Home Новини Нове відео Бердичева

Нове відео Бердичева

3732
0
SHARE

Нині мережа наповнена такою кількістю відео контенту, який втамує будь-який пошуковий запит. Добре-добре, не будь-який. Але вже нині маємо цікавий результат, про який розкажу нижче. А зараз дещо відійдемо від теми.

Я спостерігаю, як технології змінюють все навколо нас. Зримо. Ось приклад: ще десяток років тому знайти та переглянути тематичне відео було практично неможливо. Точніше, так: ще три десятиліття тому необхідно було звертатись до фільмотеки, замовляти фільм та чекати на запрошення для його перегляду. Два десятиліття тому це питання вирішувалось за допомоги відеомагнітофонів. Десять років тому їх замінили компакт-диски, а сьогодні практично все можна переглянути в мережі інтернет. І щодня в мережі з’являються все нові та нові відеоматеріали – тематичні, спеціалізовані, які раніше переглянути було практично неможливо.

А тепер повернемось до головного. Як краєзнавець, хочу поділитись цінною знахідкою: декілька днів тому за допомоги житомирського краєзнавця Ігоря Александрова (йому належать лаври першовідкривача) автор ютуб-каналу «Кінохроніка Житомира» Сергій Бовкун розшукав на німецькому сайті, де розміщують архівну кінохроніку, унікальні кадри Бердичева часів окупації 1941 року. Вірніше, Ігор знайшов їх першим, а Сергій вірно ідентифікував, віднайшов всі фрагменти, змонтував їх, наклав титри, музичний ряд та виклав на власному каналі. Ось так з’явився ролик тривалістю 4 хвилини. Окрім того, що кадри унікальні, вони – кольорові! Це перші відомі нам кольорові кінокадри з зображенням нашого міста!

Ролик містить такі фрагменти:
[0:00 – 1:25] Табір радянських військовополонених.
[1:26 – 2:03] Німецьке військове кладовище (міський парк).
[2:04 – 2:43] Ремонт мосту біля фортеці.
[2:44 – 3:46] Костел святої Варвари.


Щира подяка Ігорю Александрову та Сергію Бовкуну за такий цінний відеоматеріал!

Анатолій Горобчук.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here