 року.

Рішенням Бердичівської міської ради №1124 від 25.06.2015 р. “Про внесення змін до рішення міської ради від 18.03.09 №637 “Про затвердження переліку назв площ, вулиць і провулків м. Бердичева” вулиця була перейменована на вулицю імені Сергія Сідлецького – бердичівлянина, захисника України, який віддав своє життя за збереження єдності і цілісності української держави під час проведення антитерористичної операції у східних областях.

Сімака вул.

Початкова назва вулиці – Верхня. На відзначення 30-річчя Перемоги Бердичівський виконком 15 травня 1975 року приймає рішення №304 щодо перейменування ряду вулиць, у тому числі і вулиці Верхньої. Вона отримала назву вулиця Героя Радянського Союзу М. Сімака. Але така довга назва вулиці важко сприймалася мешканцями міста, тому поступово від почесного звання в назві відмовились і нині в місті є вулиця Сімака.

В назві вулиці допущена помилка, справжнє прізвище Героя – Семак.

Семак Микола Павлович (1919-1944) – командир взводу протитанкових рушниць 117-ї гвардійської стрілецької дивізії, Герой Радянського Союзу. У січні 1944 року приймав участь у звільненні Бердичева від німецьких загарбників, загинув неподалік села Кустовецьке Хмільницького району Вінницької області, похований в Бердичеві на військовій ділянці загальноміського кладовища по вулиці Пушкіна.

Сімака пров.

Початкова назва провулку – Верхній. 19 листопада 1981 року Бердичівський міський комітет приймає рішення №720 про перейменування ряду провулків, в тому числі і провулку Верхнього. Він отримав назву провулку Сімака.В назві вулиці допущена помилка, справжнє прізвище Героя – Семак.

Семак Микола Павлович (1919-1944) – командир взводу протитанкових рушниць 117-ї гвардійської стрілецької дивізії, Герой Радянського Союзу. У січні 1944 року приймав участь у звільненні Бердичева від німецьких загарбників, загинув неподалік села Кустовецьке Хмільницького району Вінницької області, похований в Бердичеві на військовій ділянці загальноміського кладовища по вулиці Пушкіна.

Січових Стрільців вул.

Попередня назва – Комсомольська. Вулиця отримала нову назву Січових Стрільців у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Соборна площа

Соборна – історична назва площі, яка з’явилась після спорудження православного собору Успіння Пресвятої Богородиці (1837) та була окреслена лінією будинків на схід від собору.

У 1919 році після остаточного утвердження в Бердичеві радянської влади площу перейменували на площу Радянську. Ця назва проіснувала до 1941 року, коли з початком окупації міста німецькими військами нова влада надала площі нову назву – площа Українська (православний собор на цей час уже не існував). Після звільнення міста у 1944 році від окупантів площі знову надали назву – Радянська. Така назва існувала до 1995 року.

24 жовтня 1995 року рішенням Бердичівського міського виконавчого комітету площу Радянську перейменовано на площу Соборну.

Солдатська вул.

Попередня назва – Червоноармійська. Вулиця отримала нову назву Солдатська у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Солдатський пров.

Попередня назва – Червоноармійський. Провулок отримав нову назву Солдатський у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Соснова вул.  
Сосновий пров.  
Спартаківська вул.  
Спартаківський пров.  
Стадіонна вул.  
Станційний пров.  
Стара вул.  
Старікова Євгена вул.

Вулиця носить ім’я Євгена Старікова (1982-2014) – бердичівлянина, захисника України, який віддав своє життя за збереження єдності і цілісності української держави під час проведення антитерористичної операції у східних областях. Назву вулиці присвоєно рішенням Бердичівської міської ради №1124 від 25.06.2015 р. “Про внесення змін до рішення міської ради від 18.03.09 №637 “Про затвердження переліку назв площ, вулиць і провулків м. Бердичева”.

Попередня назва вулиці – вулиця імені Будьонного. Будьонний С.М. (1883-1973) – герой громадянської війни (1917-1921), тричі Герой Радянського Союзу, маршал Радянського Союзу. В 1920 році Семен Будьонний відвідав Бердичів.

Поштовхом для перейменування стали події на сході країни та втілення у життя вимог Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Старікова Євгена пров.

Провулок носить ім’я Євгена Старікова (1982-2014) – бердичівлянина, захисника України, який віддав своє життя за збереження єдності і цілісності української держави під час проведення антитерористичної операції у східних областях. Назву вулиці присвоєно рішенням Бердичівської міської ради №1124 від 25.06.2015 р. “Про внесення змін до рішення міської ради від 18.03.09 №637 “Про затвердження переліку назв площ, вулиць і провулків м. Бердичева”.

Попередня назва провулку – провулок імені Будьонного. Будьонний С.М. (1883-1973) – герой громадянської війни (1917-1921), тричі Герой Радянського Союзу, маршал Радянського Союзу. В 1920 році Семен Будьонний відвідав Бердичів.

Поштовхом для перейменування стали події на сході країни та втілення у життя вимог Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Староміська вул.  
Суворова вул.  
Суворова І пров.  
Суворова II пров.  
Східна вул.  
Театральна вул.

