Home Пам'ятки і пам'ятні місця Бердичівський район, не існують Мирославка. Погруддя В.І. Леніна

Мирославка. Погруддя В.І. Леніна

45
0
SHARE

Погруддя В.І. Леніна знаходилось у центрі села, біля адміністративного будинку (на момент відкриття це адміністративний будинок місцевого колгоспу, згодом у ньому знаходилась сільська рада).

Погруддя В.І.Леніна, грудень 1980 р.

Погруддя з нагоди 110-річчя з дня народження В.І. Леніна відкрили на початку грудня 1980 року під час урочистого мітингу. Перерізати червоні стрічки на погрудді доручили трьом жінкам – почесній колгоспниці, кавалеру ордена Леніна Варварі Гусар, переможцю соціалістичного змагання, також кавалеру ордена Леніна Антоніні П’ятибратовій та групкомсоргу комсомольсько-молодіжного колективу Марії Омельчук. Одночасно з погруддям у Мирославці відкрили музей бойової та трудової слави колгоспу ім. В.І. Леніна.

Погруддя В.І. Леніна демонтували на початку 1990-х років, але постамент на довгі роки залишився стояти перед будинком сільської ради. 16 листопада 2012 року на цьому постаменті встановили бюст Сергія Горячого (1935-2004) – українського радянського діяча, голови місцевого колгоспу імені Леніна Бердичівського району Житомирської області, депутата Верховної Ради УРСР 11-го скликання.

Джерела і література:

Воєвуцька Р. У колгоспі імені Леніна – знаменна подія. // «Радянський шлях», №197 (11376) від 16.12.1980 р.


Зустріч харцерів із Польщі, які відпочивали у таборі “Сокіл”, у Мирославському колгоспі. На задньому плані – погруддя В.І.Леніна, 1984 рік.
Постамент, який залишився від пам’ятника В.І.Леніну, 23 жовтня 2007 року.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here