Home Новини Нові книги з історії рідного міста

Нові книги з історії рідного міста

121
0
SHARE

Напередодні Нового року в будівлі райдержадміністрації відбулось представлення нових книг з історії Бердичева, автором яких став місцевий краєзнавець Анатолій Горобчук.

Минулої п’ятниці ті, кого цікавить історія рідного міста, познайомились з новими краєзнавчими виданнями. Це, зокрема, книги «Бердичів. Історія міста від заснування до сьогодення» та «Таємна столиця України. Бердичів в історичних нарисах».

Історико-краєзнавчий нарис «Бердичів» став третім за ліком виданням. І як зазначив автор, у порівнянні з його попередниками, що побачили світ у 2012 та 2016 роках, був значно доповнений та розширений. І наповнений не лише новими фактами чи подіями, але й довідковими матеріалами, які дозволяють більш глибше аналізувати минуле та сьогодення Бердичева, людей, які творять його історію та славу.

Другою книгою стала збірка історичних нарисів про наше місто. Назва «Таємна столиця України», як вказав автор під час зустрічі, має цілком логічне пояснення. Адже знайомлячись з історією, досліджуючи події, біографії видатних постатей, які народились у нашому місті, творили та стали відомими всьому світу, у зацікавленого читача хоч не хоч складається враження, що Бердичів, перебуваючи ледь не в центрі сучасної України, таки дійсно є її «таємною столицею». І насправді наше місто зі світом пов’язує значно більше невидимих ниточок, ніж про це може подумати пересічний бердичівлянин.

У книзі зібрані майже чотири десятки окремих нарисів, які вже побачили світ як на сторінках місцевої преси (і міськрайонної газети «Земля Бердичівська» зокрема), так і на сайті «Мій Бердичів» (http://berdychiv.in.ua/), який діє більш як півтора десятиліття. І як зазначив автор, робота у цьому напрямку по можливості триватиме й надалі. Тож слід чекати на нові нариси та дослідження, що розкриватимуть таємниці історії Бердичева.

Розповідь автора про нові книги поступово переросла в обговорення окремих сторінок історії Бердичева. І практично кожне запитання отримувало або коротку відповідь, або більш розлогу розповідь про минуле міста, краю, України.

Нові книги нині можна придбати в магазині «Транзит-С», що розташований на вулиці Європейській, 8.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here