Попередня назва – Маяковського. Вулиця отримала нову назву Театральна у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Тихий пров.  
Толстого вул.  
Торгова вул.

Від початку своєї появи вулиця заселялась ремісниками однієї спеціальності (в даному випадку – торговцями) з нічною охороною свого майна.

Транспортна вул.  
Трудова вул.  
Трудовий пров.  
Тургенєва вул.  
Українська вул.  
Український пров.  
Урожайна вул.  
Урожайний пров.  
Фруктова вул.  
Фруктовий пров.  
Хазяйственна вул.  
Хазяйственний пров.  
Цадика вул.

Попередня назва – Куйбишева. Вулиця отримала нову назву Цадика у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Цадика пров.

Попередня назва – Куйбишева. Провулок отримав нову назву Цадика у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Центральна площа

Первісна назва площі – Жовтнева. Таку назву територія біля новозбудованого адміністративного будинку міськкому Компартії та виконкому міської Ради отримала 4 листопада 1977 року на підставі рішенням бердичівського виконкому міської Ради на відзначення 60-річчя Великого Жовтня. Одночасно на урочистому мітингу було відкрито відповідну меморіальну дошку з присвятним написом: “Площа названа Жовтневою на честь 60-річчя Великої Жовтневої соціалістичної революції”.

7 лютого 2013 року рішенням №602 Бердичівської міської ради площа Жовтнева отримала нову назву – площа Центральна. Та це рішення не вступило у законну дію, оскільки не були витримані окремі передбачені законом процедури – не дотримано термінів офіційної публікації проекту рішення на сайті міста. У зв’язку з цим у квітні місяці того ж року депутати змушені були повернутись до цього питання вдруге та провели нове голосування з приводу перейменування площі. А 24 жовтня 2013 року зі стіни будівлі бердичівської міської ради та міського виконавчого комітету було знято і меморіальну плиту.

Ціолковського вул.  
Ціолковського пров.  
Червона вул.

Вулиця отримала назву від назви населеного пункту, у напрямку якого вона веде – селища Червоне нині Андрушівського району. Селище знаходиться на відстані 20 км від Бердичева.

Історично Червоне мало тісні економічні зв’язки з Бердичевом – тут знаходився спиртовий завод та цукропереробний комбінат, від яких до бердичівського цукрорафінадного заводу свого часу проклали вузькоколійну залізницю (нині колія знята).

Червона гора вул.  
Червоний І пров.

Див. вулиця Червона.

Червоний ІІ пров.

Див. вулиця Червона.

Червонотравневий пров.  
Чернишевського вул.  
Черняховського вул.  
Чехова вул.  
Чкалова вул.  
Чкалова пров.  
Чуднівська вул.  
Чуднівський І пров.  
Чуднівський II пров.  
Шевиріна вул.

Вулиця отримала назву у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 23.05.2013 р. про перейменування новоутворених вулиць у районі Елінгу, що попередньо мали назви Проектна-1, -2, -3, -4, -5, на честь п’яти Героїв Радянського Союзу, які проживали у Бердичеві.

Шевирін Валентин Михайлович (1922-1994) – учасник Великої Вітчизняної війни, Герой Радянського Союзу.

Шевченка вул.

Первісна назва вулиці – Нікольська. Саме тут знаходилась дерев’яна Миколаївська церква, збудована у 1751 році. У 1908 році на її місці з’явилась кам’яна церква, нині це Свято-Миколаївський собор УПЦ (Московський Патріархат). 1 травня 1919 року вулицю Нікольську рішенням повітового виконкому перейменовано на вулицю імені Тараса Шевченка.

Шкільна вул.  
Шкіряників вул.

Попередня назва – Петровського. Вулиця отримала нову назву Шкіряників у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Попередню назву – Петровського – вулиця отримала у 1930 році, коли колишній хутір Бутовського приєднали до міста та утворили нові вулиці. Приводом найменування стало те, що у 1920 році до Бердичева прибув агітаційний поїзд на чолі з головою Всеукраїнського Центрального виконавчого комітету Григорієм Івановичем Петровським. Він виступив з доповіддю про поточний момент на Надзвичайному з’їзді Рад Бердичівського повіту, який проходить у цей час у Бердичеві. Також Григорій Петровський наступного дня зустрівся з робітниками націоналізованих владою машинобудівного заводу “Прогрес” та шкірзаводу Карла Шленкера.

У 1977 році на стіні Будинку культури шкіроб’єднання ім. Ілліча встановили пам’ятну дошку з присвятним написом: “Вулиця названа іменем радянського державного і партійного діяча Григорія Івановича Петровського, який в 1922 році зустрічався з трудящими Бердичівського шкірзаводу”. У написі допущена помилка – зустріч відбулась 1920 року.

Шолом-Алейхема вул.  
Яблунева вул.  
Яблуневий пров.  
Януша Тишкевича вул.

Попередня назва – Крупської. Вулиця отримала нову назву Януша Тишкевича у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Ярослава Мудрого вул.

Попередня назва – Ульянової. Вулиця отримала нову назву Ярослава Мудрого у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here